Amazon Artık Türkçe

MetinU

Katılımcı
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Rekabet ortamının ve ürün çeşitliliğinin artması dileği ile.
Hayırlısı olur inşallah.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Amazon'un buraya gelmesi pek bir şey değiştirmez. Onlarda sisteme ayak uydurur. Fiyatlarında piyasadan farklı olacağını düşünmüyorum, tek fark ürün çeşitliliği olur.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Amazon'un buraya gelmesi pek bir şey değiştirmez. Onlarda sisteme ayak uydurur. Fiyatlarında piyasadan farklı olacağını düşünmüyorum, tek fark ürün çeşitliliği olur.
Amazon'la bir görüşmemiz oldu, herhangi bir değişiklik yapmazlarsa şu andaki planlanan komisyon oranları diğer pazaryerlerinin yanında epey uygun kalıyor. Eğer böyle giriş yaparlarsa son 3 yılın sürükleyicisi n11'i arkasında nal toplatacaktır ve tüm satıcılar Amazon'la daha iyi fiyatlarla çalışmaya başlayacaktır. Ayrıca n11'in son 2-2,5 yılda satıcılara yönelik politikaları yeni yeni sonuçlarını göstermeye başladı. Bu nedenle Satıcılar artık n11'e en uygun fiyatlarını vermeyebiliyor. Bu ara sektörde ciddi sıkıntılar mevcut ve bir tıkanıklık var.

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Amazon.de gümrük vergisi iade ücretlerini 45 ile 50 gün arasında gerçekleştiriyor. Benim
ilk alışverişim farlarda gümrüğe takılmamıştı ve en son siparişim stop lambalarının gümrüğe takılmayıp alınan gümrük vergisi kredi kartıma geri yatırıldı.

53CBE3DC-E6C6-4F9A-A8A8-0C3551DBE860.jpeg

0FF17BAC-3A5C-4455-88A5-EB89FC61BC16.jpeg

Burada dikkat edilmesi gereken nokta eğer otomobil yedek parçası aldıysanız araç ruhsat fotokopisini mutlaka gümrükten çekme yetki belgesi ile Ups kargoya göndermeniz.
Büyük ihtimalle gümrük memurları ticari amaçla satın alınmadığını düşünüp vergi çıkartmadan gümrükten geçiriyor :)

Yaptığım son alışverişten örnek verecek olursam
Aynı Stop lambası Aliexpress’de 330 dolara satılıyor birde buna %20 gümrük vergisi eklendiğinde 396 dolar gibi bir rakam çıkıyor buda yaklaşık 1.550 tl yapıyor Amazon’a benim ödediğim ücret Kargo dahil 530 tl :)
Yurtdışından alışveriş yapmadan önce mutlaka siteye göz gezdirin bazen inanılmaz indirimler olabiliyor.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Geçici bir şeydir belki veya mng ile araları bozuldu ;)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Amazon'un kendi sattığı ürünleri takipte kalmakta fayda var her daim... Diğer satıcılar zaten her yerde karşımıza çıkıyorlar...

Montimpex

Katılımcı
Araç Markası
2006 Mazda 6 A/T
Araç Renk ve Tip
Siyah / Sedan
hocam hiç çırpınmayalım boşuna bize kalite ve ucuzluk haram bu ülkede.. neye el atsak devlet ve dış güçler!! müdahale edip gırtlağımıza çöküyorlar..
AMAZON USA kur farkından ve yüksek shipping ücretlerinden dolayı artık cazibesini kaybetmiştir. AMAZON DE de fiyatlar el yakıyor.. AMAZON TÜRKİYE'nin diğer firmalardan ne farkı var? ben de hızlıca baktım ürünlere hiç tatmin olmadım.. Amerika da sattığı ürünü envanterine/stoğa koymadıkça bana ne faydası var ki?
velhasıl hepimize geçmiş olsun... eskiden ürün yokluğu vardı, parada olmadığı için sıkıntı olmuyordu. Şimdi inanılmaz ürün çeşidi var ama para yetmiyor.. bizim nesilin tüketim konusunda yüzü hiç gülmeyecek, ben kabullendim. Biz tasarruf yapalım ki büyüklerimiz altın varaklı tuvaleti olan özel uçaklara binsinler..

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Amazon'un kendi sattığı ürünlerden 2 parça aldım. 270 TL tuttu totalde, normalde alsam 330 TL civarı tutuyordu. Amazon kendi ürün yelpazesini geliştirirse iş yapabilir, ama bu açılış fiyatlarıyla devam etmek koşuluyla :)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Sabah 999 liraydı şimdi 1.329 olmuş.
Amazon mağazalara haber vermeden açılış yaptı. Dolayısıyla fiyatlar 1-2 ay öncesinindir. Haber yayılınca fiyatlar güncellenmeye başladı. Ben de tatildeyim, haberi görünce sabah ilk iş ofisi arayıp ürünleri satışa kapattırdım. Bugün ve en geç yarın düşük fiyatlar görebiliriz sonra yerine oturur fiyatlar.

Üst Alt