30 Bin TL’ye Kadar Araç Arayışı ve Fikir Önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Merhaba arkadaşlar.

Başlıktan da anlaşılacağı üzere bir araç arıyoruz. Kendim için değil, o nedenle biraz daha hassas konu. Otomatiklerle pek ilgim olmadığı için fikir alışverişi noktasında da yardımcı olabilirseniz sevinirim. Sonradan önerdiğim araçla ilgili mahcup olmak istemem. Bilgisi olan, burada önerilen araçla ilgili tecrübesi olan arkadaşlar da kronik sorunları veya dikkat edilecek noktaları ile ilgili yorumda bulunabilirse sevinirim.

Bütçemiz 30.000 TL ye kadar, otomatik temiz aile kullanımına yönelik bir araç arıyoruz. C veya D segment önemli değil.
Boya olayı; şaselere inmiş bir hasar, ağır hasar/pert kaydı vs olmadıktan sonra yüzeysel boyalar sorun değil. Çizik olup kötü görüneceğine elden geçirilmiş temiz olsun tercihi. Öncelik; bilinen, tanıdık bir arkadaş olursa tercih o yönde olur. Belki garajdan bu arayışa uygun bir araç çıkar, aracını sorunlarından dolayı değil ihtiyaç veya model yenileme nedeniyle satan bir arkadaşımız vardır aracı da yabancıya gitmemiş olur diye düşünerek açtım.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Banada 40.000 tl için lazım :D

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
bari biri A/T olaydı :D

''otomatik temiz aile kullanımına yönelik bir araç arıyoruz. ''

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Kaynak yapma bakim sen araya.
Masaya yancı aramıyoruz :komik::komik: sürece katkıda bulunacak fikir ve öneri arıyoruz, hazır konuya konup müşteri çıkma araçlara. :koptum:
Kadir in göremeyeceği hale getirebiliyor muyuz konuyu? :koptum::koptum::koptum:

Konu kirliliğimi yapalım yani :D

sen 30 bn 40 başkasıda gelsin 35 yazsın :D

Son düzenleme:

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Konu kirliliğimi yapalım yani :D

sen 30 bn 40 başkasıda gelsin 35 yazsın :D

O da farklı bir bakış açısı tabii ki. Forumda konu sayısı açısından bakarsan haklısın. Ama aynı konu içinde 20 tane fiyat aralığında tavsiye isteyen ve buna karşılık öneri var diyelim. Ve başlık 30 Bine kadar... Konu içi kirlilik olmayacak mı senin yaklaşımına göre?

Soruyu cevap ver diye sormadım. Sana uzun uzun yazmamak için zor tutuyorum kendimi beni tahrik etme :koptum::koptum: Konuyu senden izole edemiyoruz madem; 40 ve üzeri araç paylaşım, önerisi olursa sessizce bak :D

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
O da farklı bir bakış açısı tabii ki. Forumda konu sayısı açısından bakarsan haklısın. Ama aynı konu içinde 20 tane fiyat aralığında tavsiye isteyen ve buna karşılık öneri var diyelim. Ve başlık 30 Bine kadar... Konu içi kirlilik olmayacak mı senin yaklaşımına göre?

Soruyu cevap ver diye sormadım. Sana uzun uzun yazmamak için zor tutuyorum kendimi beni tahrik etme :koptum::koptum: Konuyu senden izole edemiyoruz madem; 40 ve üzeri araç paylaşım, önerisi olursa sessizce bak :D
bütçe 35 olmuş :D

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sanırım linki atan aracı satar ;)

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Bütçe 35 bin tl oldu. Henüz içine sinen bi araç bulamadık.

2004 Avensis ve 2001 volvo s40 (1,8-2,0) ler var gibi bu fiyat aralığında. Motor ve şanzıman hakkında bilgisi olan arkadaşlar yorum yapabilirse sevinirim.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Bütçe 35 bin tl oldu. Henüz içine sinen bi araç bulamadık.

2004 Avensis ve 2001 volvo s40 (1,8-2,0) ler var gibi bu fiyat aralığında. Motor ve şanzıman hakkında bilgisi olan arkadaşlar yorum yapabilirse sevinirim.

2005 yılına kadar olan otomatik Volvo S 60 S80 ve XC 90 2.9 T6 serilerinde şanzıman problemi her yerde bahsediliyor, göztepe PO da benzin alırken tesadüf yanımda olan bir S60 sahibi ile kısa bir sohbetimde o da bu problemi yaşadığını ve orta halli sayılacak bir revizyon ile bu sorunu giderdiğini söylemişti. Bu problem özellikle turbo versiyonlarda yaşandığı için S40 1.6 - 1.8 - ve 2.0 atmosferik motorlarda net de bir konuya denk gelmedim. S40 1.6 motor seçeneğinde sahibinden e göre otomatik versiyon yok ve 1.8 ve 2.0 tercih edilebilir.

Avensis ise bence daha kabul edilebilir bir seçenek, hem parça hem servis çokluğu sebebi ile .35 bin civarı bulunabilir mi bilmiyorum fiyatlar 40 ve üstü diye gidiyor ama belki denk gelir. Yine aynı yıllara ait corolla iyi incelenmek kaydı ile ( fazlası ile taksi çıkması var ) tercih edilebilir.

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
2005 yılına kadar olan otomatik Volvo S 60 S80 ve XC 90 2.9 T6 serilerinde şanzıman problemi her yerde bahsediliyor, göztepe PO da benzin alırken tesadüf yanımda olan bir S60 sahibi ile kısa bir sohbetimde o da bu problemi yaşadığını ve orta halli sayılacak bir revizyon ile bu sorunu giderdiğini söylemişti. Bu problem özellikle turbo versiyonlarda yaşandığı için S40 1.6 - 1.8 - ve 2.0 atmosferik motorlarda net de bir konuya denk gelmedim. S40 1.6 motor seçeneğinde sahibinden e göre otomatik versiyon yok ve 1.8 ve 2.0 tercih edilebilir.

Avensis ise bence daha kabul edilebilir bir seçenek, hem parça hem servis çokluğu sebebi ile .35 bin civarı bulunabilir mi bilmiyorum fiyatlar 40 ve üstü diye gidiyor ama belki denk gelir. Yine aynı yıllara ait corolla iyi incelenmek kaydı ile ( fazlası ile taksi çıkması var ) tercih edilebilir.

Teşekkürler..
Bütçenin biraz üstünde avensis ve bir tane mondeo bulduk bakalım. (2003-2004) Arayıp görüşecek ikisi ile. Söylediği gibi çıkarsa mondeo iyi bi alternatif gibi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt