Mazda 3 BK (2003-09) Aks Vuruntu Problemi

ahmetipek

Sessiz
Araç Markası
2005 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Saks Mavisi - Sedan
merhaba arkadaşlar benim şöyle bi sıkıntım aracımda 80-100km hız arasında , direksiyonu sağa sola fazla çevirdiğimde ve gaza yüklendiğimde titreme yapıyor şikayeti ile ustama götürdüm arabayı akislerden dolayı olduğunu söyledi akis alıp değiştirmek lazım dedi bende bunun için servise sordum ve biraz pahalı bi fiyat verdi ustama geri döndüm onu kaynakla doldurabiliriz dedi ve kaynakla akislerin bozulmuş yerlerini doldurdular 50TL ye hallettim fakat bu olayın üstünden 1 sene geçti ve yine vuruntu başladı tekrardan şuan çıkma akis iç lale manifoltu arıyorum sağlam sıkıntı çekmeyeceğim bir çıkmacı bilen varmı veya bana tavsiye edebileceği başka bi düşüncesi olan varsa yardım edebilirmi ?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Aracınız kaç km de? Otomatik mi? Eski modellerde (323-626) genelde 150 binden sonra görülüyor bu sorun. Yenisi ile değişmesinden başka çaresi yok. Dolgu kısa sürede aşınıyor. Kaliteli japon bulursanız yenisi ile değiştirin derim. Serviste aks ile ilgili aksamlar maalesef pahalı. Vizyon otodan Bülent bey ile görüşebilirsiniz ana sayfada telefonu mevcut.
Bu sorunu yaşamamak için ani kalkışlardan kaçınınız.

ahmetipek

Sessiz
Araç Markası
2005 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Saks Mavisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
215bin kmde. Evet değiştirmekten başka çare yok gibi şuan arayıştayım ne yapabilirim diye fakat servisi aradım 2000TL istediler takımına bana sadece iç lale lazm olduğunu söyledim ayrı ayrı olursada yine pahalıya geleceğini söyledi yukarıda arkadaşın dediği dumlu otomativi aradım çıkmasına 1800 tl dedi bunun kargosu falan zaten burdan sıfırı ile aynıya geliyor o yüzden biraz araştırmak gerekiyor galiba bu arada @Oğuzhan önerin için teşekkür ederim

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
215bin kmde. Evet değiştirmekten başka çare yok gibi şuan arayıştayım ne yapabilirim diye fakat servisi aradım 2000TL istediler takımına bana sadece iç lale lazm olduğunu söyledim ayrı ayrı olursada yine pahalıya geleceğini söyledi yukarıda arkadaşın dediği dumlu otomativi aradım çıkmasına 1800 tl dedi bunun kargosu falan zaten burdan sıfırı ile aynıya geliyor o yüzden biraz araştırmak gerekiyor galiba bu arada @Oğuzhan önerin için teşekkür ederim
İstanbul da tam aks diye bir yer var aks tamiri yapıyor bildiğim kadarıyla kaynakla değil parça değişimi yapıyor
TAMAKS AKS HASTANESİ Aks İmalatı Aks Tamiri Özel Sipariş Aks İmalatı Aks Yedek Parça Toptan Perakende Satışı Mercedes Porsche Bmw Audi Wolksvagen Aks Tamiri Sultan Usta Aks Tamircisi Bostancı Anadolu Yakası İstanbul
Facebook ta grupta giden memnun kalan arkadaşlar vardı arayıp bi sorabilirsiniz

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
İstanbul da tam aks diye bir yer var aks tamiri yapıyor bildiğim kadarıyla kaynakla değil parça değişimi yapıyor
TAMAKS AKS HASTANESİ Aks İmalatı Aks Tamiri Özel Sipariş Aks İmalatı Aks Yedek Parça Toptan Perakende Satışı Mercedes Porsche Bmw Audi Wolksvagen Aks Tamiri Sultan Usta Aks Tamircisi Bostancı Anadolu Yakası İstanbul
Facebook ta grupta giden memnun kalan arkadaşlar vardı arayıp bi sorabilirsiniz

Güzel işler yapılıyor gibi duruyor denemekte fayda olabilir. Aks sorunu genelde olan bir sorun memnun kalınırsa bize gönül rahatlığı ile tavsiye ederiz herkese :)

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Güzel işler yapılıyor gibi duruyor denemekte fayda olabilir. Aks sorunu genelde olan bir sorun memnun kalınırsa bize gönül rahatlığı ile tavsiye ederiz herkese :)
Facebook grupta biri gitmişti iki aks i komple 350 ye tamir ettirmişti GD kasa 626 nin akslarini bu arada çıkmasına 1800 nedir arkadaş sıfırı 2000 zaten

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Servis sağ sol komple akslar için 2000 TL mi istedi? Faruk hangi parçalara 1800 TL istedi?

ahmetipek

Sessiz
Araç Markası
2005 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Saks Mavisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
servis komple set tek taraf kdv dahil 1050 tl dedi faruk çıkma var elimde komple set tanesi 850 tl dedi

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
İlk arabamda(2007 manuel Mazda 3) da aynı sorun vardı. Akis lalelerini tornalattım, defalarca balans yaptırdım, jantları işin ehli bir ustaya düzelttirdim ve kabul edilebilir seviyeye inmişti ama tamamen yok olmadı. Hakkını vererek akislerin tornası yapılırsa sonuç iyi olacaktır ama uzun vadede yenileme ihtimali yüksek diye düşünüyorum. Sorunun akislerden olduğu kesinse, Akis lalelerinin değişimi en kesin çözüm ama o da maliyetli.

Yurtdışından(ebay v.s.) getirtme imkanınız varsa ucuz halledilebilir. Çıkma pek sağlıklı olmaz bence. İnşallah sizi üzmeyecek şekilde halledilir. Kolay gelsin...

Üst Alt