Amazon Artık Türkçe

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Siz dua edin sadece Türkçe ile kalsın. Eğer olur da Amazon Türkiye'ye gelirse o zaman fiyatlar kura dayalı olacak, sonuç olarak olan gene halka olacak fiyatları Türkiye standartlarına göre bizlere dayayacaklar :) En azından bu haliyle normal dolar euro ile alıyorsunuz, Türkiye'ye gelirse fiyatlar coşar.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Amazon ile ilgili birkaç ekstra bilgi; 75 euro üzeri alışverişlerde normalde gümrüğe takılıyor ama Amazonda 75 euro üzeri alışveriş yaparsanız size gümrük vergisini de hesaplayıp ödemenizi ona göre alıyor ve ürün direk kapınıza geliyor. Gümrükte takılma gibi bir durum yok. Tabi yasaklı ürünler hariç cep telefonu vs.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Bu arada yanlışlık olmasın son söylediğim için satıcının Amazon olması gerekli, biliyorsunuz Amazonda farklı satıcılarda var. Satıcı Amazonun kendisi olursa hem daha güvenli hemde gümrük vergisi derdiniz olmuyor. Ayrıca laptop bile alabilirsiniz bu şekilde Amazondan :)

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Bir ekstra not daha :) Alışveriş yapacaklar için bu ayın 25inde Black Friday var, Amazon ve yabancı sitelerde büyük indirimler oluyor. Bu fırsatı da beklemenizi tavsiye ederim.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
İndirimlerde bizdekiler gibi üfürükten olmuyor, hakiki indirim oluyor...

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Bir ekstra not daha :) Bu amazon olayı Türkiye'de tutar ve alışveriş çok olursa kesin güzel devletimiz bu 75 euro olayını da iç piyasayı bozuyor diye daha aşağı çeker, demedi demeyin bak yazdım buraya :)

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Bir Amazon bilgisi daha paylaşayım bilenleriniz olabilir, Amazon'dan bir şey alırken döviz kurlarını kontrol ediyor musunuz? Amazon'un döviz kurları Türkiye'dekinden neredeyse 0,23 kuruş fazlaydı geçen kontrol ettiğimde o yüzden ürününüzü alırken döviz kurunu euro olarak seçip alın, Tl olarak seçmeyin. Euro olarak alırsanız bankanın döviz kurundan düşük olarak ödeme yaparsınız, Tl seçerseniz Amazon sizden daha fazla ücret alacaktır.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bir Amazon bilgisi daha paylaşayım bilenleriniz olabilir, Amazon'dan bir şey alırken döviz kurlarını kontrol ediyor musunuz? Amazon'un döviz kurları Türkiye'dekinden neredeyse 0,23 kuruş fazlaydı geçen kontrol ettiğimde o yüzden ürününüzü alırken döviz kurunu euro olarak seçip alın, Tl olarak seçmeyin. Euro olarak alırsanız bankanın döviz kurundan düşük olarak ödeme yaparsınız, Tl seçerseniz Amazon sizden daha fazla ücret alacaktır.
Bankarın döviz kuruda yüksek ama amazondan insaflı galiba :)

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Amazon ile ilgili birkaç ekstra bilgi; 75 euro üzeri alışverişlerde normalde gümrüğe takılıyor ama Amazonda 75 euro üzeri alışveriş yaparsanız size gümrük vergisini de hesaplayıp ödemenizi ona göre alıyor ve ürün direk kapınıza geliyor. Gümrükte takılma gibi bir durum yok. Tabi yasaklı ürünler hariç cep telefonu vs.
Alışverişi tamamlama aşamasının resmini paylaşıyorum gümrük vergisi İthalat Ücreti Depozitosu mu oluyor.
Screenshot_2.png

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
75 avro, 79 dolar bandını geçince gümrük vergisi çıkıyor, totalde görünüyor onu amazon hallediyor
seller kısmının amazon.com olması daha avantajlı, alman versiyonunu bilmiyorum ama benzerdir muhtemelen
alışverişi dolar veya avro ile yapmak lazım, amazon kur çeviriciyi kullanmak dezavantajlı, ekstrenizde dolar veya avro olarak ayrıyeten görünür, internet bankacılığı ile ayrı bir dolar/avro hesabı olursa kredi kartı borcunu oradan ödeyebilirsiniz
ayrıca donanımhaberdeki bu sayfayı takip etmekte fayda var, ilk sayfada çok ayrıntılı olarak herşey anlatılmış, avantajlı ürünler de paylaşılıyor güncel olarak

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
75 avro, 79 dolar bandını geçince gümrük vergisi çıkıyor, totalde görünüyor onu amazon hallediyor
seller kısmının amazon.com olması daha avantajlı, alman versiyonunu bilmiyorum ama benzerdir muhtemelen
alışverişi dolar veya avro ile yapmak lazım, amazon kur çeviriciyi kullanmak dezavantajlı, ekstrenizde dolar veya avro olarak ayrıyeten görünür, internet bankacılığı ile ayrı bir dolar/avro hesabı olursa kredi kartı borcunu oradan ödeyebilirsiniz
ayrıca donanımhaberdeki bu sayfayı takip etmekte fayda var, ilk sayfada çok ayrıntılı olarak herşey anlatılmış, avantajlı ürünler de paylaşılıyor güncel olarak
Teşekkür ediyorum bende tam şimdi siparişi veriyordum kuru euro seçtim :)

Üst Alt