Mazda 3 BK (2003-09) Angel Eyes Kayar Sinyalli Gündüz Led Montajı

baris kokuz

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
herkese merhaba;

öncelikle forumda angel eyes hakkında konular açılmış olsa'da Türkiye'de birebir yapımının anlatımının olmadığını fark ettim. bir süredir benimde oldukça dikkatimi çeken engel eyes halkalarını satın aldım ve montaj serüvenim başladı.

halkaların birçok çeşidi bulunmakta düz beyaz renk ve kumanda ile kontrol edilebilen rgb modelleri mevcut. daha sade olması için düz beyaz modelini aliexpres üzerinden sipariş verdim. yaklaşık 20 gün içinde ürünler teslim edildi gümrük vergisi dahil 150tl ödedim.

asıl bomba şimdi :) :) bu halkaları almak ile işiniz bitmiyor tabi kide :) farları kime açtıracaksınız maliyeti ne olacak eğer far açılırsa cam buğulanma yapar mı soruları ile baş başa kalıyorsunuz.

İzmir'de yaşayan biri olarak 3. sanayi sitesi 2. sanayi sitesi buca sanayi sitesi gibi yerlerde bir çok işletme sahibi ile görüşüp fikir alışverişi yaptım ve ücret aldım.
farı açmak ve bu montajı yapmak için İzmir piyasasında farın tanesine 150tl ile 600tl arasında fiyatlar ile karşılaştım. ŞOK ŞOK ŞOK :)

bu süre içinde uzun yıllardır tanıdığım aracımın aksesuar, cam film gibi işlerini yaptırdığım bir arkadaşın artık far tamir ve onarım işlerine başladığını öğrendim.
2 far angel eyes montajı için benden istediği fiyat 150tl oldu. :) veeee tabiki bugün montajını yaptık aşağıda detayları ile resimleri paylaşıyorum.

50540

aracımızın işlemlerden önceki hali

50541

tamponu sökerek işlemlere başlıyoruz

50542

farlarımızı yerinden sökerek ısı tabancası ile birbirinden ayırıyoruz

50544

ısı tabancası ile sökülen farlarımız 3 parça olarak ayrılıyor ve aşırı sıcağa maruz kalan parçaları soğuması için bekletiyoruz.

50545

sonraki işlemimiz halkaları yuvalarına uyacak şekilde takmak, Burada dikkat edilmesi gereken yer kısa far halkaların kablolarını saklamak için çok ufak bir kablo deliği açmanız gerekiyor. uzun far için çerçevenin etrafından rahatça geçirebiliyorsunuz. ayrıca içinden çıkan bantlara ben güvenmediğim için dayson ile yapıştırdım.

50546

kabloların arkadan çıkarıldığı görünüm.

50547

halkalar takıldıktan sonra dayson kurumasını bekliyoruz. bu sırada hazır far açılmışken iç dış detaylıca temizlemenizde fayda var. ben zımpara pasta ve cila işlemi yaptım.
kurutma işlemi bittikten sonra farı açtığımız adımların tam tersini yaparak ve tabiki far aralarına dayson sürerek topluyoruz. hava tabancası ile ısıtıp yapışması ve hava almaması için işlem yapıyoruz ardından kurumasını donmasını bekliyoruz.

50548

işlemleri biten farımızın yeniden montajını yapıyoruz. burada bir karar vermeniz gerekiyor angel hangi şartlarda yanmalı ? elektriği parktan alırsanız sadece park ve far acılığında yanacaktır. kontaktan alırsanız araç çalıştığı andan itibaren gündüz ledi gibi yanacaktır. (ben kontaktan bağlattım)

hazır bunları yapmışken birde kayar sinyalli gündüz ledi takayım dedim. ve tabiki sadece onunla kalmadım amerikan park ve bütün farları led zenon yaptım :)

50549

yaklaşık 16 saat süren emeğin karşılığında karşınıza çıkan görüntü tamda budur.

50550
50551

öncesi sonrası olarak daha fazla detay belli olacaktır.

şimdi gelelim bu keyfin zevkin net maliyetlerine

angel eyes 150tl
far montajı 150tl
ayarlı amerikan park 60tl
uzun kısa sis led zenonlar 450tl
animasyonlu kayar sinyalli gündüz ledi 100tl

umarım elimden geldiğince ve detaylıca sizlere bilgi verebilmişimdir.

keyifli forumlar dilerim

Ekli dosyalar

• IMG-20200307-WA0022.jpg
    IMG-20200307-WA0022.jpg
    119.5 KB · Görüntüleme: 26

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Bende BL için araştırma içerisindeydim. Ömrü çok kısa olsa bile yaptırmaya karar verdim. Bizim farlar biraz şekilsiz olduğu için sadece angel takılıp kapanacak.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Fazlasıyla beğendim, umarım ömürleri uzun olur. Ellerine sağlık, kazasız belasız günlerde kullanmak nasip olsun. :harika:

baris kokuz

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bende BL için araştırma içerisindeydim. Ömrü çok kısa olsa bile yaptırmaya karar verdim. Bizim farlar biraz şekilsiz olduğu için sadece angel takılıp kapanacak.
bu neon halkalar yerine yeni çıkan led halkalar var onların ömrü çok daha uzun olacaktır diye düşünüyorum. ömrü kısa olsa bile bence buna değer :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fazlasıyla beğendim, umarım ömürleri uzun olur. Ellerine sağlık, kazasız belasız günlerde kullanmak nasip olsun. :harika:
yapım aşaması verdiğimiz emek gerçekten çok keyifliydi, ömrü kısa olsa bile bu zamanda içerisinde aşırı memnun kalacağız :) iyi dilekleriniz için teşekkürler hocam

Üst Alt