Ankara'da Mazda Ustası Tavsiyesi

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hoşgeldiniz tekrardan. İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederiz.

Bugün bir ziyaretçimiz daha vardı. @DarK PaSSenGeR'da ziyaretimize geldi. Ufak bir işini hallettik sağolsun.

Her zaman kapımız açık. Yine bekleriz.

Ekli dosyayı görüntüle 53652

Cumartesileri kalabalık olduğu için akşam baskına gittim. @By_Nisay gündüzden gelmiş sanırım, rastlaşamadık. Yeni aldığımız bujileri taktık, ara ar yükselen rölanti için Hüseyin Usta, hava ayarı yaptı, biraz fazla açılmış. Sıkıntı geçti sanırım, akşam dönüşte ve sabah işe gidişte problem yaşamadım,gözlemlemeye devem ederim.

Samimi ve sıcak karşılaması için Emre kardeşimize teşekkür ederim. Bekir Bey ve Hüseyin Ustaya' da hayırlı, bol işler dilerim. Yeni adresimiz burası inşallah. :)

fatihnet

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 2013
Eski ustamın çözemediği Aks sorunları için Bey Otomotive gittim. Bekir bey ve Hüseyin usta bayağı ilgilendi. Aks kafalarının değişimini sağladılar ayrıca parçalarıda kendileri temin etti böylece hem parçanın hem de işçiliklerinin arkalarında durduklarını gösterdiler. Ayrıca Bekir bey sağ olsun onarımın her aşamasında beni bilgilendirdi. Fiyatlar makul arkadaşlar. Tavsiye ederim gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Bekir Bey'e ayrıca teşekkür ederim. @BEY Otomotiv

BEY Otomotiv

Mazda Ankara Servisi
Eski ustamın çözemediği Aks sorunları için Bey Otomotive gittim. Bekir bey ve Hüseyin usta bayağı ilgilendi. Aks kafalarının değişimini sağladılar ayrıca parçalarıda kendileri temin etti böylece hem parçanın hem de işçiliklerinin arkalarında durduklarını gösterdiler. Ayrıca Bekir bey sağ olsun onarımın her aşamasında beni bilgilendirdi. Fiyatlar makul arkadaşlar. Tavsiye ederim gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Bekir Bey'e ayrıca teşekkür ederim. @BEY Otomotiv

Çok teşekkür ederiz Fatih Bey güzel yorumlarınız için. Her zaman bekleriz.

mmd

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kahverengi HB
Rem otomotiv e hb olan aracımın spoiler ve tavan bitiminde olan paslanmanin çok ince lokal boyanması için aracımı götürdüm. Bir hafta sonra hafta içi bir gün için sözleştik ve sabah erkenden getirirsem akşam aracımı teslim edeceğini söyledi Cem Gökçe. Gittiğimde yüzde 90 yetişir haberleselim dedi ve saat 8.45 de bıraktığım araç için 16.30 da aradığımda alabileceğimi söyledi. Gittiğimde boyanın çok kötü olduğunu gördüm, güneş yanığı nedeniyle boyattigim spoiler dalga dalga paslanma için boyanan bölüm ise eksik yapılmıştı. Ayrıca boyama aşamalarında kendisinden resim istediğimde tamam demişti, kastettigim maskeleme ve boyanan yerin görünmesi için boyama öncesi ve sonrası görüntüler iken şaka yapar gibi sadece boyama öncesi spoiler sokulmusken resim gönderdi. Sorun şu oldu, bu olmamış demem ile kibarlık bir yana bırakıldı, " neyi olmamış, sonuçta araba bu kadar takmayın vsvs" ben kazalı bir araç getirmedim ki 2012 model kazasız boyasız hatasız aracımı paslanma artmasın ve güneş yanığı olan plastik spoiler daha guzel görünsün diye getirdim. Sonra bana sen acele ettirdin dedi. Pasta ile düzelir vs vs. Herşeyden öncesi bu iş yeri gelen her işi alıp , müşteri kaçırmayıp, motor dışı bir çok işi dışarda başka yerlere yaptırıyor. En azından boyayı yapan yer onlar değildi. Boyayan usta aracı getirip bunu anladığımız da yine Cem Gökçe "ufak işleri bazen böyle bizim küçük bir yerimiz var orda yapıyoruz diyerek geçiştirmeye çalıştı. Ustaya sordum sen bunların personeli misin diye hayır arada bize iş getirir dedi.
Bana boya işini kendimiz yapmıyoruz deseydi gidip bir boyaciya boyatirdim. Reklam çok iyi ,kurumsal bir imaj yaratıp 3 liralık işi 5 liraya yapan, olmayınca da agrasiflesen bir yer.
En son pasta cila da yapıldı yine olmadı dalgalanma ve boya akması izleri var. Servise geldiğinizde tekrar bir bakalım diyor. Yalan söyleyen bir yere neden tekrar gideyim. Yalanın ufagi büyüğü olmaz. Bu küçük olayda yaşanan büyük olayda daha büyük soruna neden olur.
Bu rem ile ilk tecrübem değil 2 sene önce de aracım 6 yaşında iken km dolmadan yıldan dolayi şanzıman yağı değişimi için goturdugumde, 50 bin km'de olan aracıma 4 Z rotun değişmesi gerektiğini soyleyip göndermişlerdi, üzerine 4 ayrı yere sordum hiçbiri buna gerek duymadı. Ne ses ne bir sorun vardı, tek hatam genel bir kontrol yapar mısınız aracımda eksik olsun sevmiyorum dememdi. Vatandaşı yolunacak kaz gibi görmenin bir anlamı yok bir kez yolarsiniz.
İsmail çimel usta daha vicdanlı ama tek kişi bazen yetemiyor. Bey oto yu hiç denemedim fakat deneyeceğim. Aracım için konuşayım Mazda 3 çok kompleks bir araç değil, Ford bakan birçok usta a dan Z ye bu araçtan anlar. Rem oto nun reklamina inanıp gitmeyin, mekanik olarak kötüler diyemem Ekrem usta iyi bir usta fakat kimse kolay para kazanmıyor. Yapılan her ise ayrı ayrı işçilik yazıp yetkili servise yakın fatura çıkarmak ve gereksiz tamiratları yönlendirmek etik değil.

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Rem otomotiv e hb olan aracımın spoiler ve tavan bitiminde olan paslanmanin çok ince lokal boyanması için aracımı götürdüm. Bir hafta sonra hafta içi bir gün için sözleştik ve sabah erkenden getirirsem akşam aracımı teslim edeceğini söyledi Cem Gökçe. Gittiğimde yüzde 90 yetişir haberleselim dedi ve saat 8.45 de bıraktığım araç için 16.30 da aradığımda alabileceğimi söyledi. Gittiğimde boyanın çok kötü olduğunu gördüm, güneş yanığı nedeniyle boyattigim spoiler dalga dalga paslanma için boyanan bölüm ise eksik yapılmıştı. Ayrıca boyama aşamalarında kendisinden resim istediğimde tamam demişti, kastettigim maskeleme ve boyanan yerin görünmesi için boyama öncesi ve sonrası görüntüler iken şaka yapar gibi sadece boyama öncesi spoiler sokulmusken resim gönderdi. Sorun şu oldu, bu olmamış demem ile kibarlık bir yana bırakıldı, " neyi olmamış, sonuçta araba bu kadar takmayın vsvs" ben kazalı bir araç getirmedim ki 2012 model kazasız boyasız hatasız aracımı paslanma artmasın ve güneş yanığı olan plastik spoiler daha guzel görünsün diye getirdim. Sonra bana sen acele ettirdin dedi. Pasta ile düzelir vs vs. Herşeyden öncesi bu iş yeri gelen her işi alıp , müşteri kaçırmayıp, motor dışı bir çok işi dışarda başka yerlere yaptırıyor. En azından boyayı yapan yer onlar değildi. Boyayan usta aracı getirip bunu anladığımız da yine Cem Gökçe "ufak işleri bazen böyle bizim küçük bir yerimiz var orda yapıyoruz diyerek geçiştirmeye çalıştı. Ustaya sordum sen bunların personeli misin diye hayır arada bize iş getirir dedi.
Bana boya işini kendimiz yapmıyoruz deseydi gidip bir boyaciya boyatirdim. Reklam çok iyi ,kurumsal bir imaj yaratıp 3 liralık işi 5 liraya yapan, olmayınca da agrasiflesen bir yer.
En son pasta cila da yapıldı yine olmadı dalgalanma ve boya akması izleri var. Servise geldiğinizde tekrar bir bakalım diyor. Yalan söyleyen bir yere neden tekrar gideyim. Yalanın ufagi büyüğü olmaz. Bu küçük olayda yaşanan büyük olayda daha büyük soruna neden olur.
Bu rem ile ilk tecrübem değil 2 sene önce de aracım 6 yaşında iken km dolmadan yıldan dolayi şanzıman yağı değişimi için goturdugumde, 50 bin km'de olan aracıma 4 Z rotun değişmesi gerektiğini soyleyip göndermişlerdi, üzerine 4 ayrı yere sordum hiçbiri buna gerek duymadı. Ne ses ne bir sorun vardı, tek hatam genel bir kontrol yapar mısınız aracımda eksik olsun sevmiyorum dememdi. Vatandaşı yolunacak kaz gibi görmenin bir anlamı yok bir kez yolarsiniz.
İsmail çimel usta daha vicdanlı ama tek kişi bazen yetemiyor. Bey oto yu hiç denemedim fakat deneyeceğim. Aracım için konuşayım Mazda 3 çok kompleks bir araç değil, Ford bakan birçok usta a dan Z ye bu araçtan anlar. Rem oto nun reklamina inanıp gitmeyin, mekanik olarak kötüler diyemem Ekrem usta iyi bir usta fakat kimse kolay para kazanmıyor. Yapılan her ise ayrı ayrı işçilik yazıp yetkili servise yakın fatura çıkarmak ve gereksiz tamiratları yönlendirmek etik değil.
Dediğiniz gibi, kimse parayı kolay kazanmıyor. Geçen bir yetkili servise gittiğimde, acil yapılması gerekenler yapıldı. Yapılacak olanlar için 7 bin kusur liralık bir liste hazırladılar. Sağ arka cam açılmıyordu, direkt olarak motor değişim yazmışlar. Eve dönünce dedim açayım şu motoru, açtım baktım çalışıyor. Yerine taktım cam açılıp kapanmaya başladı. Muhtemelen dişlisi sıkışıktı, servis söküp baksa düzelecek; ama bakmıyor illa o motoru değişecek. Sol taraf aks körüğü değişecek yazmışlar; sağ tarafın patladığını geçen hafta farkettim, hafta sonu değiştirttim sanayide. Sol tarafta birşey var mı diye sordum, yok birşey sağlam dediler. İşçilik parça dahil 250 lira ödedim. Serviste yaklaşık 900 lira.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aracının, olması gereken şekilde yapılmasını talep etmenizi tavsiye etmek istiyorum ama bu gerginlikten sonra olay, her adımda olmaması gereken noktaya gidecek gibi hissediyorum. :(

mmd

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kahverengi HB
Aracının, olması gereken şekilde yapılmasını talep etmenizi tavsiye etmek istiyorum ama bu gerginlikten sonra olay, her adımda olmaması gereken noktaya gidecek gibi hissediyorum. :(
Cam suyu değişimi için bile rem otoya gitmem, spoilerı gördükçe bunu hatırlar ordan uzak dururum:) rutin bakımları kendim de yapabilecek kadar öğrendim diyebilirim. Asıl amacim üzülerek LPG ile bindiğim aracıma malum subap değişimi zamanı geldiğinde düzgün bir yer bulmak bu nedenle Mazda bakan servisleri deniyorum.
Ankara'da LPG kaynaklı motor yaptıran varsa rem dışında tavsiyelere açığım, henüz bir sorunum yok ama olduğu zaman bilinmeze gitmek istemem

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Cam suyu değişimi için bile rem otoya gitmem, spoilerı gördükçe bunu hatırlar ordan uzak dururum:) rutin bakımları kendim de yapabilecek kadar öğrendim diyebilirim. Asıl amacim üzülerek LPG ile bindiğim aracıma malum subap değişimi zamanı geldiğinde düzgün bir yer bulmak bu nedenle Mazda bakan servisleri deniyorum.
Ankara'da LPG kaynaklı motor yaptıran varsa rem dışında tavsiyelere açığım, henüz bir sorunum yok ama olduğu zaman bilinmeze gitmek istemem
Haklısınız, hem para kolay kazanılmıyor hem de aracı gönül rahatlığı ile bırakmak gerekiyor. Ben de 3 sene önce tecrübe ettim, "1500'ü gözden çıkar, 1800'ü de bulabilir" denilen işi başka bir Mazda ustasında 880 TL'ye yaptırdım. Sadece maddi değil, farklı 1-2 sebep daha bu yolu seçmeme neden oldu ve o saatten sonra da adres belli olmuş oldu. Her zaman her şey mükemmel olamayabilir ama en azından gönül ve cep rahatlığı cidden önemli husus.

Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz
arkadaşlar ankarada guzuyu güvenle teslim edebileceğimiz mazda ustası tavsiyelerinizi bekliyorum, daha önce de sormuştum ama net bir şey çıkmamıştı :D
murat usta diye birini duydum ama bilmem tanır mısınız?
Mesaj otomatik birleştirildi:

arkadaşlar ankarada guzuyu güvenle teslim edebileceğimiz mazda ustası tavsiyelerinizi bekliyorum, daha önce de sormuştum ama net bir şey çıkmamıştı :D

Ekli dosyalar

• 16128603477369036606783947057062.jpg
    16128603477369036606783947057062.jpg
    239.1 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleme:

venom06

gecekondu
Araç Markası
2006 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Geçen yıl 165000 kmde ismail usta bakım yapmıştı. 175000 km bakımı da ismail usta yapacak gibi görünüyor hayırlısı diyelim. REM oto için olumsuz yorumları googleda gördüm kafalar karışık...

Araç Markası
1993 Mazda 2.0
Araç Renk ve Tip
Gri Hatchback
Arabamı 5 gün önce Ankara'dan aldım. Bakım ve arızalarını yaptirabilecegim usta yada iyi bir özel servis varmı? Yedek parça bulabileceğim yerde söylerseniz sevinirim

Ekli dosyalar

• IMG-20210707-WA0006.jpeg
    IMG-20210707-WA0006.jpeg
    330.1 KB · Görüntüleme: 19

krm_2516

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedan
Cumartesi günü yaşadığım motora giden su hortumu patlaması sonucu çıkan problem nedeniyle yolda kaldım ve Bey Otomotivi aradım.

Sağolsun Bekir bey ilgilendi ve çekiciyle aracı Bey Otomotive aldık , hem Bekir beyin ilgisi hem Hüseyin Ustanın gerçekten muazzam ustalığına teşekkür ederim. Sorun çözüldü. Ankarada mazda denilince Bey Otomotiv Hüseyin usta derim..

Fatih uzunboy

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
2006 Mazda 3 sedan aracımda frenlerde sıkıntı vardı,fren pedalına bastığımda çok sertleşiyor ve çok aşağıda tutuyor bazende birkaç kere bastığımda anca tutuyordu.Aracımı aldığım günden beri ÖZ REM OTOMOTİV e EKREM USTAYA götürüyorum,kendisini aradım ve aracımı götürdüm gerçekten Mazdanın Profosörü nokta atışı frenler tamir oldu eline sağlık EKREM ustam Allah razı olsun.

redlion05

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz sesan
Rem oto Mazda servis Şaşmaz da Ekrem usta 30 yıllık tecrübesi var kesinlikle tavsiye ederim

Ekli dosyalar

• IMG_20230215_124555.jpg
    IMG_20230215_124555.jpg
    322.3 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_20230215_124604.jpg
    IMG_20230215_124604.jpg
    424.9 KB · Görüntüleme: 24

ayd

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Foruma üye olur olmaz kendini bile tanıtmadan ilk mesajı aynı usta tavsiyesi olan 3 üye. Konumum itibariyle oradaki ustalarla işimin olma ihtimali çok düşük ama eğer olursa rem oto şu durumda tercihim olmaz. Genelde Mazda sever veya arabada problemi olmadıkça üye olmayan insanlar bir ustaya bu kadar sevgilerini belirtmek için mi üye olacaklar? Mesela Adem ustanın böyle bir şeye ihtiyacı yok.
IMG_20230216_121014.jpg

redlion05

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz sesan
Foruma üye olur olmaz kendini bile tanıtmadan ilk mesajı aynı usta tavsiyesi olan 3 üye. Konumum itibariyle oradaki ustalarla işimin olma ihtimali çok düşük ama eğer olursa rem oto şu durumda tercihim olmaz. Genelde Mazda sever veya arabada problemi olmadıkça üye olmayan insanlar bir ustaya bu kadar sevgilerini belirtmek için mi üye olacaklar? Mesela Adem ustanın böyle bir şeye ihtiyacı yok.
Ekli dosyayı görüntüle 64308
Öncelikle yeni üye olduğum doğrudur ikinci Mazda aracım rem oto dan Ekrem usta ile yeni tanıştım genellikle aracımın bir sorunu olduğu için gitmedim bakım için gittim ama araç bakımı yaptırırken genelde başında durup ustanın araca yaptığı işlemleri incelerim genel anlamda ustanın araçla ile ilgili çok bilgili olduğunu düşünüyorum ve ben söylemeden ücretsiz olarak tampon rütuşlarını yaptırdı kleperlerim paslanmış onları boyadı direksiyon körüğünde bir kaçak olduğunu tespit etti ve beni samimi şekilde bilğilendirdi buraya üye olmam konusu orada araç bakımı yaptıran bir arkadaş ile tanıştık sayfayı o önerdi Mazda ile ilgili sorularıma cevap bulabilirsin dedi o yüzden oldum buraya bir ustayı övmek için üye olmadım sayfayı incelerken usta tavsiyesi başlığını görünce yorum yapmak istedim bu sayfada öneriler diğer birbirinden değerli ustaları kötülemek değildir sadece memnuniyetini paylaşmak istedim isteyen istediği ustaya gitme iradesine sahip ayrıca yapmış olduğumuz yoruma bir ustaya sevgilerini iletmek için mi üye olacaklar demişsiniz Adem ustanın böyle bir şeye ihtiyacı yok demişsiniz eleştirdiği iz konunun aynısını yapmışsınız tabiki Adem ustada çok değerlidir ama ben kimsenin ihtiyacı olduğu için böyle bir yorum yapmadım eleştirinin için teşekkür ederim iyi günler.

Üst Alt