Ankarada LPG Ustası Tavsiyeleriniz

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bence önemli olan işinden anlayan bir lpg ustası yoksaki anlamadıktan sonra servis falan hikaye ben burda çok gittim servise adam bobin buji buji kablosuna bağladı işi onları yeni değiştirdim dedim o zaman gaz kelebeği dedi onu da gösterdim gaz kelebeği çok iyi sıkıntı yok dediler adam hala ateşleme sistemine attı çamuru işi bilmiyorum demedi ama tavsiye ettiğim yer bağladı bilgisayara bu araba iyi bile gidiyor dedi herşeyi alt üst etmişler dedi güzel bir ayar yaptı başka bir yerinde sıkıntı yok dedi ve ondan sonra 6ay kullandım hiçbir sıkıntı yapmadı çok şükür
tamam o zaman O0

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Bence önemli olan işinden anlayan bir lpg ustası yoksaki anlamadıktan sonra servis falan hikaye ben burda çok gittim servise adam bobin buji buji kablosuna bağladı işi onları yeni değiştirdim dedim o zaman gaz kelebeği dedi onu da gösterdim gaz kelebeği çok iyi sıkıntı yok dediler adam hala ateşleme sistemine attı çamuru işi bilmiyorum demedi ama tavsiye ettiğim yer bağladı bilgisayara bu araba iyi bile gidiyor dedi herşeyi alt üst etmişler dedi güzel bir ayar yaptı başka bir yerinde sıkıntı yok dedi ve ondan sonra 6ay kullandım hiçbir sıkıntı yapmadı çok şükür
bende de ateşlemeye atamazlar kolay kolay,
zaten gözlemlediğim kadarıyla benzinde tekleme yapmadı
buji, buji kablosu yeni değişti; ama ateşleme bobinine garanti veremiyorum :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Sızdırma var mı yok mu onu da kontrol ettir, eski aracımda sızdırma varmış alan kişi farketmiş. Bende son zamanlarda fazla yakmaya başladı diye söyleniyordum halbuki :D

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
bugün üstteki listedeki elemanları aradım birçoğu bakmıyor tartariniye, ankarada tek bir yer olduğundan (uludağ otomotiv) bahsettiler, hatta birisi ufak bir şey yapıyorlar bir sürü para alıyorlar, araç birkaç gün burada kalacak falan dedikleri oluyormuş, dün akşam nette lpg sistemini oraya taktırıp sonradan sıkıntılardan dolayı söktüren birini bil gördüm
o yüzden orayı şimdilik pas geçiyorum

1- [member=8]karardvn[/member] rıdvan hocamın bahsettiği benli otogazı aradım, bakarız dedi tartariniye
2- gün otogaz da bakıyoruz dedi, nette biraz baktım şikayet göremedim haklarında, burası da tavsiye ediliyor
3- eymen otogaz programı var bakarız dediler, bunu da netten biri yaznıştı, hatta 10 tane falan kişiyi oraya göndermiş, memnun kaldılar diye yazmış

bayağı övülen yaldızlar otogaz da batmış bu arada
memduh ustayla görüştüm o da üstün otogazı söylemişti ama onlar da tartariniye bakmıyorlar, atikere bakıyorlar

toplamda 3 seçeneğimiz var tartarini için,
ya benli otomotive ya da gün otogaza götüreceğim, büyük ihtimal rıdvanın onayladığı yere giderim

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
bugün üstteki listedeki elemanları aradım birçoğu bakmıyor tartariniye, ankarada tek bir yer olduğundan (uludağ otomotiv) bahsettiler, hatta birisi ufak bir şey yapıyorlar bir sürü para alıyorlar, araç birkaç gün burada kalacak falan dedikleri oluyormuş, dün akşam nette lpg sistemini oraya taktırıp sonradan sıkıntılardan dolayı söktüren birini bil gördüm
o yüzden orayı şimdilik pas geçiyorum

1- [member=8]karardvn[/member] rıdvan hocamın bahsettiği benli otogazı aradım, bakarız dedi tartariniye
2- gün otogaz da bakıyoruz dedi, nette biraz baktım şikayet göremedim haklarında, burası da tavsiye ediliyor
3- eymen otogaz programı var bakarız dediler, bunu da netten biri yaznıştı, hatta 10 tane falan kişiyi oraya göndermiş, memnun kaldılar diye yazmış

bayağı övülen yaldızlar otogaz da batmış bu arada
memduh ustayla görüştüm o da üstün otogazı söylemişti ama onlar da tartariniye bakmıyorlar, atikere bakıyorlar

toplamda 3 seçeneğimiz var tartarini için,
ya benli otomotive ya da gün otogaza götüreceğim, büyük ihtimal rıdvanın onayladığı yere giderim
Benli ye git derim pişman olamazsın en azından bildik yer tabi tercih senin

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
benli otogaz kazım ustanın yanında, murat ustanın tavsiyesi ile gittiğim çınar otogaz kadir ustayı da tavsiye ederim,
can sıkan tekleme sorununu çözdü :)
şaşmaz postanesinin 2 alt sokağında yeri
0541 829 53 61

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Prins ve Atiker Yetkili servisi Quattro Garage'ı tavsiye ederim. Şaşmaz oto sanayide bulunan Bekir bey çok ilgili biri ve sadece montaj değil, yazılım kısmına da hakim.

hsnusta

Sessiz
Araç Markası
2004 Skoda Fabia
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Benli otogaz
0312 278 07 13
Yeni başkent sanayi sitesi 1756sok batıkent yenimahalle ankara
Benim arabama buralar da gaz ayarı -yapamamışlardi bende tavsiye üzerine buraya !gitmiştim birçok markaya bakıyor tartarini ye bakar mi bilmiyorum sormak lazım işinden anlayan bir esnaf işin içinden çıkamazs,a direk fabrika ile irtibat kuruyor benimkinde öyle olmuştu ve sorun düzelmisti ustalığı ve esnafligi iyi biri ben komple sistemi değiştirmeyi göze almıştım paragöz biri olsa belki de değiştirirdi ama gerekirse değiştirelim dememe rağmen ayar için sistem mi değişir ne gerek var demişti

Selamlar öncelikle önerileriniz için çok teşekkürler. Nette forum forum usta ararken tavsiyenizi gördüm ve bugün konuda bahsi geçen Benli Otogaz Kazım Usta ya gittim. Çoğunluğun tahminen yaptığı ve el sürmek istemediği arızaya, gayet bilinçli ve ilgili bir şekilde bakarak bir tespitte bulundu (regülatör arızası) ve tamam ustam ne gerekiyorsa yapalım dedim ve parçayı değiştirip hortumlarını yeniledi ve sorun çözüldü. Hesaplaşıp ayrıldık.
Aynen bahsettiğiniz gibi soruna detaylı baktıktan sonra açık ve net bir şekilde bilgilendirip sebebini ve arızayı anlattı. Olabilecek en minimum kesin müdahale, değişim ya da masraf neyse çözmeyi önerdi. Tahmini rakamı sorup onayladım ve yapıldı. Gerçekten birinci amacı sıkıntınızı gidermek olan ve maddiyatı sonradan düşünen bir insan. Tam tarif edemedim :D yani kaba tabirle amacı "kaktırma" olmayan bir ustamız. Gönül rahatlığı gidebilirsiniz.
Bu arada aracım Skoda Fabia ama bir Mazda forumunda çözüm bulduğum için de ayrıca teşekkürler :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Selamlar öncelikle önerileriniz için çok teşekkürler. Nette forum forum usta ararken tavsiyenizi gördüm ve bugün konuda bahsi geçen Benli Otogaz Kazım Usta ya gittim. Çoğunluğun tahminen yaptığı ve el sürmek istemediği arızaya, gayet bilinçli ve ilgili bir şekilde bakarak bir tespitte bulundu (regülatör arızası) ve tamam ustam ne gerekiyorsa yapalım dedim ve parçayı değiştirip hortumlarını yeniledi ve sorun çözüldü. Hesaplaşıp ayrıldık.
Aynen bahsettiğiniz gibi soruna detaylı baktıktan sonra açık ve net bir şekilde bilgilendirip sebebini ve arızayı anlattı. Olabilecek en minimum kesin müdahale, değişim ya da masraf neyse çözmeyi önerdi. Tahmini rakamı sorup onayladım ve yapıldı. Gerçekten birinci amacı sıkıntınızı gidermek olan ve maddiyatı sonradan düşünen bir insan. Tam tarif edemedim :D yani kaba tabirle amacı "kaktırma" olmayan bir ustamız. Gönül rahatlığı gidebilirsiniz.
Bu arada aracım Skoda Fabia ama bir Mazda forumunda çözüm bulduğum için de ayrıca teşekkürler :)
Geçmiş olsun, keyifle binin. Mazdalı olmanız dileğiyle :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Vesile olduğumuz için ne mutlu bize... Mazda ortak paydamız ama ilk şart değil haliyle. Kapımız herkese açık..

Geçmiş olsun. Keyifli forumlar..

kadirican055

Sessiz
Araç Markası
peugeut 206
Araç Renk ve Tip
gri
Ben de 2 ay önce buradaki tavsiyeler üzerine Benli otogaza gittim. Peugeut 206 aracımda aldığımdan beri sürekli bir tüp arızası vardı. yaptırıyordum tekrar bozuluyordu. Daha önce gittiğim landrenzo servisleri ve ustaları sürekli birşey bahane ederek bir parça değiştiriyorlardı. Map sensörü vs... bir kaç hafta idare ediyordu sonra yine aynı. Neyse buraya götürdüm usta sağolsun yarım saatte sorunu çözdü. Sorun bağlantı kablolarındaymış, kabloyu değiştirdi ve 2 aydır sorun yok. Ayrıca insanlığı da çok iyi bi abimiz.

Teşekkürler.Burayı tavsiye ederim.

Benli Otogaz

0312 278 07 13

Yeni Başkent Sanayi Sitesi 1756 Sokak Batıkent Yenimahalle Ankara

Moderatörün son düzenlenenleri:

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Ben de 2 ay önce buradaki tavsiyeler üzerine Benli otogaza gittim. Peugeut 206 aracımda aldığımdan beri sürekli bir tüp arızası vardı. yaptırıyordum tekrar bozuluyordu. Daha önce gittiğim landrenzo servisleri ve ustaları sürekli birşey bahane ederek bir parça değiştiriyorlardı. Map sensörü vs... bir kaç hafta idare ediyordu sonra yine aynı. Neyse buraya götürdüm usta sağolsun yarım saatte sorunu çözdü. Sorun bağlantı kablolarındaymış, kabloyu değiştirdi ve 2 aydır sorun yok. Ayrıca insanlığı da çok iyi bi abimiz.

Teşekkürler.Burayı tavsiye ederim.

Benli Otogaz

0312 278 07 13

Yeni Başkent Sanayi Sitesi 1756 Sokak Batıkent Yenimahalle Ankara
Faydamiz olduysa ne mutlu bize forumun asıl amacı kim olursa olsun yardımcı olmak iyilik yap denize at balık bilmezse halik bilir sozu nü kendimize düstur edindik buradan tekrar kazım ustama selam olsun Rabbim her daim böyle ustalarla karsilastirsin

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

uğur1806

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Station Wagon
İyi günler.Sayfanızın tavsiyesine uyup bende diğer arkadaşlar gibi Benli Otogaza gittim internetten aldığım ısı sensörürü arızalı dedi aracımın eski beyninin ısı sensörünü taktı ayarlarını düzeltti 20 tl aldı.Gerçekten çözüm odaklı abimiz kesinlikle tavsiye ederim.

mmd

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kahverengi HB
ankara şaşmaz quattro garage hasan usta ve bekir usta. dün prins technomax lpg kiti takıldı. ustalar çok ilgilendi ve yolda ayar yapıldı.
bende forumdan @MutluTEKİR hocamın önerisiyle gittim. ilerleyen zamanda deneyimlerimi paylaşırım.
Hocam maliyet ne oldu? Malum benzin fiyatlarına dayanılacak gibi değil , ilk boş vaktimde taktircagim

NEJDET

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3 Mirai
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Ankara'da bulunmaktayım Yeni almış olduğum mazda 3 mirai aracıma lpg taktırmak istiyorum. Marka ve usta önerisi olan var mı?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ankara'da bulunmaktayım Yeni almış olduğum mazda 3 mirai aracıma lpg taktırmak istiyorum. Marka ve usta önerisi olan var mı?
Açmış olduğun konu, içinde bulunduğumuz konu ile birleştirilmiştir... Konu içerisinde tavsiyeler mevcut, yakın zamanda @mmd hocam montaj yaptırmıştı, ufak tefek olası sorunlar haricinde sıkıntısı yok galiba... ;)

SoorE

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 3 HB
Geçen ekran görüntüsü almıştım yarın öbür gün lazım olur diye çok anlamam ama işine yarar belki

Ekli dosyalar

• 84215524-A0D9-463F-83EE-1DD1F2606E71.jpeg
    84215524-A0D9-463F-83EE-1DD1F2606E71.jpeg
    168.7 KB · Görüntüleme: 53

Üst Alt