Alınık Mazda 3 Skyactiv veya Mazda CX-3

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hakkında hayırlısı diyelim öyle olsun inşallah... :harika:

mehmet_spb

Buzlar Ülkesi
Araç Markası
2018-Mazda Cx9,
Araç Renk ve Tip
Siyah
Merhaba arkadaşlar.
Power ve üstü donanımlar alınacaktır.
M3 için dizel benzinli farketmez.

Bayram öncesi tekrar mazdaya geçmek istiyorum. Anladım ki bir kere mazdaya binince diğerleri tat vermiyor.

Kırmızı olursa çok iyi olur.
soul red 46V. ❤️
Kırmızı olsun bizim olsun

IraArel

Sessiz
Araç Markası
2015 - Mazda Cx-3
Araç Renk ve Tip
Beyaz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar.

Şu 2 araç arasında kaldım.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-mazda-doktor-sahibinden-822089884/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ky-d-4x4-awd-power-sense-bose-819259248/detay

2si de en son 168e bırakıyor.

Beyaz olanın bagaj havuzu, havuz paspasları ve yeni lastik gibi artıları var.

Ayrıca 20bin km daha düşük. Aracı bana dolu depo verecek ve son olarak 190km uzaklıkta. Kırmızı 770km uzaklıkta.

Kırmızının tek avantajı kırmızı olması (Sıfır mazda cx-3lerde sadece 750 tl fark oynuyormuş kırmızıda Gören'e sordum)

Kırmızısı baya güzel biliyorsunuz. Bende m3 vardı doyamazdım bakmalara. Ha kırmızının da sanırım boyası ince, neredeyse her hafta yeni bir çizik görür canım sıkılır bu aracı satarsam kırmızısını almam geri derdim.

Ama arabayı sattıktan hemen sonrasında hemen kırmızısını geri alabilsem deyip durdum.

Uzattım ama bana fikir verin lütfen.

@Domestos @mehmet_spb @ezmocesteri @1998model 626 @Brkm @incirinaltı

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kesinlikle ve kesinlikle kırmızı... Skyactiv'in alameti farikası kırmızıdır. İmkan ve bütçe varsa bu renk harici bakılmamalıdır. (bence)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hocam burada bizim yorumumuz kişisel kriterleri göz ardı ederek olur, ama kırmızı sizin için önemli bir kıstas ise gerisi teferruat olur. Beyazın artıları daha çok görünüyor, kırmızıda lokal boya da var (çok önemli değil o ayrı) beyaz hatasız, bir kaç dokunuşla beyaz da çok cazip durur, dönüp baktırır.

52146

52145

52147

Brkm

Sessiz
Merhaba arkadaşlar.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-mazda-doktor-sahibinden-822089884/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ky-d-4x4-awd-power-sense-bose-819259248/detay

Ayrıca 20bin km daha düşük. Aracı bana dolu depo verecek ve son olarak 190km uzaklıkta. Kırmızı 770km uzaklıkta.

Kırmızının tek avantajı kırmızı olması (Sıfır mazda cx-3lerde sadece 750 tl fark oynuyormuş kırmızıda Gören'e sordum)

Kırmızısı baya güzel biliyorsunuz. Bende m3 vardı doyamazdım bakmalara. Ha kırmızının da sanırım boyası ince, neredeyse her hafta yeni bir çizik görür canım sıkılır bu aracı satarsam kırmızısını almam geri derdim.

Ama arabayı sattıktan hemen sonrasında hemen kırmızısını geri alabilsem deyip durdum.

İki araç da güzel görünüyor. İçinize en çok hangisi sindiyse onu alabilirsiniz. Hayırlısı olur inşallah.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
@ırael Volkan ben olsam beyazı alır @ezmocesteri Bülent’in attığı son resimdeki gibi dokunuşları yapardım. Arkadaşlar kırmızıdan yana oylarını belirtmişler ama aynı arabayı kullandığımız için kırmızının sıkıntılarını ikimizde biliyoruz. Boya çok nazik en küçük darbede çiziliyor veya kalkıyor.
Bunun dışında beyaz ekstralı ve düşük km, belki de sen 1.5-2 yılda yapacaksın 20 bin km’yi. Ve deri döşeme beyazınki çok daha güzel.
Ankara ya da İzmir’e yakın olsan cx5 al sıvı sistem LPG taktır derdim ama Afyonda sıvı LPG ile ilgili problem yaşadığında çözemeyebilirsin.

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Kırmızı olunca ne oluyor sanki bence 20bin km az bir km farkı değil ve beyaz araç hem yakınınızda hemde artıları var bir depo yakıtta iyiymiş artıları daha fazla

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kırmızı olunca ne oluyor sanki bence 20bin km az bir km farkı değil ve beyaz araç hem yakınınızda hemde artıları var bir depo yakıtta iyiymiş artıları daha fazla
Kırmızı;

*Lansman rengi
*Bu tasarımın lokomotifi, sergi sarayı
*Bir bakınca, bir daha bakma isteği

;)

mehmet_spb

Buzlar Ülkesi
Araç Markası
2018-Mazda Cx9,
Araç Renk ve Tip
Siyah
Merhaba arkadaşlar.

Bugün biraz yoğundum foruma ancak bu saatte göz atabildim, arkadaşım aksesuarlar çok artı getirecek şeyler değil, beyaz araç benim içime hiç bir zaman sinmedi. Birde deposu dolu vereceğim demesi biraz satış yöntemi gibi.
Mazda Kırmızı sı güzel. İnsanın içini alıyor.
20 bin km çok bir fark değil. Hayrını görürsünüz inşallah
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim hiç bir zaman kırmızı arabam olmadı malesef :(
2010 yılında tek kapı araba almak istedim, kırmızı renkli bayandan temiz 2004 model bir Corsa satın aldım.Aracı yıkatıktan sonra fark ettim, gerçek renginin pempe olduğunu.
52209

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben faydasına bakarım :) çok sacma bir renk olmazsa gerisini salla gitsin mühim olan motor mekanik fiyat 20bin km ciddi fark bence :))
Kabul görmüş gerçekliğin yanında, soyut kavramlar da insan hayatını ve yaşam tarzını etkiler...

Bu etkileşime sebep olan şeyleri tartışmak mümkün fakat kişisel tercihleri asla... ;)

IraArel

Sessiz
Araç Markası
2015 - Mazda Cx-3
Araç Renk ve Tip
Beyaz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Beyazı aldım arkadaşlar.
200km dedik, anamur çıktı 400e çıktı km :D
Arkadaş full depo vericem dedi yarım depodan bir tık üst seviyede verdi, e hani full depoydu dedim, tamam işte full depo dedi:D (Ben jettayı neredeyse full depo sattım, adama bir kere full depo veriyorum gibi laf falan etmedim.)
Lastikler 3000km önce alındı dedi 10km önce alınmış, bikaç başka şey daha ama satıcı hiç içimize sinmese de araç içimize sindi ve aldık.

Kırmızı olsa çok daha güzel olurdu ama kısmet böyleymiş.

Bu arada araçta ön koltuk ısıtma da var. cx-3 lerde opsiyonlu diye biliyordum bunu.

Üst Alt