Mazda 6 GG (2002-08) Aks Kesmesi ve Çözümü

huseyin akg

Katılımcı
Araç Markası
Terios
Araç Renk ve Tip
Füme
Aks sorunu dibe vurdu,biz aks mili kısa diye aks ararken direkten döndük.Şansımız varmış otoparktan çıkarken yaşandı yoksa netice çok daha vahim olabilirdi.Görünmeyen çatlak aniden akis kesti ye döndü,duyardık ama görmemiştik başa gelmediydi.Aks mili ve lalesi uygun parça ile revize edildi. Dış aks kafası yenisi ile değşti.
20170120_161841.jpg 20170120_161849.jpg

huseyin akg

Katılımcı
Araç Markası
Terios
Araç Renk ve Tip
Füme
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arada bi yüke vurmak gerekmiş

80dc6ff78a7289904802b2554014a567.jpg

Beş gün öncesi söküp uygun parça aradık bulamadık.Görünümde şüpheleli bir şey görmedik görmediler. Ama bu parçalarda en ufak pas izi irdelenmeliymiş.

5caeba3164047bbf40f43118d09f80f5.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Büyük geçmiş olsun hocam. :( Bende çok duymuştum ama ilk defa yakından görüyorum. Allah muhafaza, düşününce tüylerim ürperiyor...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Geçmiş olsun. Bende akis kesme olayını çok duydum (özellikle eğri bacak denen sikodalarda :) ) ama hiç görmemiştim. Paylaşım için teşekkürler

huseyin akg

Katılımcı
Araç Markası
Terios
Araç Renk ve Tip
Füme
@huseyin akg Büyük geçmiş olsun, Allah'tan otopark çıkışında olmuş.

Büyük geçmiş olsun hocam. :( Bende çok duymuştum ama ilk defa yakından görüyorum. Allah muhafaza, düşününce tüylerim ürperiyor...

Geçmiş olsun. Bende akis kesme olayını çok duydum (özellikle eğri bacak denen sikodalarda :) ) ama hiç görmemiştim. Paylaşım için teşekkürler

Akisten puan kırdım mazda da beklemiyordum, ancak eski marazlı sanırım.Motor ve şanzumana tam puan birinci vitesde çok kuvvetli.

Son düzenleme:

huseyin akg

Katılımcı
Araç Markası
Terios
Araç Renk ve Tip
Füme
Bu ve benzeri yük aktaran parçalarda pas boya kabarması şekil bozulması gibi durumlarda metale zarar vermeden boyanın kaldırılıp incelenmesi kaba pas varsa ince kum zımpara ile temizlenip kontrol edilip çatlak aranması gerektiğini malesef sonradan öğrendik.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bu ve benzeri yük aktaran parçalarda pas boya kabarması şekil bozulması gibi durumlarda metale zarar vermeden boyanın kaldırılıp incelenmesi kaba pas varsa ince kum zımpara ile temizlenip kontrol edilip çatlak aranması gerektiğini malesef sonradan öğrendik.
Hiç bir kullanıcıda bunu yapamaz bu durum için uyaracak usta bir elin parmaklarını geçmez dolayısıyla başa gelen çekilir ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hiç bir kullanıcıda bunu yapamaz bu durum için uyaracak usta bir elin parmaklarını geçmez dolayısıyla başa gelen çekilir ;)
Gelecek olanın başına böyle otopark girişinde/çıkışında gelse bari de, can kaybı ile sonuçlanacak kazalara sebebiyet vermese...

Üst Alt