50-60 Bin Arası Temiz Araç (Mazda Öncelikli)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Bakmakla görmek arasındaki fark bu olsa gerek.
Peki bu nasıl .

Baz donanıma ve kilometreye göre fiyat indirimli değil normal, göze batan bir şey yok gibi. Bu fiyatın biraz üstüne Elegance doannım aranabilir ( donanım farklarını tam olarak bilemiyorum) .
Sol arka çamurluğa boya yapılmadan evvel tam olarak nasıl bir hasar oluştuğu iyi sorgulanmalı.

Önemli detay ise bizim gibi Mazda alırken bile zaman zaman Acaba diyenler için illa Legacy olacak dersek ben 100 bin civarı kilometrelerde arardım. En fazla 2 sene sonra 300 bini bulacak bu araca evlat modunda pencereden bakmak gayet olası gibi geliyor bana.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arkadaşlar 2010+ Opel Insignia nasıldır?Hakan Emre'nin tavsiyesi ile kısa bir inceleme yaptım.Özellikle Cosmo pakette çok güzel özellikler var ve lpg de uygulanıyor.
Gördüğüm negatif durumlar ise ağırlığı 1500+ kg ve buna bağlı olarak yakıt tüketimi yüksek.Muhtemelen şehir içinde 13-14lt karışık kullanımda 9-10 lt lpg tüketecektir.Tabi bu kullanıma bağlı da bir durum çünkü altında 180bg güç var ve basarsan yakar.

Bu araçla ilgili tecrübesi olan var mıdır acaba?
Not:Lpg de subap erimesi problemi de varmış.

Örnek ilan:

Son düzenleme:

Montimpex

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 BNskyD PowerSNS
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz/ Sedan
aslında böyle araçlara yönelmek lazım.. her köşe başında özel ya da yetkili servisi var.. sanayide ustaları ve parçaları bol..konforlu ve donanımlı araç.. ben de eğer mazda böyle can çekişmeye devam ederse fişleri çekilmeden ilerde insignia ya da mondeo alabilirim.. tam f/p araçlar.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Dizel araç günlük kullanım mesafesine göre alınmalı diye düşünüyorum, misal her sabah benim ufaklığı okula bırakıyorum mesafe 2.6 km .Sabah bırak eve dön öğlen git al tekrar dön , bu durumda bırak 2.0 motoru 4.0 olsa bile sorun olmaz her şekilde yakacağı aşağı yukarı aynı olur. Bazı günlerde hav sıcaklığı düşükse hararet ortaya gelmeden ben okula varmış oluyorum. Tüm bu kriterler benzinli araç için dizelde ise bana göre sabah akşam toplam minimum 20 km mesafe olmalı.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Açıkçası yabancı birinden ya da bir yerden araba almaya korkuyorum.Onun için hep tanıdık yerlere bakıyorum.En son ilanını attığım araba ise daha önceden Mazda servisinde çalışan bir arkadaşımın şu anda çalıştığı Suzuki bayiinde satılan bir araç.
Arkadaş detaylar konusunda yardımcı olacaktır.
Ayrıca 1.6 tdci benim daha önceki Mazda 3 ümde de olan ve bildiğim güzel bir bir motor.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
ilk öne hangi model/motor/paketdonanım/renk alacağınıza karar vermeniz süreci kısaltacaktır :) kararsız gördüm sizi
Başlıkta da belirttiğim gibi Mazda 6 öncelikli olmak üzere 50-60 arası bir araç bakıyorum.Mazda 6 şu ana kadar bulamadım.Biliyorsunuz Mazda lar çok güzel araba olmasının yanında eğer bakımsız olursa bizi çokta üzebilecek araçlar.Onun için ince eleyip sık dokumaya çalışıyorum.
Son birkaç gündür 2009-12 Opel Insignia lara da bakmaya başladım.Lpg de subap eritme dışında kronik bir sorunu görünmüyor.O da alabileceğim araçlar listesinde.Bugün linkini attığım Mondeo ise orada da bahsettiğim gibi, bir arkadaşımın çalıştığı Suzuki servisinde satılan bir araçtı.İlk inceleme olumlu idi.Sonrasında arkadaş detayını sorunca servis ustası bu araç size yaramaz (motoru zayıf) demiş.Dolayısıyla o da olmadı.Aslında benim yaşadığım duygu sudan çıkmış balık misali.
Ben 2008 den beri araç kullanırım ve en uzun arabasız kaldığım süre 2 ay falandır.
Elindeki aracı satmadan araba aramaya çıksan, aracı buluyorsun elindekini hemen isteyince satamıyorsun,bu sefer fiyat düşürmen gerekiyor.
Elindekini satıp aramaya çıksan şimdiki gibi arabasız olmanın verdiği gerginlik ile (bekâr bir erkeğin her gördüğü güzel bayanla evlenmek istemesi gibi :) ) her gördüğün arabayı alasın geliyor. V.s v.s
Yani sonuç olarak başta dediğim gibi önceliğim 2009-10 Mazda 6 sonra Insignia.
Bunların dışında da bakınıyorum.Hoşuma giden bir model olursa inceliyorum.
Bakalım hakkımızda hayırlısı olsun inşallah.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
1.6 turbo insignia 6 ileri manuel tüp uyumu var 180 beygir ve tüplü kullanım harika olur :hrkbuya::asik:
piyasada bilinen bir araç subab hassasiyeti yeni dediğimiz 2005 den sonra her araçta var.
bu en azından bilinen bir araç kronik arızalarıda olsa yaygın olduğu için ben tercih ederdim açıkcası sorunları biliniyor ve yapılıyor.
sürüşü gidişi süspansiyonu görüş açıları gidişi hoşunuza gidiyor ise ben değerlendirin derim 1.6t benimde beğendiğim bir araç ayrıca kasanın aslında bir saab tasarımı olduğunuda belirtmek lazım ;)d sınıfında sevilen bir araç.
flex ride diye bir donanım var hele onu alırsanız harika olur.
beğenmediğim yanları koltukları bir enteresan hepsimi kirlidir nedir anlayamadım başkada bir sebeb bulamadım :D
ford mondeo çok popüler bir araba değil 2001 sonrası tam oturamadı nedense yıllardır motor seçenekleri hep beğenilmemiş bir araba ford özel servislerine gittiğinizde pek bilgili olacaklarını sanmam ama ford mondeonun da yıllardır beğenilmiş bir yol tutuşu var tabi tercih sizin.
flex rideyi anlatan örnek ilan amortisör sertliğini değiştiriyor ;)

Son düzenleme:

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Hocam eniştemde Audi a6 var satmayı düşünüyor. Kendisi bolvadinde Isuzu servisi. Araba 1.9 dizel otomatik. 2004 model, 219 binde. Yaklaşık 2 yıldır kendinde araç. Düşünürsen telefonunu vereyim bi görüş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt