AKS Araçlarım ve Tecrübeler

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Öncelikle başlıktaki kısaltmanın açılımını yazarak giriş yapayım. AKS = Al Kullan Sat :)

Forumda profilimi bilen bilir, parça pinçik ve oto cereyan işine girdikten sonra birde alım satım işine el atayım didim :)

Aslında amaç Azman'ı şehir içi trafiğinde yormamak, işe gitgelde yakıt tasarrufu yapmak, olası bir kazada (Allah korusun) daha az maddi zararla çıkmak için ve makul kar payı ile satıp ev kira paramızı olsun çıkarmak için piyasaca bilindik düşük ve orta bütçeli araçlar alıp tecrübeleri forumdaşlarla paylaşmak...

İlk aracımız 1991 Broadway adı da "Gazman" :kptmya:

Forumun en dandik arabası olabilir ama bence sürüş zevki hiçbirinizin aracında yok. Neden derseniz, mesela bir tümsek gördünüz hız kesmek yok, dip gazla tümseğe uçarcasına dalabilirsiniz. Araca bişey olacak korkusu yok çünkü araba bir direksiyon bir lastikten ibaret :) Haa alt taraflarda bişeyler var ama onlarda bakkalda bile satılıyor gerekirse alıp yenileriz. Guzularınızla siz bu keyfi yaşayabiliyormusunuz ??? Altını sürtseniz aşk acısından daha çok canınız yanar :) Aynı şekilde hızlaca bir çukura düşseniz çukurda genişleme, oyulma falan yoksa yola devam debilirsiniz :)

Trafikteyken korku da yok mesela. Arkadan biri gelip dokundursa camdan kolu çıkarıp arkadakine devam et dersin. Yada iyi ki vurdu lan bahane ile tamponu boyatırız diye düşünebilirsiniz [emoji14]

Neyse buna benzer tecrübeleri zamanla paylaşırız, tabi Gamzan bizde olduğu sürece...

Fotoğraflarını paylaşalımda forumdaşlar uçan teneke görsün

Herkese kazasız belasız arızasız sürüşler keyifli forumlar olsun

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Efsane bunlar Hakan, güle güle kullan :D Otomatik cam açıp kapa tuşu zamanında büyük donanım artısıydı, görünce aklıma geldi.

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Hayırlı olsun, bol kazançlı olsun. :harika:
Bizim kuşağa "otomobil" değil de "araba" dediğinde akla düşen ilk birkaç modelden biri de Broadway'dir sanıyorum. :cool:
Dış fotolarda nasıl oluyorsa maket gibi göründü gözüme araç. Emin olmak için bir daha baktım. Arkası net olmadığı için macro çekim gibi algılıyor galiba beyin. :ssrtcbya:

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
Katılıyorum tam bir efsane. Kendi kullanım alanı içerisinde rakipsiz sayılır. Zamanında babam sıfır km Fairway almıştı hey gidi hey.
Kolay gelsin hayırlı satışlar @HakanEMRE .

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Tekrardan hayırlı olsun abi. Üniversite içinde 10 tane kasis var. Ve hepsinde 5-10 km hız arasında geçiyorum. Arkadan doblolar, corollalar çatır çatır 20-30 ile geçip gidiyor. Özenmiyor değilim bazen.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
@ezmocesteri @infiniteblack sağolun abiler 30-35 li yaşlardaki herkes zamanında bu araçların otomotik camına hasta olmuştur herhalde :)

@ÖnderKar abi sağolasın, sen öyle deyince bende fotolara birdaha baktımda hakikaten pazardaki 5 liralık oyuncaklar arabalar gibi duruyor :)

@incirinaltı Mustafa abi 1 ay falan aradım Urfa şartlarında ancak bu kadar temizini bulabildim. Araç emsallerine göre gayet iyi durumda.

İlana koyduk bakalım 12.000'ne yakın bir maliyeti oldu bana 12.750 gibi vercem talibi çıkarsa...

Loading site please wait...

@Domestos Veli abi sağolasın 1-2 ay öncesine kadar sizin oralardaydı muhtemelen bu araç...

@ALPEREN58 hocam bu araçları biraz hor görüyoruz ama gariban adamların işini fazlasıyla görüyor ve yürütmesi çok kolay araçlar. Guzuların tek sis farı parasına bu aracın bütün far stop sinyal takımını alıyorsun mesela...

@mustafayk sağolasın hocam o senin güzelliğin

@MutluTEKİR hocam sagolasın, ben araba sürmenin zevkini şimdi almaya başladım, Honda ile neydi öyle kasisden geçerken arabadan inipte arkadan itecek dereceye geliyorduk :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Güle güle kullan @HakanEMRE ne yalan söyleyeyim bu ve saz arkadaşları fairway, flash vs hiç bir zaman ilgi mi çekmedi nedense :D benim çocukluk aşkım 323f ve concorde idi :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ek: eskidende arabadan da anlarmışım vesselam :cool:

Son düzenleme:

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Hayırlı olsun Hakan :) sabah girişsen akşama kadara sökülüp temizlenip takılabilecek bir araç, basit ve sade. Küçük kar marjı ile her zaman elden rahatlıkla çıkarılabilir, hayırlı satışlar olsun :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
@Murat Yılmaz abi sağolasın. Concorde ve Menejarlar benimde hep ilgimi çekmiştir. 90 modellerinde klima otomatik camı geçtim yol bilgisayarı olan bile var :)

Benim Broadway alma sebebim tamamen duygusal ve eli yüzü biraz toplu bir araçtı. Aslında Flash bakıyordum ama Urfadakilerin hepsi bitik durumda, yürüyen cenaze...

@ReaL abim bakarsın bir sonraki araç Doğan olur, yanlama videoları paylaşırız ;)

@hagakure Naim sağolasın. Toplaması, sökmesi çok kolay bir araç. Aldığımın ertesi günü zayıf marş alma sorunu oldu, aha dedim akü elimizde patladı herhalde. Ustam sağolsun sesi duyunca marş dişlisi kasıyor dedi. Hemen üstten marş motorunu 5 dk'da söktük. Dişlinin bir burcu dağılmış 4 ₺'ye (4 TL) burç alıp taktık düzeldi :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Gazman'la 10 günlük süre zarfındaki tecrübe ve izlenimlerimizi paylaşalım...

Şehir içinde yaklaşık 250 km yol yapmışım. Sürmesi fena değil hatta zevkli diyebilirim. Gaza bastıkca geriye doğru hareket eden vites topuzunu izlemek :D kalkışlarda kıçının yere dogru yaylanması, hız kesmek için yapılan tümseklerden uçarak geçmek zevkli oluyor.
Kara düzen motor olmasına rağmen motor oldukça sessiz, tin tin çalışıyor.
Çorum kaloriferide biraz sesli ama ısıtması mikemmel :)

Bu araçlar az yakıyor diye biliniyor ama kıyaslama yapan kesim Doğan Şahin'e göre yapıyor sanırım. Yakıt sarfiyatı biraz daha düşük bekliyordum bana göre yüksek çıktı. İnternette biraz araştırdım o kadar sayfa okumama rağmen litre cinsinden hesap zor buldum, yurdum insanı işte, 2005-2006'da bi başlamışlar 9-10 kuruştan 24-25 kuruşa kadar çıkmışlar yıllar geçtikçe :D nihayetinde bir muhterem litre cinsinden yazmışta o kadar okumaya değdi. Uzun yol 7 lt şehir içi 12 lt'ye kadar çıkar demiş.
Bende 4 kez 20 liralık gaz attım. Her alışımda ortalama 50-55 km yaptım şehir içi. Fiyatlar burda 3.70₺ civarı litre olarak 11 lt sarfiyatım olmuş, çok ama gene Azman'dan çok çok iyi...

Satış konusunda da hergün 1-2 kişi arıyor ama teklifler 10-11. Araca binerken camdaki yazıyı görende durup fiyat soruyor. Kağıtta yazılı olmasına rağmen yine söylüyorum" babo çoh diyon yav 10 bin virek hele" diyor :)

Şimdilik bu kadar dostlar. Herkese kazasız belasız sürüşler keyifli forumlar olsun.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Gazman 1 aylık oldu ve baba demeyi erkenden öğrendi :kptmya:

Araba elimizde patladı gençler [emoji41]

Malum hem binmek hemde satmak niyetiyle almıştım... Hergün arayan soran var koca koca yazıylada komple boyalı yazmama rağmen arayıpda boya varmı diye sorup? komple boyalı olduğunu duyunca da başka bişey sormuyolar :) yada komple boyalıymış ya o kadar etmez 10 bin virek muhabbetleri dönüyor...

Araca ne zaman binecek olsam yazıyı gören hemen yanıma gelip kaç para boya durumu ne diyor ve komple boyalı deyince koşarak uzaklaşıyor :)

Trafikte ışıklarda gören camı açıp uzaktan parmak ovuşturarak kaç para diye soruyor malum şeyleri söylince komple boyalı olmasa iyiymiş deyip devam ediyor :)

Abartmıyorum seyir halindeyken ön camdaki yazıyı fark eden el sallayıp durdurup fiyat ve boya soruyor sonuç yine tahmin ettiğiniz gibin :D Artık el sallayıp dur diyen olursa korna çalıp sana uymaz der gibi yola devam ediyorum.

Velhasıl talep çok ama alan yok abiler.
Urfa'da boya takıntısını biliyordum ama eski araçlarda takılan olmaz diyordum ama meğer tam tersiymiş. Broadway gibi 10-12 liralık arabayıda şehir dışından arayan soran olmuyor malum her yerde zebil gibi var...
Alıcı sorucu olan tipler genelde altta şalvar gibi pantolon üstte ceket esmer esmer dayılar. Muhtemelen köyde kullacaklar ama adamlar boyaya fena halde takmış...

Satılmaması bir yönden işime yarıyor. 500-600 km şehir içi yol yaptım hem yakıt makul hemde Azman yorulmuyor zaten satmaktan çok binmek için aldım ama nasibi de aramaya devam edecez...

Herkese kazasız belasız sürüşler keyifli forumlar olsun....

mustafayk

Aktif
Araç Markası
Nissan maxima 2.0
Araç Renk ve Tip
Gri-bronz
Gazman 1 aylık oldu ve baba demeyi erkenden öğrendi :kptmya:

Araba elimizde patladı gençler [emoji41]

Malum hem binmek hemde satmak niyetiyle almıştım... Hergün arayan soran var koca koca yazıylada komple boyalı yazmama rağmen arayıpda boya varmı diye sorup? komple boyalı olduğunu duyunca da başka bişey sormuyolar :) yada komple boyalıymış ya o kadar etmez 10 bin virek muhabbetleri dönüyor...

Araca ne zaman binecek olsam yazıyı gören hemen yanıma gelip kaç para boya durumu ne diyor ve komple boyalı deyince koşarak uzaklaşıyor :)

Trafikte ışıklarda gören camı açıp uzaktan parmak ovuşturarak kaç para diye soruyor malum şeyleri söylince komple boyalı olmasa iyiymiş deyip devam ediyor :)

Abartmıyorum seyir halindeyken ön camdaki yazıyı fark eden el sallayıp durdurup fiyat ve boya soruyor sonuç yine tahmin ettiğiniz gibin :D Artık el sallayıp dur diyen olursa korna çalıp sana uymaz der gibi yola devam ediyorum.

Velhasıl talep çok ama alan yok abiler.
Urfa'da boya takıntısını biliyordum ama eski araçlarda takılan olmaz diyordum ama meğer tam tersiymiş. Broadway gibi 10-12 liralık arabayıda şehir dışından arayan soran olmuyor malum her yerde zebil gibi var...
Alıcı sorucu olan tipler genelde altta şalvar gibi pantolon üstte ceket esmer esmer dayılar. Muhtemelen köyde kullacaklar ama adamlar boyaya fena halde takmış...

Satılmaması bir yönden işime yarıyor. 500-600 km şehir içi yol yaptım hem yakıt makul hemde Azman yorulmuyor zaten satmaktan çok binmek için aldım ama nasibi de aramaya devam edecez...

Herkese kazasız belasız sürüşler keyifli forumlar olsun....
Hayırlısı abi.inşallah olur bakalım dur hele.
Karamsar olmak yok. Yola devam. :harika:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Hayırlısı abi.inşallah olur bakalım dur hele.
Karamsar olmak yok. Yola devam. :harika:
Karamsar değilim hocam bu işler nasip. Sahip olup sattığım araçların hepsini beklemediğim zamanda beklemediğim kişiler aldı, Gazman'da öyle olacaktır muhtemelen ;)
Erken baba dedi diye okuyunca motoru kucakladın sandım, Allah muhafaza... :)

Yurdum insanı hakikaten çok tuhaf...
Veli abi yağının rengi iyi diye yağını bile değişmedim yani 1 ₺ bile masrafı olmadı şükür :)

Araba alma ve pazarlık etme konusunda daha bizden tuhaf bir millet yoktur sanırsam :)

Son düzenleme:
Üst Alt