42 LU 626 (GE 1993)

Alperen

42 LU 626
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Bizim guzu da bu. Allah kimseyi arabasız bırakmasın. Aldığım gibi fotoğraflıyorum. Konya Mazda-Suzuki Yetkili Servisi'nde çalışan, haftaya uzman çavuş olarak Beytüşşebap'a gidecek olan bir arkadaştan aldım. Seçkin bir guzuya bütçe müsaade etmedi. Arabanın eksiklerini fiyata yansıttık. Başka bir forumda olsaydım bu kadar çok fotoğraf yüklemezdim. Fakat Mazda'dan mıdır bilmem, kalite ve ciddiyet kokulu bu güzel ortamın eleştiri ve görüşlerine sunuyorum arabayı.

IMG_20191023_134238.jpg
IMG_20191023_134218.jpg
IMG_20191023_140211.jpg
IMG_20191023_133957.jpg
IMG_20191023_134329.jpg
IMG_20191023_133842.jpg
IMG_20191023_134253.jpg
IMG_20191023_140304.jpg
IMG_20191023_134013.jpg
IMG_20191023_134343.jpg
IMG_20191023_134037.jpg
IMG_20191023_134402.jpg
IMG_20191023_134106.jpg
IMG_20191023_134430.jpg
IMG_20191023_134209.jpg
IMG_20191023_134153.jpg
IMG_20191023_140045.jpg
IMG_20191023_133442.jpg
IMG_20191023_134125.jpg
IMG_20191023_140119.jpg
IMG_20191023_134028.jpg
IMG_20191023_152303.jpg
IMG_20191023_152451.jpg
IMG_20191023_152345.jpg

Olcay61

Sessiz
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Ustam hayırlı olsun alabalicegin en konforlu araç fiyatı, duruşu ve gidişi bakımından aynı model aynı renk 626 bende var çok memnunum biraz parça probkemi yaşarsın oda il dışından halledilebiliyor

Alperen

42 LU 626
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Direksiyon Kılıfı haricinde her şeyi ile güzel, Allah kaza bela nazar vermesin inşallah. :harika: kaput keçesinin yerli yerinde olması dikkate değer bence. ;)
Amin ağabey Allah razı olsun. Direksiyon kılıfından başka benim kafamda daha çok güzelleştirilmesi gereken yer var. Sağolsasın.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Naim abi ince gözle bakar müsait olunca :D Güle güle kullanın, maşallah.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Farlarla sinyaller birleşik mi? Cronos'lardaki gibi? Çok ilginç... İsteseniz bulamazsınız... ;)
Hayırlı olsun bu arada...

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Araba gayet güzel , ufak tefek rutuslarla çok hoş olur . Güle güle kullanın . kapilarda aydınlatma var bu sonra ki modellerde yok mesela

Alperen

42 LU 626
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Farlarla sinyaller birleşik mi? Cronos'lardaki gibi? Çok ilginç... İsteseniz bulamazsınız... ;)
Hayırlı olsun bu arada...
Evet öyleymiş. Stanley. Araç başında anladım ben de. Teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim abilerim, kardeşlerim. Allah gönlünüzün muradını versin.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Hayırlı olsun. Kazasız belasız keyifle kullanmanızı dilerim.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Tekrar hayırlı olsun :)
Benimki kusur bulmak değil sadece ufak tefek göze batan yerleri zamana yayarak ve tabi ki maddiyata göre bir sıralama sağlamak. Bir başka kulanıcı bunların çoğunu önemsemeyebilir ve rahatlıkla kullanabilir de işte bende sıkıntı var :D
  • Km gösterge çerçevesi sağ ve sol taraftan kötü bir şekilde onarılmış ,düzeltilebilir veya değişim yapılabilir.
  • Direksiyon kılıfı değişimi yapılmadan direksiyon simidi de boyanırsa gayet güzel olur :)
  • Debriyaj pedal lastiği
  • Radyonun altındaki saklama gözünde sol taraf biraz hırpalanmış ,
  • Ön cam da km göstergesinin önünde kırık mı var yansıma mı?
  • Ön göğüs temiz görünüyor ,sadece kronik sayılan çatlak var sanırım.
  • Kol dayama yeri parçalanmış mı net görünmüyor.
  • Sürücü kapısının altında kedi gözü denilen lambanın hizasında boş bir delik var orada plastik bir parça olması lazım ,arka kapıda aynı yerde görülebilir.
  • Sol arka kaporta tarafındaki stop üst köşeden kırık ve sanki oraya bir şey tıkıştırılmış , malum önümüz buhar ve su alma gibi bir sıkıntı olmasın
  • Anten çalışıyor mu bilmiyorum ve ucu kırık sanırım,
  • Ön kaput sağ far tarafındaki minik ezik nazarlık sanırım,
  • Balatalar değişecek sanırım test negatif çıkmış
  • Motor üst kapakta hafif bir yağ sızıntısı yada terlemesi var sanırım kontrol edilebilir
  • Alttan bakılınca epey yağ sızıntısı var,
  • Ön alt sağ salıncakta kaynak mı var ?
  • Yine aynı yerde bariz yağ sızıntısı görülüyor
  • Ön sağ tarafta akünün önünde şase kısmında kaynak izleri var sanki.
Yukarıda yazdığım gibi bunlar sadece benim takıntılarım , bakılmış alınmış bize sadece güle güle kullanın demek düşer. Tekrardan hayırlı olsun.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Benimki kusur bulmak değil sadece ufak tefek göze batan yerleri zamana yayarak ve tabi ki maddiyata göre bir sıralama sağlamak. Bir başka kulanıcı bunların çoğunu önemsemeyebilir ve rahatlıkla kullanabilir de işte bende sıkıntı var :D
  • Km gösterge çerçevesi sağ ve sol taraftan kötü bir şekilde onarılmış ,düzeltilebilir veya değişim yapılabilir.
  • Direksiyon kılıfı değişimi yapılmadan direksiyon simidi de boyanırsa gayet güzel olur :)
  • Debriyaj pedal lastiği
  • Sürücü kapısının altında kedi gözü denilen lambanın hizasında boş bir delik var orada plastik bir parça olması lazım ,arka kapıda aynı yerde görülebilir.
  • Sol arka kaporta tarafındaki stop üst köşeden kırık ve sanki oraya bir şey tıkıştırılmış , malum önümüz buhar ve su alma gibi bir sıkıntı olmasın
  • Motor üst kapakta hafif bir yağ sızıntısı yada terlemesi var sanırım kontrol edilebilir
Yukarıda yazdığım gibi bunlar sadece benim takıntılarım , bakılmış alınmış bize sadece güle güle kullanın demek düşer. Tekrardan hayırlı olsun.
Abi, hemen oto ekspertiz işine giriyoruz, Bülent, Anadolu yakasında kiralık dükkan araştırmaya başla, bu sefer yırttık gibi... :hhhhhh:

Alperen

42 LU 626
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
  • Debriyaj pedal lastiği
Tüm iyi dilekleriniz için en içten teşekkürlerimi sunuyorum değerli arkadaşlar. Allah razı olsun.

Kıymetli Naim Ağabeyciğim, senin takıntılarının benim başımın üstünde yeri var. Ellerine, emeklerine sağlık. Üşenmeden tek tek inceleyip tek tek yazmışsın tavsiyelerini. Ellerin dert görmesin. Ben de madde madde yazıyorum.

• Km çerçevesinin masrafını guzuyu satan arkadaşla paylaştık. Bunun için 10 dk uzadı pazarlık. Antep'den yarın kargoya veriliyor. Gelince fotoğraf paylaşacağım.
  • Direksiyon kılıfını Veli Ağabey de söyledi. Aklımdaydı. Boyama işlemini döşemeci yapar mı? Ve kılıf tavsiyeniz var mı? Dikişli, dikişsiz, ince, kalın vs.
  • Pedal lastiği torpidoda nedense. Aklımda.
  • Radyonun altındaki gözü, arabayı satan arkadaş uydurmuş. Oraya ekranlı teyp düşünüyorum. Ya da daha nostaljik bir teyp ve yeni göz.
  • Km göstergesinin plastik camı sağlam. Arabanın ön camının sol silecek kolunun altında -senin kastın da bu olsa gerek- silecek koluna paralel iki karış bir taş çatlağı var. Tamiri mümkünse yapılacak.
  • Ön göğüste ortada ön camdan saate doğru bir karış çatlak var. Tamiri mümkünse yapılacak.
  • Kol dayama sağlam gibi. Ama orijinali ile kıyaslaması yapılacak. Üzerinde çıkartma lekeleri var. Guzu detaylı yıkamaya girecek.
  • Sürücü kapı lambasının hizasındaki tüyümsü döşemedeki potlaşma da aklımda. Plastik parçaya bakacağım. Kapı lambası demişken, sağ arkanınki yanmıyor, ampulü patlamamış, gösterge çerçevesini takacak olan elektrikçi arkadaş onu da halledecek.
  • Sol stop kırığı aklımda. Komple takım olarak değiştirmeli miyim, yoksa tamir imkanına mı bakmalıyım emin değilim.
  • Anten çalışıyor ama verimsiz. Yanlış hatırlamıyorsam otomatik açılıp kapanması gerekiyor. Orijinalini temin edebilmeyi umuyorum.
  • Sağ far üstündeki kaput ucu eziği arabayı satan arkadaşta olmuş. O kadar durabilmiş üçtekerli arkasında. Kaporta hakkında henüz karar veremedim, komple bir revizyon ister mi yoksa şimdilik bu eziği gidermekle mi yetinmeliyim?
  • Evet frenleme mesafesi hızlanma mesafesine yakın. :) Balata orijinali ile yenilenecek. El freni de çok zayıf. Ona da gereken yapılacak.
  • Üst kapak contasını test edeceğim. :) Gerekliyse değişecek.
  • Yağ kaçağı 2016 muayene raporunda da 2018 muayene raporunda da hafif kusur olarak yazıyor. Damlama yok. Krank kasnağı geliyor aklıma. Bakılacak.
  • Sağ salıncak alt sürtmesinden değilse kaynak gibi duruyor. Kaynaksa değişecek.
  • Akü önü şasedeki pas dikkatimi çekti de kaynak var mı bilmiyorum. Ekspertiz şaseler orijinal dedi ama kaporta ustasına gitmedim. Bu da aklımda.
  • Bir de ben ekleyim; en sağdaki havalandırma menfezi çatlamış değişecek, sol dikiz aynası sola kumanda edilmiyor bakılacak.
Tekrar teşekkür ve hürmet ederim.

Üst Alt