Android Uygulama Merkezi

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Daha önce @hakan_emre komutanım ve @süleyman46 hocam ile konuşmuş olduğumuz Drivvo uygulamasına yönelik bilgi paylaşayım. Aslında bu bilgileri de daha önce paylaşmıştım ancak ekran görüntüleri ile destekleyememiştim.

Akıllara takılan en önemli kısım programın lpg ve benzin tüketimini tek hesapta yapabiliyor mu sorusu idi.

Tam yapılan her dolumda bilgi girerken program sizden tam dolum olup olmadığını soruyor. Tam olarak yapılan iki dolum arasındaki hesabı lpg'de de benzinde de ayrı ayrı hem litre bazında hem kuruş bazında veriyor. Ve bu ayrı hesapları da birleştirerek toplam tüketim değerlerini de gösteriyor.
Screenshot_2018-03-30-23-41-09-486_br.com.ctncardoso.ctncar.png

Screenshot_2018-03-30-23-41-25-529_br.com.ctncardoso.ctncar.png

Program yakıt giderlerinin yanında bakım masraflarını, diğer giderleri hesaplayıp, rota belirleyebilir, hatırlatma oluşturma konusunda da işlevlere sahip.
Ayrıca detaylı raporlandırma yaparak da hesap kitabı her an kontrol edebilmeye olanak sağlıyor.

Screenshot_2018-03-30-23-51-06-489_br.com.ctncardoso.ctncar.png

Bu programa kadar tek tek fişleri excele işliyor idim. Programla birlikte artık pompa başında bilgileri girip hesap işini tamamlıyorum.

Son düzenleme:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Daha önce @hakan_emre komutanım ve @süleyman46 hocam ile konuşmuş olduğumuz Drivvo uygulamasına yönelik bilgi paylaşayım. Aslında bu bilgileri de daha önce paylaşmıştım ancak ekran görüntüleri ile destekleyememiştim.

Akıllara takılan en önemli kısım programın lpg ve benzin tüketimini tek hesapta yapabiliyor mu sorusu idi.

Tam yapılan her dolumda bilgi girerken program sizden tam dolum olup olmadığını soruyor. Tam olarak yapılan iki dolum arasındaki hesabı lpg'de de benzinde de ayrı ayrı hem litre bazında hem kuruş bazında veriyor. Ve bu ayrı hesapları da birleştirerek toplam tüketim değerlerini de gösteriyor.
Ekli dosyayı görüntüle 30860

Ekli dosyayı görüntüle 30861

Program yakıt giderlerinin yanında bakım masraflarını, diğer giderleri hesaplayıp, rota belirleyebilir, hatırlatma oluşturma konusunda da işlevlere sahip.
Ayrıca detaylı raporlandırma yaparak da hesap kitabı her an kontrol edebilmeye olanak sağlıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 30863

Bu programa kadar tek tek fişleri excele işliyor idim. Programla birlikte artık pompa başında bilgileri girip hesap işini tamamlıyorum.
Ben telefonu değiştirdim "Yakıt ve Maliyetler adlı uygulamayı kullanıyordum eski veriler gitti. Bu uygulamayı deneyeyim

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Bu program bu noktada da oldukça kullanıcı dostluğu yapıyor, net üzerinden bilgileri kendi sunucularında kaydederek telefon değişikliği veya farklı sebeplerle silinme durumunda hesabınıza giriş yaptığınızda tüm bilgiler tekrar yükleniyor.

aurora

(Can)
Araç Markası
Tabanway
Android telefonda bir yere gittiğimde bildirim tepsisine o yerle ilgili bildirim düşüyor. Google ya yerleşik bir hizmetle veya Haritalar uygulaması ile bana bildirim gönderiyor ama nereden kapatacağımı bulamadım. Bu bildirim gönderme olayını nasıl kapabilirim? Bildiğiniz takip ediyor beni.

Bildiğiniz takip ediyor saçmalığa bak.

Screenshot_20180722-131717.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Uygulamaların içinden haritaları bul ve bildirimler sekmesini kapalı tut ve işine yaramadığı zaman konumu kapalı tut... ;)

aurora

(Can)
Araç Markası
Tabanway
Bir yandan Android kullanırken tekrar anladım ki, IOS gerçekten ayrı bir noktadaymış.en basitinden yeni başladığım kitabı Android ile okuyayım dedim, önce uygulama seçme noktasında bir sürü deneme yanılma yaptım. Sonra hadi dedim Google Kitap ile okuyayım, ona tanıtamadım kitabı. Sonra başka bir uygulama buldum onda da 3-5 sayfada bir reklam çıkmaya başladı. Diğer bir tanesinde arka plan beyaz ve siyah harici renk olmuyordu. Oysa en güzeli sarımsı fon üzerinde okumak. Maalesef uygulamada da bu renk yok. En sonunda bir uygulama buldum da okumaya başlayabildim. Bu uygulamada da sayfa numarası yazmıyor.

IOS ile ne yapıyorum? Kitabı direkt okumaya başlıyorum. Ne reklam, ne arka fon sıkıntısı ne sayfa numarası sıkıntısı ne de kitabı tanıyamama problemi. Bu arada Android'deki izin konusuna hiç girmiyorum. Kitap okuma uygulaması rehbere erişim istiyor mesela.

Moderatörün son düzenlenenleri:

aurora

(Can)
Araç Markası
Tabanway
Google da ne sorun yaşadın? Senelerdir onu kullanıyorum ben...
Epub dosyasını açmadı. Başka bir sayfaya (uygulama içinde) yönlendirdi. Biraz bakındım bir ayar da bulamadım. Ben alıştım ios ile hızlı sonuca. Sonuç alamayınca da direkt es geçtim.

Yalnız uygulamayı yükleyince eski kitaplarımı da hemen yükledi o çok güzel. Okuma listesinde bekleyen kitaplarım vardı, otomatik olarak geldi hepsi. Bu mesela çok harika. Böyle olumlu tarafları da var.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Epub dosyasını açmadı. Başka bir sayfaya (uygulama içinde) yönlendirdi. Biraz bakındım bir ayar da bulamadım. Ben alıştım ios ile hızlı sonuca. Sonuç alamayınca da direkt es geçtim.

Yalnız uygulamayı yükleyince eski kitaplarımı da hemen yükledi o çok güzel. Okuma listesinde bekleyen kitaplarım vardı, otomatik olarak geldi hepsi. Bu mesela çok harika. Böyle olumlu tarafları da var.
Ben pc üzerinden google hesabıma yüklüyorum. Hem epub hem de pdf dosyalarında sıkıntı yaşamadım. Ama direkt cihaz hafızasındaki dosyaları görmez.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Yandex artık kabak tadı vermeye başladı. Çok çok iyi ama, "sadece ücretsiz yolları" göster seçeneği yok. Bu özelliği olan bir navigasyon var mı bildiğiniz?

Üst Alt