Alınık Alınık M3 BK-BL Km Az ve Otomatik Öncelikli

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gececi

Katılımcı
Araç Markası
2011 M3 A/T Pikaçu
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Merhabalar arkadaşlar.

M3 alacağım artık kafaya koydum. Biri gelse "Aracım Jetta, 2010 model, 20bin kmde, değişen-boya yok 30000 tlye bırakırım" dese yine de gidip M3 alacağım. O derece hastalık bende.

Bu hafta içi bankaya don gömlek gidip kredi çekeceğim ve elimdeki paraya göre almaya çalışacağım. Malum sitelerde ilanları takip ediyorum ama 2.el piyasası o kadar şişkin ki araçların ederi üstünde fiyat var. Fiyatları bildiğimden değil, sizlerden ve çevremden gelen görüşler böyle. Fiyat şişkinliği sadece Mazdaya has olsa neyse diyeceğim ama aynı özelliklerde başka markalar en az 5bin-6bin tl daha fazla.

Fazla konuyu dağıtmadan devam edersek, Düşük KM ve Otomatik M3 almak istiyorum. Düşük km olma sebebi uzunca bir süre araç değiştirmek istemiyorum. Mazdanın sağlamlığına güvenip ailemle uzun yıllar kullanmak istiyorum. Otomatik sebebi ise aracı eşimde kullanacak. Dynamic modeli gördükten sonra Comfort almak istemiyorum. Ayrıca eşime aracı iyi anlattıktan sonra "Impresive alalım çok güzeller" diyor. Fiyatlarından haberi yok tabii, konuşmak kolay

Belki sizlerden de aracını satmak isteyen vardır. Buradan almak nasip olur.

Moderatörün son düzenlenenleri:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Mazdanın boşu ile manueli alınmaz ben hep öyle derim.

Ama alma konusu ayrı bi dert cidden bekleyip sabırlı olmakda fayda var.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
şimdi den hakkın da hayırlısı olsun hocam.hergün ilanlara bakmak takip etmek gerekiyor. cunki temiz mazda akşam dan sabaha kalmıyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bence haksiz bir yorum.
Bosu ile dolusu arasinda ne kadar fark var ki?
Genel itibariyle fiyat farkı az ama donanım farkı çok olduğu için bu yorum yapılıyor ki bence haklı bir yorum. Yakın zamanda bk comfort Mazda 3'ün 38 bin liraya satıldığını gördük. Bunun üzerine dijital klima, sunroof, fazladan güvenlik donanımı, fonksiyonel direksiyon, alaşım jant, sis farı gibi artıları koyup aynı veya daha düşük rakamlara bk Dynamic alabilme imkanının olması bu yorumları haklı çıkarmıyor mu? :)

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Bence haksiz bir yorum.

İmpressive için: /// Tourıng için: BK Tourıng için
1. Sunroof Var /// 1. Yok /// 1. Var
2. Cruıse Control Var /// 2. Yok /// 2.Yok
3. Koltuk ısıtma Var /// 3. Yok /// 3.Yok
4. Yagmur sensoru Var /// 4. Var /// 4.Var
5. Far sensoru Var /// 5. Var /// 5.Var
6. Lastık basınc sensoru Var /// 6. Yok Galıba belkı vardır /// 6. Yok
7.16 ınc jant (4 tanesı 1600 tl ) Var /// 7. Yok /// 7.Var
8. RVM Kör nokta uyarı sensörü Var /// 8. Yok /// 8.Yok
9. Kendılıgınden katlanan ısıtmalı aynalar Var/// 9. Var /// 9.Yok
10. Kendılıgınden kararan dikiz aynası Var /// 10. Var /// 10.Yok
11. Far Yıkama Var /// 11. Var /// 11.Yok
12. 6 adet hoparlör ( Tourıngde 4 adet) Var /// 12. Yok + 4 adet hoparlör var /// 12.Yok + 4 adet var
13. Sis farı Var /// 13 . Var /// 13.Var
14. ''P'' Park sensoru tuşu aktif pasif etme Var /// 14. Yok /// 14. Yok

Son düzenleme:

Broadcast

Özkan
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Buz Mavi - HB
Merhabalar arkadaşlar.

M3 alacağım artık kafaya koydum. Biri gelse "Aracım Jetta, 2010 model, 20bin kmde, değişen-boya yok 30000 tlye bırakırım" dese yine de gidip M3 alacağım. O derece hastalık bende.

Bu hafta içi bankaya don gömlek gidip kredi çekeceğim ve elimdeki paraya göre almaya çalışacağım. Malum sitelerde ilanları takip ediyorum ama 2.el piyasası o kadar şişkin ki araçların ederi üstünde fiyat var. Fiyatları bildiğimden değil, sizlerden ve çevremden gelen görüşler böyle. Fiyat şişkinliği sadece Mazdaya has olsa neyse diyeceğim ama aynı özelliklerde başka markalar en az 5bin-6bin tl daha fazla.

Fazla konuyu dağıtmadan devam edersek, Düşük KM ve Otomatik M3 almak istiyorum. Düşük km olma sebebi uzunca bir süre araç değiştirmek istemiyorum. Mazdanın sağlamlığına güvenip ailemle uzun yıllar kullanmak istiyorum. Otomatik sebebi ise aracı eşimde kullanacak. Dynamic modeli gördükten sonra Comfort almak istemiyorum. Ayrıca eşime aracı iyi anlattıktan sonra "Impresive alalım çok güzeller" diyor. Fiyatlarından haberi yok tabii, konuşmak kolay

Belki sizlerden de aracını satmak isteyen vardır. Buradan almak nasip olur.
Ben dediğiniz kriterlere benzer bir 2007 Mazda 3 aldım.Tesadüfen iş yerimden ilk sahibinden, düşük km (89.000), otomatik pek aklımda da yoktu aslında satılık olduğunu duyunca kendimi zorlayarak aldım.Allah size de gönlünüze göre bir araba almayı nasip etsin temennisiyle..

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bence haksiz bir yorum.

Yoruma katılıp katılmamak sen bilecegin bir durum .

Lafımın açıklamasıda.

Ben öyle diyorum ve halada öyle diyorum

Boşu ile manueli alınmaz.

Sorunsuz otomatik şanzıman varken neden manuel alınsınki (tercih meselesi)

Sorunsuz donanım varken neden boşu alınsızki.

Çok mu büyük konuştum :)

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb

Lafımın açıklamasıda.

Sorunsuz donanim degil
Sonsuz ve sorunsuz olcak, adam buzdolabi hariç doldurmuş da doldurmus İmpressivedeki donanim Range Rover'da yokkk

Son düzenleme:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan

Lafımın açıklamasıda.

Adam istanbulda yaşamıyordur 13 saniyelik kağnı yerine 11 saniyeliğe binmek istiyordur, biraz performans istiyordur.
Sorunsuz donanım mı? :D La daha geçen aylarda aramıştın AFR özellikli far konusunda. Hatırlatırım. Hepsi kablodan ibaret, hepsi bir pasa bakar. :)
Sunroof çok güzel de tıkanıklık yüzünden içeri su almalar, motor mekanizmasının takılması vs.

Mazda 3 BL nin touringini boş demeyin çarpılırsınız vallahi gözünüzü seveyim. Boşline değil, çoğu aracın dolusundan da dolu. 2010 mazda 3 touring hala 2015 toyota corolla advance paket kadar dolu. Hangi aracın boşunda çift bölgeli klima, otomatik katlanır ISITMALI aynalar var, kendinden kararan dikiz aynası var, far yağmur sensörü var. Çoğu marka 2012 de Türkiye'de zorunlu tutulunca ESP yi ekledi, Mazdada standarttı. mazdanın touringi reflexden dolu neredeyse.

Koltuk ısıtma eklenir dert değil,
15-16" jant arasında çok da aham şaham bir fark yok. 15" lastikler daha ucuz şu anda. 16" isteyen yazlık takımı yapar, 15" i de kışlık yapar.
Hız sabitleyici eklenir dert değil,
Lastik basınç sensörü eklenir dert değil 30dolar aliexpresste. İster telefondan ister android multimediadan bağlan.
Bilindik kaliteli firmaların hoparlörleri ve amfi eklenir bose dan da iyi ses sistemi olur. Amfi eklemeseniz bile sony, pioneer, jbl hoparlör takın o bile yeter de artar çoğu kişiye.
Ön park sensörü eklenir dert değil, Aliexpresten P yazılı bir tuş ve park sensör setini ön tarafa takmaya bakar.
Isıtmalı ön cam yok bi. Benim şahsi görüşüm iyiki de yok. Gözlerim hassas o ince ince rezistanslar karşıdan güneş gelirken ve gece çok rahatsız ediyor.

Ne kaldı geriye RVM ve sunroof.
RVM ye söyleyecek laf yok. Sunroof da istense açılır da gerek yok. :D

Ha aradaki fiyat farkı başabaşsa donanımsız araca fazla vermeye tabiki de gerek yok. Ama araç temiz olmasına karşın donanımsız diye almamak olmamalı. İhtiyaçlarınızı karşılıyorsa gayet de alınır. Kullanmayacağın donanımı almak, bana göre köy yolu için spor araba almaya benzer.

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
İmpressive için: /// Tourıng için: BK Tourıng için
1. Sunroof Var /// 1. Yok /// 1. Var
2. Cruıse Control Var /// 2. Yok /// 2.Yok
3. Koltuk ısıtma Var /// 3. Yok /// 3.Yok
4. Yagmur sensoru Var /// 4. Var /// 4.Var
5. Far sensoru Var /// 5. Var /// 5.Var
6. Lastık basınc sensoru Var /// 6. Yok Galıba belkı vardır /// 6. Yok
7.16 ınc jant (4 tanesı 1600 tl ) Var /// 7. Yok /// 7.Var
8. RVM Kör nokta uyarı sensörü Var /// 8. Yok /// 8.Yok
9. Kendılıgınden katlanan ısıtmalı aynalar Var/// 9. Var /// 9.Yok
10. Kendılıgınden kararan dikiz aynası Var /// 10. Var /// 10.Yok
11. Far Yıkama Var /// 11. Var /// 11.Yok
12. 6 adet hoparlör ( Tourıngde 4 adet) Var /// 12. Yok + 4 adet hoparlör var /// 12.Yok + 4 adet var
13. Sis farı Var /// 13 . Var /// 13.Var
14. ''P'' Park sensoru tuşu aktif pasif etme Var /// 14. Yok /// 14. Yok
Emek icin tesekkurler.
Pratikte gorunen tek fark sanroof. O da cam tavan yoksa sadece aksesuar.
O bicimsiz 16 janti ve hoparlorumsu tweetterlari donanimdan saymamak lazim.
Bence mazda 3 un boşu bile dolu.

Konu sahibi arkadasin da konusunu baltalamis olduk.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Touring bl sahiplerinin savunmasını saygıyla karşılıyorum, benim anladığım Mazda nın kendi içinde yapılan dolu/boş donanım karşılaştırmasıydı. Yanlış anlamışsam eğer, saygının ötesinde hak da veririm... :)

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Böyle konuların akıbetine anlam veremiyorum. Adam geliyor şöyle alacam böyle alacam vs hevesle konu açıyor bir ay konuya uğramıyor. Ben olsam merak ederim acaba bir yorum bir ilan var mı diye. Herhalde vazgeçti arkadaş kim bilir büyük konuşmuş belki jetta almıştır:)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Adam istanbulda yaşamıyordur 13 saniyelik kağnı yerine 11 saniyeliğe binmek istiyordur, biraz performans istiyordur.
Sorunsuz donanım mı? :D La daha geçen aylarda aramıştın AFR özellikli far konusunda. Hatırlatırım. Hepsi kablodan ibaret, hepsi bir pasa bakar. :)
Sunroof çok güzel de tıkanıklık yüzünden içeri su almalar, motor mekanizmasının takılması vs.

Mazda 3 BL nin touringini boş demeyin çarpılırsınız vallahi gözünüzü seveyim. Boşline değil, çoğu aracın dolusundan da dolu. 2010 mazda 3 touring hala 2015 toyota corolla advance paket kadar dolu. Hangi aracın boşunda çift bölgeli klima, otomatik katlanır ISITMALI aynalar var, kendinden kararan dikiz aynası var, far yağmur sensörü var. Çoğu marka 2012 de Türkiye'de zorunlu tutulunca ESP yi ekledi, Mazdada standarttı. mazdanın touringi reflexden dolu neredeyse.

Koltuk ısıtma eklenir dert değil,
15-16" jant arasında çok da aham şaham bir fark yok. 15" lastikler daha ucuz şu anda. 16" isteyen yazlık takımı yapar, 15" i de kışlık yapar.
Hız sabitleyici eklenir dert değil,
Lastik basınç sensörü eklenir dert değil 30dolar aliexpresste. İster telefondan ister android multimediadan bağlan.
Bilindik kaliteli firmaların hoparlörleri ve amfi eklenir bose dan da iyi ses sistemi olur. Amfi eklemeseniz bile sony, pioneer, jbl hoparlör takın o bile yeter de artar çoğu kişiye.
Ön park sensörü eklenir dert değil, Aliexpresten P yazılı bir tuş ve park sensör setini ön tarafa takmaya bakar.
Isıtmalı ön cam yok bi. Benim şahsi görüşüm iyiki de yok. Gözlerim hassas o ince ince rezistanslar karşıdan güneş gelirken ve gece çok rahatsız ediyor.

Ne kaldı geriye RVM ve sunroof.
RVM ye söyleyecek laf yok. Sunroof da istense açılır da gerek yok. :D

Ha aradaki fiyat farkı başabaşsa donanımsız araca fazla vermeye tabiki de gerek yok. Ama araç temiz olmasına karşın donanımsız diye almamak olmamalı. İhtiyaçlarınızı karşılıyorsa gayet de alınır. Kullanmayacağın donanımı almak, bana göre köy yolu için spor araba almaya benzer.
Buna katılmıyorum.
Her kasada 1-2 çürük çıkar :)

Ama kasadan 1-2 saglam çıkan marka değil.

muty

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
1,5 senelik bl touring kullanıcısıyım. Sorunsuz demek diğer markalar ile karşılaştırılınca demek daha doğru olur. Aracımdan genel olarak memnunum. Ön bilgi ekranı açılması (şükür bende yok) trim sesleri arka diz mesafesi ve dizellerde debriyaj dişlisi (ford motoru :) ) sıkıntısı var bildiğim. Kadarıyla. Diğer tarafran @MutluTEKİRe katılıyorum.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hayırlı olsun, Allah kaza bela nazar vermesin inşallah hocam. :)

:kkk:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt