2015 Infiniti QX30 Concept Cenevre'de Tanıtıldı

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
INFINITI, yeni QX30 Concept’i Cenevre Motorshow’da görücüye çıkarttı.

VUAAyb.jpg

INFINITI, premium kompakt crossover segmentine farklı bir soluk getirecek yeni QX30 Concept’i Cenevre Motorshow’da görücüye çıkarttı. Fuarda ayrıca, markanın yeni spor coupési Q60 konseptin de Avrupa lansmanı yapıldı. Çarpıcı siluete sahip iki kapılı konsept araç, göz alıcı hatları ve heyecan verici sürüş dinamikleri ile Premium müşterilerin beklentilerine yanıt verecek çok özel bir model.

INFINITI, kompakt crossover segmentindeki QX30 Concept modelinin dünya prömiyerini Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirdi. Infiniti, QX30 Concept modeli ile premium kompakt araç sınıfını yeniden canlandırmayı hedefliyor. Infiniti’nin premium konfor anlayışını crossover çizgileriyle harmanlayan yenilikçi QX30 modeli Avrupa’da üretilecek.

Infiniti, kompakt sınıfa girişinin müjdesini ilk kez 2013 yılında Frankfurt Motorshow’da Q30 Concept modeliyle vermiş ve otomobilin Avrupa’da üretileceğini açıklamıştı… 2015 yılının son çeyreğinde Avrupa’da satışa çıkması planlanan modelin 4x4 versiyonu olan QX30’un dünya prömiyeri de Cenevre Fuarı’nda gerçekleşti. Infiniti standında düzenlenen basın toplantısında görücüye çıkan QX30 Concept, kendi sınıfındaki araçlardan beklenen konfor ve tasarım özellikleriyle sınırlarının oldukça ötesinde konumlanıyor. Premium müşterilerin tüm beklentilerine yanıt veren iki kapılı Infiniti Q60 concept ise; göz alıcı hatları ile fuarda otomobilseverlerin beğenisini kazandı.

Hafta sonu şehirden uzaklaşmayı tercih eden, kentli otomobil severleri hedefleyen, sportif bir coupé’nin estetik hatları ile Crossover’ın yola hakim duruşunu bir arada sunan kompakt QX30 Concept, hem şehrin dinamizmine hem de hafta sonu şehir dışına kaçmak isteyenlere uygun bir model.

Fuarda gerçekleşen basın toplantısında Infiniti Başkanı ve CEO'su Roland Krueger, "QX30 konsept ile daha fazlasını isteyenler için premium kompakt sınıfında ve eşsiz modernlikte bir alternatif vitrine çıkarıyoruz" dedi.

Infiniti Tasarım Direktörü Alfonso Albaisa ise; "Tasarım ekibi olarak materyalleri beklenmedik şekilde kullanarak fonksiyonel öğelere sanatsal bir anlam ekledik. QX30 konsepti bir tasarım lideri haline getiren en önemli özelliğin geleneksel öğelerin sıra dışı bir şekilde işlenmesi olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Aydın'da bir kaç tane Infiniti var görünce hasta oluyorum. :dua:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçen istasyonda yan yana lpg aldık... İlginç !!

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Geçen işyerinde arkadaş muhabbet esnasında sizin Mazda nın (nesi bizimse :)) jipini gördüm bizim sokakta dedi çok güzelmiş, dedim CX-5 yok ki burada ya var diyor her zaman görüyorum. Dedim olsa ben mutlaka görürdüm, amblemine baktın mı evet diyor, gittim dediği yere bir baktım İnfiniti Amblemini benzetmiş meğer.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Geçen işyerinde arkadaş muhabbet esnasında sizin Mazda nın (nesi bizimse :)) jipini gördüm bizim sokakta dedi çok güzelmiş, dedim CX-5 yok ki burada ya var diyor her zaman görüyorum. Dedim olsa ben mutlaka görürdüm, amblemine baktın mı evet diyor, gittim dediği yere bir baktım İnfiniti Amblemini benzetmiş meğer.
Infiniti bildiğiniz gibi Nissan'ın Lüks segment araç markası. Mazda'ya benzettiyse gurur duymalıyız. Mazda demekki normal araç fiyatına lüks sınıf araçlar üretiyor ! :) Sadece amblemi benzettiyse kötü tabi :D

Üst Alt