Mazda 3 BK (2003-09) Ambiyans ve Karşılama Işığı

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Yolculuk yaptığım için Dün bir şeyler yazamadm.bir şeyler yazmazsam da bu kadar emeğe saygısızlık olur.
Şimdi yazma zamanı..ayak altı ledlerimiz güzel oldu.hem ambiyans hem karşılama..arabaya ayrı bir hava kattığını düşünüyorm @Ilgaz-p hocam @kadir in de dediği gibi ledler kumandalı olduğu için sıkıntı yok.Ben mavi ışığı seviyorm onun için mavi yaptık.gözün yorulduğu zaman kapata bilirsin.ama gece çok hoş bir ışık oluyor gözü yoracak şekilde değil yani..

@kadir kardeşim tekrar tekrar teşekkür ediyorum..gerçek den iki gün yorduk seni..kim bilir içindn ne kadar sövdün bana.
Eline emeğine yüreğine sağlık.ama o kadar uğraştığımıza deydi.

Son düzenleme:

qwery

Katılımcı
Araç Markası
İskarpin
Araç Renk ve Tip
Siyah-Yumurta topuk
Mustafa ne ettin :koptum: Bu tarz ufak dokunuşları çok seviyorum ama beceremiyorum. Gayet güzel olmuş. Emeğe saygısızlık gibi algılanmasın ama sadece klima aydınlatmaları orjinali daha iyi gibyidi sanki. Tabi şahsi görüş ve zevk işi.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Mustafa ne ettin :koptum: Bu tarz ufak dokunuşları çok seviyorum ama beceremiyorum. Gayet güzel olmuş. Emeğe saygısızlık gibi algılanmasın ama sadece klima aydınlatmaları orjinali daha iyi gibyidi sanki. Tabi şahsi görüş ve zevk işi.
Eyvallah abi sağol beğenmene sevindim.
Klima tuşlarını mavi yapmamızn sebebi diğer işler çok vaktimizi alıp bu iş sona kaldığı için vakit geç olmuştu.Aynısndan bulma şansımız yoktu..sökmüşken de mavi led talakalm dedik..belki resim de pek hoş gözükmüyordur ama canlı si gerçek çok hoş oldu.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Çatal tuning cansınız :) elinize sağlık. Güle güle kullanın çok iyi olmuş, ben de istiyorum en kısa zamanda ama uzaktan nasıl olacak bilmiyorum. Bu aydınlatmayı arka tarafa da yapma ihtimalimiz var mı?
Arka tarafa da yapılır abi ama bence gerek yok..cunki akşam ön tarafta ki ambiyans ışığı arka tarafa da vuruyor.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hangisine

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Ya şu elektrik işlerinden bir anlasam:acpsnr::acpsnr::acpsnr:. Harika olmuş gerçekten.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Soketinde ama araştırmak lazım hangisi oldugunu

Kamera bağlı olan sokette. C16 diye geçiyor galiba. Nerden biliyorum? Kamera takacağımda soketi takmadan bagaj kapağını kapatmıştım, açamadım :D Zar zor koltukları yatırıp manuel açmıştım :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kamera bağlı olan sokette. C16 diye geçiyor galiba. Nerden biliyorum? Kamera takacağımda soketi takmadan bagaj kapağını kapatmıştım, açamadım :D Zar zor koltukları yatırıp manuel açmıştım :)
Dıtttt yanlış cevap :)
O soket içerden bagaj açmada kullanılabilir

@ediz07 hocam tavandan çekmene gerek kalmayabilir. modül üstünden daha temiz bir montaj olur.
-Bagajın sol trafını sök
-dikdörtgen şekilde bcm bu arada BM kasada adı rbcm
-dikdörtgen köşesinin sol uzun taarafında üstdeki ilk soket (sol baş)
-kırmızı sarı kablolar. büyük ihtimal kırmızı + ama yine de kontrol et )
(Rbcm/bcm şakaya gelmez kusur affetmez)
-soketi çıkardıgında tavn ışıklarının gittiği gör soketin doğru oldugunu teit etmiş oluruz
-BM kasaya yapacaktım ama malzemeyi tedarik edene kadar adam arabayı sattı :)
-tam tecrübe edinemedim.

Son düzenleme:

ediz07

Sessiz
Araç Markası
2014 - Mazda 3 Sedan
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Motion AT
Dıtttt yanlış cevap :)
O soket içerden bagaj açmada kullanılabilir

-Bagajın sol trafını sök
-dikdörtgen şekilde bcm bu arada BM kasada adı rbcm
-dikdörtgen köşesinin sol uzun taarafında üstdeki ilk soket (sol baş)
-kırmızı sarı kablolar. büyük ihtimal kırmızı + ama yine de kontrol et )
(Rbcm/bcm şakaya gelmez kusur affetmez)
-soketi çıkardıgında tavn ışıklarının gittiği gör soketin doğru oldugunu teit etmiş oluruz
-BM kasaya yapacaktım ama malzemeyi tedarik edene kadar adam arabayı sattı :)
-tam tecrübe edinemedim.
bu guzel oldu hic tavan aydinlatmayi sokmeden. gecen hafta hava iyi olsaydi tavan aydinlatmayi sokmustum kesin nasil sokulecegini servis manuelden bulmustum. ben tam soket ve kabloyu bulup burdan yazarim da hep elektrik geliyorsa istemiyorum kapi acilinca yanmasini istiyorum. duruma gore konu olustururum yapinca.

Üst Alt