Alınık 30-35 Bin Bandında D Segment Araç

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Bence mantıklı bir seçim olur :)
92 - 97 arası corona ların tombalak gövdesini pek sevmesem de rahatlikla tercih edilebilir. Carina'nın biraz daha köşeli hatları daha güzeldir , ingiltere fabrikasında üretildiğini okumuştum.
626 lar ne yazık ki fiyat cazibesini yitirdi , bir diger seçenek honda accord larda uzun süredir yüksek fiyatlarda. Bir ihtimal 90 - 95 mercedes 200 düşünülebilir.

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
En belirgin özellik yol tutuşu .. Carina kötü değil ama Mazda çok daha iyi.. ikiside sağlam araba ama mazda 626nin içi daha güzel ben 626 spor kasa idi belki ondan daha çok hoşuma gitmiş olabilir..

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kullandın mı abi hiç,yakıtı vs nasıl ki acaba? Eşeğin aklına karpuz kabuğunu düşürmek bu oluyor galiba :)

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Nörüyonuz ya :) Bende Carina bakmayı bırakmış 626 lara pusu attıydım.
@Tifus hocam ben 626 kullandım ama Carina görmedim desem yeridir.Ne gibi üstünlükler var Carinanın?

moonlight

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Şampanya - Sedan

Tifus

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Hatchback
Nörüyonuz ya :) Bende Carina bakmayı bırakmış 626 lara pusu attıydım.
@Tifus hocam ben 626 kullandım ama Carina görmedim desem yeridir.Ne gibi üstünlükler var Carinanın?
Performans dersek.Biri 115 bg biri 133bg ama kalkıştadada rolldede kafa kafaya.Yakıt konusunda carina daha iyi.gaz tepkileri çok iyi.ama 626 yüksek devirde daha iyi.ben ikisinide 5 cm bastım.626da konfor kaybı daha fazla oldu.ben ikisinede ufaktan modifiye yaptım.bu arada carina 430xxxde daha gram yağ eksiltmez ve yanında çalıştığını anlamazsın.motora daha anahtar değmemiş.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kullandın mı abi hiç,yakıtı vs nasıl ki acaba? Eşeğin aklına karpuz kabuğunu düşürmek bu oluyor galiba :)
Eniştede 97 model ghia donanım vardı, rahatlığı konforu Ge kasa 626'dan daha rahat, donanımı performansı da Gf 136'lıklardan iyiydi, hatta o dönemde beyaz güvercin (Gf 626) vardı bende ve Mondeo almadığıma pişman olmuştum, atılgan öncesi de o boşlukta Mondeo bulmuştum ama mesafe uzak olduğu için gitmemiştim.

Mondeo bilgim, niyetim, tecrübem bu kadar arz ederim... :D

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Eniştede 97 model ghia donanım vardı, rahatlığı konforu Ge kasa 626'dan daha rahat, donanımı performansı da Gf 136'lıklardan iyiydi, hatta o dönemde beyaz güvercin (Gf 626) vardı bende ve Mondeo almadığıma pişman olmuştum, atılgan öncesi de o boşlukta Mondeo bulmuştum ama mesafe uzak olduğu için gitmemiştim.

Valla ne bileyim Feneri tuttuğum gibi gönlüm 626 da. Bu sefer hemen almayacağım,pusuyu iyi attım. Tabi benim araç hala bende o gidince pusuda ne kadar kalırız bilemem.

moonlight

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Şampanya - Sedan

Yakın bi dostumda vardi mondeo 98 ghia cok uzun yıllar bindi almam için benide ikna etmeye baya uğraştı ama alacağım zaman birkaç araca gittiğimde hep hayal kırıklığıyla sonlandı hep bir sorun cıktı araçlarda soğuttu resmen kendinden ama konforu gercekten güzel 626 lara göre süspansiyonu yumusak oda konforu haliyle artırıyor özellikle GF kasa 626 ların amortisör ne kadar da etkili olsa genel anlamda sert bi süspansiyonu var ama performans olarak mazda daha iyi bence birde mondeolar kronik araçlar derdi bitmiyor temizini bulmak lazım sorunsuzluk ve performans olarak mazda :)
Geçen yine test etme imkanım oldu 99 ghia modelini ama hala 626 kadar iyi gelmiyor mondeodan inip mazdaya binince farkı anladım tabi her iki aracında kendine göre artısı ve eksisi var ama 626 nın artısı daha cok bence :)

Veli Berkcan Taş

Katılımcı
Mondeo da masraf çok çıkabilir !! Ona dikkat etmek lazım
Size en içtenliğimle söyliyebilirmki kesinlikle mondeolardan uzak durun zetec motora ford servisi bile bakmıyor çok sıkıntılı bir aralar 15-25 arası araç aradığımı belirtmiştim ve otomatik 97 mondeo aldık araç tam olarak bir ay bizde kaldı 18 gün sanayide geçti 7-8 bin tl harcamamıza rağmen araç düzelmedi bir ay sonra sattık izmirde uğramadığımız ford ustası kalmadı genelde mazda için parça bulunmaz derler alakası yok mondeo daha sıkıntılı konfor olarak güzel ama yol tutuşu,net sürüş,sessizlik,güven,sağlamlık,genişlik kesinlikle mazda.
52327
52328

Üst Alt