4.Nesil Megane Görüntülendi

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Yurt dışındaki muhabirler tamamiyle kamuflajlı, dördüncü nesil prototip Renault Megane’ı görüntüledi.

Pazardaki 7. yılından sonra yüzü eskimiş olan Megane, Renault-Nissan ortaklığı ile geliştirilen CMF platformuna sahip daha zarif bir model ile yenilenecek. Her ne kadar tamamiyle kamuflaja bürünmüş olsa da yeni Fransız modelinin selefine göre daha sportif hatlara sahip olduğu göze çarpıyor, model Espace ve Clio’nun tasarımlarından da izler de taşıyor.

Renault, bir önceki nesil Megane’da kullandığı 1.6 litre atmosferik motordan vazgeçmiş ve turboşarjlı 1.2 ve 1.6 TCe motorlara benzinli motor gamında yer verirken dizel motorlarda ise mevcut 1.5 dCi ve 1.6 dCi üniteleri ile yola devam kararı almış.

Yeni nesil Megane’ın Eylülde yapılacak olan Frankfurt Motor Şov’unda tanıtılması düşünülüyor. Bu demek ki dördüncü nesli ile Megane yıl sonuna doğru yollarda olacak. Station versiyondaki değişikliklerin bir kaç ay içerisinde duyurulması beklenirken, Mart 2016’da Genova Motor Şov’unda tanıtılması bekleniyor.

QGynQk.jpg

yCqlGz.jpg

faXEmz.jpg

f88clO.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet