2017 Subaru Forester XT ile İlk İzlenimler

Araç Markası
1999 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb
aracıız hayırlı olsun cvt şanzımana hep karşı olmuşumdur spor hissiyatı her seferinde alamayacakmışım gibi gelmekte izlenimlerinizin takibindeyim ;)

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
aracıız hayırlı olsun cvt şanzımana hep karşı olmuşumdur spor hissiyatı her seferinde alamayacakmışım gibi gelmekte izlenimlerinizin takibindeyim ;)
çok sağol. diğer cvt leri bilmem ama
şimdiye kadar kullandığım en konforlu şanzıman diyebilirim. son güncelleme ile harika olmuş. spor hissiyatından çok daha fazlası için direksiyondaki s# tuşuna basman yeterli, daha fazlasını istiyorsan manuel olaraj direksiyondaki vites kolları ile 240 beygire istediğini yaptırabilirsin:D ama en sakin mod bile fazlasıyla güç olduğundan yeterli oluyor. şanzımanın bir güzelliğide f1 vites koluna dokunduğun an manuele geçip belli süre vites değiştirmezsen tekrar otomatiğe alması.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Abi hayırlı olsun güle güle kullanın yeni aracınızı.
Yakıt değerleri de 2.0 lt motor ve şehir içi kullanım için gayet tatminkar.
aslında tam şehir içi sayımaz kimseyi yanıltmış olmayayım. sabah 6. 30 da evden çıkıp akşam 5.30 da yada 7.30 8 gibi dönerim şehir içi ama nerdeyse hiç dur kalk yok. yinede uygun değerler sayılır.

Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
çok sağol. diğer cvt leri bilmem ama
şimdiye kadar kullandığım en konforlu şanzıman diyebilirim. son güncelleme ile harika olmuş. spor hissiyatından çok daha fazlası için direksiyondaki s# tuşuna basman yeterli, daha fazlasını istiyorsan manuel olaraj direksiyondaki vites kolları ile 240 beygire istediğini yaptırabilirsin:D ama en sakin mod bile fazlasıyla güç olduğundan yeterli oluyor. şanzımanın bir güzelliğide f1 vites koluna dokunduğun an manuele geçip belli süre vites değiştirmezsen tekrar otomatiğe alması.

aslında tam şehir içi sayımaz kimseyi yanıltmış olmayayım. sabah 6. 30 da evden çıkıp akşam 5.30 da yada 7.30 8 gibi dönerim şehir içi ama nerdeyse hiç dur kalk yok. yinede uygun değerler sayılır.
Abi vitesi bir süre sonra otomatiğe alma skyactivede de var...

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Abi vitesi bir süre sonra otomatiğe alma skyactivede de var...
cx-5 de yoktu. belki de f1 vites yoktu o yüzdendir. ilk defa f1 kullanıyorum diğerleri nasıl bilmiyorum.

akşam otoparkta çektim dana' nın resimlerini biraz dandik oldu ama iş görür:)

Ekli dosyalar

Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
cx-5 de yoktu. belki de f1 vites yoktu o yüzdendir. ilk defa f1 kullanıyorum diğerleri nasıl bilmiyorum.

akşam otoparkta çektim dana' nın resimlerini biraz dandik oldu ama iş görür:)
Abi cx5te şu olmamış ya da bu da olmalıydı dediğin neler vardı.

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Abi cx5te şu olmamış ya da bu da olmalıydı dediğin neler vardı.
cx-5 başlı başına harika bir araba. o fiyata bir çok sözüm ona prestijli lüx arabadan daha iyi ama 2017 subaru ile kıyaslamam için cx 5 in son kasasını kullanmam gerekir. sadece motor performans olarak şunu diyebilirim cx 5 subarunun çok gerisinde kalıyor biri 160 hp atmosferik diğeri 250hp twin turbo ki bence normal. onun haricinde cx-5 in ses yalıtımı iyleştirilmiş, subaru makyajdan sonra aşırı sessiz olmuş. mercedes glc 250 kullandım 120 den sonra çok ses alıyordu subaru da motor sesi 170 lere çıkınca gelmeye başlıyor. ses yalıtımı glc mercedesten çok daha iyi bence. ayrıca subaru nun yol tutuşu cx-5 den daha iyi. cx5 mevcut arabasına sadece turbo koysa inan subaruyu çok zorlar. subaru nun malzeme kalitesi 2015 öncesi cx-5 den daha iyi. yine söylüyorum 75-90 bin bandında cx-5 den daha iyi daha kaliteli 1 tane araba yok.
cx-5 de sadece bana göre daha performanslı bir motor yani turbo olabilirdi, bi tık daha iyi ses yalıtımı onun haricinde herşeyi dört dörtlük bi araba

Maşallah 41.5 kere yılan gibi araç. Tek olumsuzluğu lpg sizliği heralde. :D
sağol mutlu. buna lpg takarsak yılanın zehirini elinden alırız. az km yaptığım için yakıtı dert etmiyorum:)

Son düzenleme:
Üst Alt