50-60 Bin Arası Temiz Araç (Mazda Öncelikli)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Herkese hayırlı günler arkadaşlar.
Malum küheylanı Can kardeşime emanet ettik.Şimdi sıra yeni bir araç bakmaya geldi.
Elimde 55-60 civarı bir araç almak.
Niyetim öncelikle 2009-10 Mazda 6 olmak üzere 50-60 arası mümkünse 2010 ve üzeri ve D segmenti bir araç düşünüyorum.
Süleyman hocama adeti devam ettirelim aracı bana ver dedim ama şimdilik öyle bir düşüncesi olmadığını söyledi.

Malum bizler Mazda'cı olarak 'Alışılmışa meydan okuyan' bir kitleyiz.Onun için piyasa aracıdır alımı satımı kolaydır diye donanımsız bir araç kullanmak istemeyiz.
Bu durumlara göre forumdaki arkadaşlarımın tavsiyelerini hatta varsa linklerini bekliyorum inşallah.
Önceliğim eğer kısmet olursa forumdan veya forumda birinin bildiği tanıdığı bir araç almak isterim.Kısmet hakkımızda hayırlısı olsun inşallah.

Bu doğrultuda sizlerin yardımlarını bekliyorum inşallah.Şimdiden herkese teşekkür ederim.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
İlk ilanı ben atayım.Bu araç benim bulunduğum yerde ve bugün öğlen benim evin önünde cadde kenarında bu aracı gördüm.Dıştan bir inceledim ve güzel arabaymış dedim.Model olarak, durum olarak en önemlisi de motor (102bg)bu araç nasıldır?
Fiyat olarak benim aralığın biraz üzerinde ama araç güzelse tavsiye edilirse onu konuşabiliriz diye düşünüyorum çünkü araç zaten bulunduğum yerde.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
usta servis durumunuda göz alın
size azman lazım tabi satmaya niyeti var ise :)
Tabi ki Azman çok iyi bir tercih olur ama dediğiniz gibi #Hakan Emre kardeşim satar mı?Birde yakıt durumu nasıldır tam bilmiyorum ama ben yılın büyük kısmında kısa mesafe okula gidip geldiğim için beni üzer mi acaba?
Audi, kötü tercih olmaz hocam, bana göre aracın olumsuz tek yanı rengi... :krnz:
Aynen abi.Km si yaşına göre düşükmüş.Görünüm olarak ta dediğim gibi gündüz yakından gördüm çok güzel duruyordu.
Siyah renk zahmetli bir renk doğrudur.Ama benim en çok merak ettiğim nokta 1.6 102 beygirlik motoru nasıldır acaba? Forumda illa ki bilen kullanan vardır bakalım ne diyecekler.
Hakkımızda hayırlısı inşallah.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Hocam güvenilir Mazda ustanız yoksa kesinlikle başka markalara bakmanızı öneririm ben şahsen.
Bahsi geçen bütçedeki Mazda'lar daha da çok elektronik ve narin yapıya sahip sonuçta. 626'larda bile zorluk çektiğiniz bir coğrafyada daha da kompleks bir araç ben olsam tercih etmez; işini bilen, hakkıyla yapan bir usta var ise o markanın D segmentine yönelirdim.
Şimdiden hayırlı olsun.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Hocam buyur gel seni de İzmir'de misafir edelim. :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Hocam buyur gel seni de İzmir'de misafir edelim. :)

Siyah, yüksek meblağlar tutacak masrafları çıkabilir(direksiyon kutusu, lastikler, motor takozu), bose ses sistemi varlıkla yokluk arasında(orjinal alınmaya kalksak deli paralar), düşük yazdım demiş fiyatı da düşük değil bence. Sağ konsola dantel koysa daha sempatik olabilirdi :D

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Hakkınız da hayırlısı olsun. Gönlünüze göre biran önce bulursunuz inşallah
Çok teşekkür ederim sağolun.
Herşeyden önce yaşadığınız yerdeki yetkili satış ve servis markalarını yazarsanız ona göre arama yapalım derim. Bizim gibi farklı olanlar her ne kadar Mazda ve Subaru kullansa da yeri geldiğinde Renault Megane bile en iyi seçenek olabilir.
Bulunduğum yerde bayi ve servis olarak benim bildiğim sadece Ford'un kısmi araçlarını satan bir bayi ve servis var.Bir de yarım yamalak bir vw servisi var.
Çok kullanılan araç olarak Ford, Renault, Toyota,Skoda,Opel,Vw,Fiat, Hyundai v.s aklıma gelen bunlar.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Opel İnsignia,

Toyota Avensis,

Ford Mondeo,

Renault Latitude,

Skoda Octavia ,

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Audi A4 güzelmiş, performans biraz zayıf kalır ama 1.6 düz motor olmasından dolayı lpg'de sorun olmaz ve bakımları kolay olur ve de ucuz olur ben şahsen tavsiye ederim.

2010+ olacaksa benim tavsiyem Insignia 1.6T olur donanım ve konforu japonlara göre bir tık daha iyi diye düşünüyorum.

Bütçe 70 lere çıkarsa 2010+ 2.0 Accord'da olabilir

Belirtilen bütçe dışına çıkılmazsa usta/parça/piyasa önemli değilse f/p olarak 2010 Mazda 6 tercih etmek daha mantıklı olur

Benim aracın durumuna gelince birazdan konusuna yazacağım. Yakıtıda burada belirteyim şehir içi 14-15 lt uzun yol 8-9 lt lpg tüketimi var. Trafiği az şehirlerde 13-14 arası uzun yolda da 100 geçilmezse 7.5'ları görüyor....

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Bunların yanına iki adet crossover / suv ilave edelim,

Nissan Qashqai,

VW Tiguan,

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Öneriler için çok teşekkür ederim.Hepsini tek tek inceledim(Tiguan ve tsi motor Octavia hariç)

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan

Takipteyim.

Rahatsız eden detaylar var ,
  • Dörtlü flaşör düğmesinin işareti silinmiş,
  • Soldaki klima düğmesi yazısı silinip sanki kalemle kırmızıya boyanmış gibi,
  • Torpido kapağında simetri hatası var,
  • El freni derisi gereksiz aşınmış,
  • Sürücü kapı fitili anlamsız bir şekilde parçalanmış ve bir kısmı da zorla yerine oturtulmuş gibi,
  • Direksiyon derisi o km ye göre fazla aşınmış ve yine direksiyonun sol kısmındaki havalandırma menfezinin alt kısmı sanki boyası aşınmış ve öylesine boyanmaya çalışılmış gibi,
  • Farların üst bağlantı civatalarının üçü siyah bir tanesi gri
-

badilcan

Katılımcı
Rahatsız eden detaylar var ,
  • Dörtlü flaşör düğmesinin işareti silinmiş,
  • Soldaki klima düğmesi yazısı silinip sanki kalemle kırmızıya boyanmış gibi,
  • Torpido kapağında simetri hatası var,
  • El freni derisi gereksiz aşınmış,
  • Sürücü kapı fitili anlamsız bir şekilde parçalanmış ve bir kısmı da zorla yerine oturtulmuş gibi,
  • Direksiyon derisi o km ye göre fazla aşınmış ve yine direksiyonun sol kısmındaki havalandırma menfezinin alt kısmı sanki boyası aşınmış ve öylesine boyanmaya çalışılmış gibi,
  • Farların üst bağlantı civatalarının üçü siyah bir tanesi gri
-
Bakmakla görmek arasındaki fark bu olsa gerek.
Peki bu nasıl .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt