2021 Mazda3 2.5 Turbo: Sade Performans

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
52999

• Yılın Dünya Otomobil Tasarımı galibi
  • Skyactiv-G 2.5T motor, premium 93 oktan yakıtta 250 beygir gücü ve 320 lb-ft tork sunacak
Dördüncü nesil Mazda3'ün lansmanı, cesur ama sofistike tarzı ile duygulara hitap etmeye devam etti. Dünya'da yılın otomobil tasarımı olarak bilinen Mazda 3 hayranları, Kodo tasarımının olgun yorumu ile büyülendi, ancak bazıları daha fazla güç istedi ve Mazda bunu dinledi. Mazda Kuzey Amerika Operasyonları (MNAO) turboşarjlı Skyactiv-G 2.5T motorun 2021 Mazda3 güç aktarım sistemine eklendiğini duyurdu.

Bağlı ve ilgi çekici sürüş dinamikleri, artık sadece özel günler için yol yolculukları anlamına gelmiyor. 2021 Mazda3 2.5 Turbo'daki her deneyim daha belirgin ve ruha hitap ediyor. Skyactiv-G 2.5T motor, premium (93 oktan) yakıtla 250 beygir güç ve 320 tork veya normal (87 oktan) yakıtla 227 beygir güç ve 310 tork sunacak. Bu motor, en tutkulu sürücülerimizin beklediği benzersiz sürüş dinamiklerini sunmak için Mazda3'e özel olarak kalibre edilmiştir.

Mazda'nın turbo motorunun gelişimi, markanın son güncellemelerini i-Activ dört tekerlekten çekiş (AWD) sistemine uygun hale getiren bir incelik duygusu getiriyor. Tahmini i-Activ AWD ile eşleştirilen Skyactiv-G 2.5T'nin yüksek tork özelliği, sürücünün hisleri ile uyum yaratarak daha güzel tepkiler vererek güven sağlayacak.

53000

Mazda3 2.5 Turbo standart olarak Apple CarPlayTM ve Android AutoTM, üç yıllık deneme süresine sahip Mazda Connected Services ve altı ay veya 2GB deneme sürümlü araç içi Wi-Fi etkin noktası, Bose® 12 hoparlörlü premium ses, 8,8 inç büyük Bluetooth ahizesiz telefon ve ses, iki ön USB girişi ve Mazda Gelişmiş Anahtarsız Giriş ile orta ekran sunuyor. Sade performans hissi, ısıtmalı deri kaplama direksiyon, çerçevesiz otomatik kararan dikiz aynası ve torpido gözü etrafındaki krom kaplamalar turbo ürünlerine özel dokunuşlardır. Diğer iç mekan özellikleri arasında Mazda'nın Aktif Sürüş Ekranı kafa ünitesi, elektrikli moonroof, çift bölgeli klima kontrolü, ısıtmalı ön koltuklar, deri koltuklar, deri kaplı vites topuzu ve alüminyum hoparlör ızgaraları bulunuyor.

İçiniz rahat olsun, Mazda3 2. 5 Turbo, dur ve kalk fonksiyonlu Mazda Radar Cruise Control, Akıllı Fren Desteği, Arka Çapraz Trafik Uyarısı ile Kör Nokta İzleme, Lane-Keep Yardımı ile Şerit Kalkış Uyarısı, Sürücü Dikkat Uyarısı gibi standart i-Activsense güvenlik teknolojilerini barındırıyor. Aydınlatma sistemi ve Uzun Far Kontrolü, ek standart donanımlar arasında daha büyük egzoz boruları, 18 inç siyah alüminyum alaşımlı jantlar, parlak siyah ısıtmalı kapı aynaları, bagajda ve motor kapağında “TURBO” rozeti, dikiz kamera, LED gündüz farları, otomatik açma / kapama LED imza farları, yağmur algılayan ön cam silecekleri ve köpekbalığı yüzgeci anteni de donanımda yer alıyor. Mazda3 2.5Turbo sedan ayrıca parlak siyah bir ön ızgaraya ve şık bir ön alt spoylere sahiptir.

Yeni Plus Paketli 2021 Mazda3 2.5 Turbo hatchback, parlak siyah arka tavan spoyleri ve ön hava barajıyla donatılırken, sedan için parlak siyah arka dudak spoyleri ile rafine stili arttırıyor. Sürüş güvenini daha da destekleyen bu üst düzey paket, tamamen yeni i-Activsense güvenlik teknolojilerini sunuyor. Arka Çapraz Trafikli Arka Akıllı Şehir Freni Desteği Bir engel veya bir geçiş aracı tespit edilirse, araç geri vitesteyken frenleri otomatik olarak uygular. Ön ve arka park sensörlü 360 ° Görüntü Monitörü artık yüksek netlikte dijital netliğe sahip Mazda3'te mevcut. Yeni bir kolaylık özelliği olan Traffic Jam Assist, 40 mph'nin altındaki hızlarda direksiyon girişleri sağlayarak Mazda Radar Cruise Control'ü geliştiriyor. Güvenlik teknolojisindeki bu gelişmeler, Mazda3'ün giriş seviyesi premium araçlar arasında öne çıkmasına yardımcı olan Mazda'nın Aktif Sürüş Ekranı ve Adaptif Ön Aydınlatma Sistemi gibi diğer özellikler üzerine kuruludur. Premium Plus paketi deri koltuklar, navigasyon içerir ve çerçevesiz otomatik karartmalı dikiz aynasına HomeLink ekliyor.

Buna ek olarak, 2021 Mazda3 iki doğal emişli motor seçeneği, Skyactiv-G 2.0 motoru veya isteğe bağlı i-Activ AWD'ye sahip mevcut bir Skyactiv-G 2.5 motoru ile donatılabilir.

53001

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
0.9 yada 1.0 yapsalar keşke ne güzel olurdu

Tüp de taksınlar demi?
Güç diyor, tork diyor adam, slogana bak bi :komik::D

1,4-1,6 Turbo beslemeli stabil bir motor koyarsa en azından mevcut satış rakamlarını (yıllık 800-900) korur. Onun dışında 2.0 motorlu Mazda 6 nın 338 Bin tl den başladığı yerde 2.5 motor oluşacak fiyatları düşünmek istemiyorum. Ne olursa olsun eni boyu orta sınıf C segment bir araç sonuçta.

Mazda iyice salmış durumda zaten. Sitenin yarısı sağlıklı çalışmıyor bile. Araç konfigürasyon sayfası çalışmıyor, yeni kasa 3 e ilişkin görsel bile yok.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Tüp de taksınlar demi?
Güç diyor, tork diyor adam, slogana bak bi :komik::D

1,4-1,6 Turbo beslemeli stabil bir motor koyarsa en azından mevcut satış rakamlarını (yıllık 800-900) korur. Onun dışında 2.0 motorlu Mazda 6 nın 338 Bin tl den başladığı yerde 2.5 motor oluşacak fiyatları düşünmek istemiyorum. Ne olursa olsun eni boyu orta sınıf C segment bir araç sonuçta.

Mazda iyice salmış durumda zaten. Sitenin yarısı sağlıklı çalışmıyor bile. Araç konfigürasyon sayfası çalışmıyor, yeni kasa 3 e ilişkin görsel bile yok.
Mazdayı bilen biliyor işte aaaaa

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Mazdayı bilen biliyor işte aaaaa

Değerini bulup gerekli talebi görmezse istediği kadar iyi olsun bir şey.. Firmayı yönetenler gerekli talebin oluşturulması için çalışılmazsa, ben biliyorum ya değerini yeter dersen elindeki marka Saab gibi, Proton gibi olur. O zaman onlar gibi çıkmacı gezersin, opelin farı çamurluğu kesince oluyor dersin veya yedek parçayı aliexden arar durursun. :komik:
Konuşturma beni..
Spoyleri sök gönder, yarın son gün. Ben gelirsem ayna kapaklarını da eşantiyon diye alırım. :koptum::koptum::koptum:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Değerini bulup gerekli talebi görmezse istediği kadar iyi olsun bir şey.. Firmayı yönetenler gerekli talebin oluşturulması için çalışılmazsa, ben biliyorum ya değerini yeter dersen elindeki marka Saab gibi, Proton gibi olur. O zaman onlar gibi çıkmacı gezersin, opelin farı çamurluğu kesince oluyor dersin veya yedek parçayı aliexden arar durursun. :komik:
Konuşturma beni..
Spoyleri sök gönder, yarın son gün. Ben gelirsem ayna kapaklarını da eşantiyon diye alırım. :koptum::koptum::koptum:
Bunlar mazdaya yarın geçenlerin sözleri :p

Üst Alt