Alınık 2000 Model Manuel Astina

cagfblar

Sessiz
Öncelikle herkesin gecmis bayramini kutlarim,büyüklerimin ellerinden kucuklerimin gozlerinden operim. Hizli gonzalesi gordukten sonra icimde bir ASTİNA hevesi olustu.
Bir arkadas astinasini satmak ıstiyor.
#Arac komple boyalı
#Sadece sol on kapi sac degisik
#4000 tramer var, hava yastigi filan acmamis.
#arac 270bin km de
# motor mekanik kismi ve lpg masrafsiz kabul edelim.
# sadece sunroof da sikinti varmis, bi 500 tl masrafi var dedi.
#LPG atiker
#sehir disi 30,sehir ici 40 kurus yakar dedi.

Sizce fiyati ne kadar olmalidir?
Sununu kesin goster, surasina kesin baktir veya su parcasi bulunmuyor o parca saglam mi diye kesin goster diyeceginiz neler var?

Astinayi sevdim ama cesaret edemiyorum. Cesarette verirseniz sevinirim.
ASTINA nasildir?
Isiklarda ok gibi firlar mi?
Rampalarda keci gibi tirmanir mi?
Sanayiyle beni ahbap yapar mi?
Yakiti beni uzer mi?
2 yıl binecem, 2 yil sonra model kesin yukseltirim. 2 yil sonra araca musteri bulmak cok zor olur mu?

Araba almak da satmak da cok zor, ahiret soruları soruyor yada sorulara maruz kaliyor insan.

Gelecek yorumlariniz icin simdiden tsk ederim.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Performans olarak 1.8 gayet tatminkârdır. Dizel 301'i olan arkadaşım aracımla uzun yola gitti geldi. Güç olarak hayretler içinde kalmıştı. Ben de ailece bagaj dahil tam yüklü yolculuklarımda hep memnun kalmışımdır. Fakat yokuş yukarı gaz kesince asla bir dizel gibi olamaz, gazdan ayağını çekip tekrar yüklenince turbolular gibi hemen toparlamaz. Ok gibi fırlar, 4 teker disk fren olmasına rağmen frenleri daha iyi olabilirdi onu not edelim. Ortalama 100km'de şehire göre 9-10-11 litre LPG tüketir. Benim gözlemim 1.6 motorun LPG'ye daha uyumlu olduğu yönündedir.
Arıza durumu kaliteden çok parça ömründen ve daha önceki bakım geçmişinden kaynaklı hallerde karşımıza çıkar. Boruların ve contaların eskimesi vs. Kullanılan malzemeler hep takdir edilen klasik Japon kalitesindedir, hatta zamanının ötesinde bir kalite diyebiliriz. Küçük şehirlerde parça bulmak zordur ama küçük dirsek temaslarıyla büyük şehirlerden bulunur. Yetkili servisten beklemeyi göze aldıktan sonra her parçasını temin edebilirsiniz (bence bu inanılmaz). Bagaj pandizotunu çıkardığınızda küçük bir Doblo bagajı sunar. Bizde spor yay olduğu için stok halinin yol tutuşu hakkında birşey diyemeyeceğim. Ben genel olarak memnunum ama eski sahibi @Oğuzhan 'ın emeklerinin ve benim yaptırdığım bakımların bunda çok etkisi var.

cagfblar

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
46528
46529
46530
46531
46532
46533
46534
46535
46536
46537
46538
46539
46540
46541
46542
46543
46544
46545
46546
46547
46548
46549
46550
46551
46552
46553
46554
46555
46556
46557
46558
46559
46560
46561
46562
46563
46564
46565
46566

Performans olarak 1.8 gayet tatminkârdır. Dizel 301'i olan arkadaşım aracımla uzun yola gitti geldi. Güç olarak hayretler içinde kalmıştı. Ben de ailece bagaj dahil tam yüklü yolculuklarımda hep memnun kalmışımdır. Fakat yokuş yukarı gaz kesince asla bir dizel gibi olamaz, gazdan ayağını çekip tekrar yüklenince turbolular gibi hemen toparlamaz. Ok gibi fırlar, 4 teker disk fren olmasına rağmen frenleri daha iyi olabilirdi onu not edelim. Ortalama 100km'de şehire göre 9-10-11 litre LPG tüketir. Benim gözlemim 1.6 motorun LPG'ye daha uyumlu olduğu yönündedir.
Arıza durumu kaliteden çok parça ömründen ve daha önceki bakım geçmişinden kaynaklı hallerde karşımıza çıkar. Boruların ve contaların eskimesi vs. Kullanılan malzemeler hep takdir edilen klasik Japon kalitesindedir, hatta zamanının ötesinde bir kalite diyebiliriz. Küçük şehirlerde parça bulmak zordur ama küçük dirsek temaslarıyla büyük şehirlerden bulunur. Yetkili servisten beklemeyi göze aldıktan sonra her parçasını temin edebilirsiniz (bence bu inanılmaz). Bagaj pandizotunu çıkardığınızda küçük bir Doblo bagajı sunar. Bizde spor yay olduğu için stok halinin yol tutuşu hakkında birşey diyemeyeceğim. Ben genel olarak memnunum ama eski sahibi @Oğuzhan 'ın emeklerinin ve benim yaptırdığım bakımların bunda çok etkisi var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaslar resimlere bakip fikir verir misiniz? Alinir mi? Kac para eder filan? Kusurumada bakmayin cok anlamiyorum araçlardan

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Sunroof sonradan takılmış, mesajlarla dikkat çektiğimiz üzere. :)

Hocam açık net şahsım adına konuşuyorum ben almam aracı. 20 bin dese bile hiç düşünmem direkt elerim.

cagfblar

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Sunroof sonradan takılmış, mesajlarla dikkat çektiğimiz üzere. :)

Hocam açık net şahsım adına konuşuyorum ben almam aracı. 20 bin dese bile hiç düşünmem direkt elerim.
Hocam neden bu kadar sert yaklastiniz? Arkadas aracini baya ovdu soyle bakimli boyle bakimli diye ama

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Bence; dosemelere kılıf giydirilmiş orijinal döşemesi nasıl acaba bu önemli ? Sunroof sonradan yapılmış zaman icinde sağlıklı çalışmama su sızdırma sorunu verme ihtimali yüksek ilk bakışta eksileri bana göre . direksiyonu kaplatirsiniz sonradan ona takılmaya gerek yok iyice bir baktirin tercih sizin

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Sunroof hiç güzel gözükmüyor hele içerden çok garip.ben olsam bende almazdım daha bakmaya devam edin derim. Yada sürün sürüşü hoşunuza gidiyor ise alın çünkü bir önceki aracınıza göre garip gelme durumu da var.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sunroof severim ama orijinal olanını. :) görünür sıkıntılarını tolere edersen ve sunroof'un ileride çıkarabileceği sorunlara katlanırım dersen ve fiyatı da sana uyuyorsa alınır. Piyasayı bilmediğim için şu kadara alırsan uygun olur diyemiyorum.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Telefondan görebildiğim kadarı ile bakımlı diye iddia edilen aracın,
Motor,kapı fitilleri ,iç kısım ve sunroof bu kadar çamur içinde olmaz.
Sanırım dördüncü fotoğrafta torpido kapağının altında sol dışın dayandığı yer yırtık mi parçalanmış mi yoksa orada kağıt poşet gibi bir şey mi var nedir o ??
Çamurluklar sökülüp takılmış
Adini ilk kez duyduğum hugel akü var vs..vs..
Üzerinden bir pet şişe şu akıtılmış araç ne kadar temiz ve bakımlı ise bu araç da o kadar bakımlı ve temiz..
Not. Motor üst kapağı sarımtırak bir renge sahip ..

Üst Alt