Araç İçi Kablosuz Şarj Ünitesi

Ardinal

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 90.Yıl
Araç Renk ve Tip
Gök Mavisi-Hatchback
Herkese selam...

Telefonda kılıf kullanmayı sevmeyen, büyük ekran telefon kullanan ve araç tutucuları -tak çıkar- zahmetli bulan biri olarak araçta telefonu koyacak yer bulamıyordum. Koltukla bacağımın arasına sıkıştırınca unutup düşürüyorum. Bardaklığın üzerinde kayıyor, frene basınca sağa sola savruluyor.

Aracımda orjinalliği bozmadan hem şarj edecek hem de kaydırmayacak, sök tak derdi olmayan kendimce bir çözüm ürettim. İlgisini çeken olursa diye paylaşıyorum.

Kullandığım aksesuarlar;
-Samsung hızlı şarj pad (179TL)
-Samsung araç içi hızlı şarj aleti (129TL)
-Kablolu dişi çakmak duyu (15TL)
491544915549157

Orjinal takıntımdan ve tabi bayisi olduğumuzdan kendi sattığımız Samsung aksesuarları tercih ettim.

İlk olarak şarj padini açıp type-c soketini söküp, anakarta doğrudan ince, yassı ve kısa bir type-a kablosu lehimledim.
49158

49159

Kabloyu bardaklığı örten kapağın menteşesinin arasından geçirdim. Amacım hem orjinal görüntü sağlamak hem de gerektiğinde bardaklığı açıp kullanabileceğim şekilde bir düzenek yapmaktı.

Aldığım dişi çakmak duyunu aracın orjinal çakmak duyuna paralel bağladım.
49160

Vitesin altında uygun gördüğüm bi yere ses yapmayacak şekilde sabitledim.
49161

Hem eşimi düşünerek, hem de gerektiğinde aynı anda şarj edip kullanabilmek için çift portlu şarj aleti tercih ettim.
49162

49163

Başta da dediğim gibi gerektiğinde bardaklığın kapağını açabilmek için şarj padini cırt bantla sabitledim.
49164

Sonuç...
49165

Şarj padinin üzerinde kaydırmaz bir malzeme var. Montaj sonrası epey fren denemesi yaptım. Telefon koyduğum gibi kalıyor.

Bu arada ikinci çıkışı, kablo payı da bırakarak kol dayamanın alt gözünden çıkarttım. Orada başka açamçla açtığım, eskiden beri duran bir delik vardı, onu kullandım.
49166

49167

Herkese kazasız, keyifli sürüşler...

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Orijinal çalışma olmuş, ellerine sağlık... :harika::hhhhhh:

Konu; Mazda 3 bölümünden "kabin içi multimedya modifiye" bölümüne taşınmıştır.

Üst Alt