626’dan 6’ya Geçiş

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Merhaba abiler. 98 626 mı satmıştım 2 ay kadar önce. Bir süredir 6 aryordum. Bugün itibari ile zonguldak ergliden yeni guzu mu almış bulunuyorum. 2009 exclusive paket. 115 bin km de. 2 parça yüzeysel vernik çıktı exper de. Vernik lerin biri motor kaputu nda biri sağ on çamurluk ta. Motor 89 çıktı. 68.750 tl ye bitti pazarlık. Nasıl sizce iyi mi ettik kötü mü ettik. Aracın boş ta iken hafif titresimli çalışması biraz tuhaf geldi normal midir?626 da titresimle uğraşmaktan çok sıkılmıştım. Bu biraz korkuttu o yüzden. Performansı beklentimi tam karşılamadı ama yeterli gibi. Bİran da lastiklerin durumuna bağlıyorum tabi bunu. 225 45 17 lasık takılı 4 mevsim nokian ama leş durumda. Yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Hayırlı olsun hocam, alınmış her zaman alınmıştır, kesinlikle aklını değişik şeylerle kurcalama bence... Titreme iki kaynaklıdır muhtemelen, varsa lpg kaynaklı rölanti titremesi ve motor kulaklarından kaynaklı titreme. 626'da bıktım dediğine göre bu titreme, motor kulakları kaynaklı gibi duruyor.

Hayırlı olsun, Allah'ım kaza bela, nazar vermesin. Keyifle kullanmak nasip olsun.

süleyman46

Aktif
Araç Markası
Mazda 6 2010
İnş hayırlı olur hala kafam karışık biraz
Hiç öyle düşünme, kafa karıştıracak durum yok. Bu fiyata 3 tekerlekli polonun sıfırını vermezler. Şurada birkaç hafta sonra bu fiyatları mumla arayacağız. Bir büyüğümün söylediği gibi, Alan her zaman kazanır. hiç arkana bakma, keyfine bak kardeşim :harika:

Gayet temiz duruyor maşallah. Hayırlı Uğurlu olsun. Titremenin muhtemel nedeni sağ motor takozu. Orijinali bin lira civarıdır ama arabayı bambaşka bir yere getirir, yan sanayi tad vermez. Orjinal teybini de verdiler mi? Bu multimedya cihazıyla bose çalışıyor mu şu an?

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin.

Reactions: RGM

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Çok saolun abilerim. Yazdıklarınızı okudukça rahatladım biraz. Sağ motor kulağına ilk fırsatta bi bakicam. Ses sistemi çok hoşuma gitti. Multimedya yetkili servis de takılmış necvox. Bose sistemi ile uyumlu mu çalışıyor mu bilmiyorum ama ses kalitesi muzik kalitesi çok iyi geldi bana. 626 aracimdaki de iyiydi. Ama bu bambaşka. Orjinal teyibini yok alan adam da böyle almış.

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Keyfini çıkarın bence, maşallah güzel araç.

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Teşekkür ederim. Kullanıcılarından şu kokpitteki kronik erime için tavsiye alsam? Eriyen ve deforme olan var mı varsa nasıl bir çözüm buldular?

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Hiç öyle düşünme, kafa karıştıracak durum yok. Bu fiyata 3 tekerlekli polonun sıfırını vermezler. Şurada birkaç hafta sonra bu fiyatları mumla arayacağız. Bir büyüğümün söylediği gibi, Alan her zaman kazanır. hiç arkana bakma, keyfine bak kardeşim :harika:

Gayet temiz duruyor maşallah. Hayırlı Uğurlu olsun. Titremenin muhtemel nedeni sağ motor takozu. Orijinali bin lira civarıdır ama arabayı bambaşka bir yere getirir, yan sanayi tad vermez. Orjinal teybini de verdiler mi? Bu multimedya cihazıyla bose çalışıyor mu şu an?
Abi sabah farkettim kısa ampullerin biri yanmıyor. Bu xenon larda ampul değişimi falan nasıl oluyor?

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Hayırlı uğurlu olsun, Rabbim kaza bela vermesin. 626 dan sonra performans olarak tatmin etmemiş olabilir, ama konfor olarak çok çok daha iyidir diye düşünüyorum. Bir de artık 98 lilerin askerlik çağı geldi, durduk yerde sağında solunda birşeyler çıkıyor; en iyisini yapmışsınız hocam..

ssakizli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 AT - 2004
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
Hayirli olsun insAllah kazasiz belasiz surusler dilerim

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin

Sorun ampülden mi xenon beyninden mi onu tespit etmek lazım öncelikle sigortalarına da bakmakta fayda var...

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin

Sorun ampülden mi xenon beyninden mi onu tespit etmek lazım öncelikle sigortalarına da bakmakta fayda var...
Onu nasıl anlayacaz abi ya? Daha dün aldım yabancıyım arabaya

UmitSerbest

Katılımcı
Araç Markası
97 Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Onu nasıl anlayacaz abi ya? Daha dün aldım yabancıyım arabaya
Hayırlı olsun abi aracın kasasız belasız kullan.
Xenonun balansları vardır sağlam olanla yer değiştir ampül değişimi yapmadığımdan yorum yapamıcam. Balansın 3 girişi var iki ince bir tanesi geniş giriş

Üst Alt