Mazda 323 BJ (1999-03) Sedan Hoparlör Önerileriniz

RockNRogue

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 BJ
Hayırlısıyla yeni aldım. 2 ön 2 arka kapı 2 de bagaj olmak suretiyle 6 hoparlör yeri var. Bende sadece bagaj üstü 1 tanesi çalışıyor. Muhtemelen bağlantı problemi var.

Yenisini almak istesem önerileriniz nedir? Hangi boyutlarda hoparlör almalıyım. Hepsini değiştireceğim farz edin. Ölçülerle beraber tecrübelerinizi bekliyorum.

Bagaj üstüne delirmek istemediğim için Woofer'ı ön ya da arka kapılara taksam sizce nasıl olur? Uygun boyutta bulabilir miyim? Ya da bagaj üstündeki 2 hoparlör yerine woofer taksam nasıl olur? Uyar mı?
Elbette teyp değişecek. Orjinal Sony kaset çalar var üstünde. Aldığım kişi Orjinalliği bozulmasın diye hiç birşeye dokunmamış.
Düşüncelerinizi samimiyetle beklemekteyim.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Jbl cs360 mid takım
Pioner 170ts 16cm mid takımı önerebilirim.
Pioner olan albea da vardı çok tok ses veriyordu.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Hayırlısıyla yeni aldım. 2 ön 2 arka kapı 2 de bagaj olmak suretiyle 6 hoparlör yeri var. Bende sadece bagaj üstü 1 tanesi çalışıyor. Muhtemelen bağlantı problemi var.

Yenisini almak istesem önerileriniz nedir? Hangi boyutlarda hoparlör almalıyım. Hepsini değiştireceğim farz edin. Ölçülerle beraber tecrübelerinizi bekliyorum.

Bagaj üstüne delirmek istemediğim için Woofer'ı ön ya da arka kapılara taksam sizce nasıl olur? Uygun boyutta bulabilir miyim? Ya da bagaj üstündeki 2 hoparlör yerine woofer taksam nasıl olur? Uyar mı?
Elbette teyp değişecek. Orjinal Sony kaset çalar var üstünde. Aldığım kişi Orjinalliği bozulmasın diye hiç birşeye dokunmamış.
Düşüncelerinizi samimiyetle beklemekteyim.

Bjde 6 hoparlör varmı ?

4 çıkışlı teypde 6 hoparlör bağlarken alacagınız veya kullandıgınız teypin desteklediği ohm değerine bakın ve montajı ona göre yapın...

RockNRogue

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 BJ
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bjde 6 hoparlör varmı ?

4 çıkışlı teypde 6 hoparlör bağlarken alacagınız veya kullandıgınız teypin desteklediği ohm değerine bakın ve montajı ona göre yapın...
Aracı yeni aldık. Teknik detayına tam hakim değilim. Açıkçası ses gelmediği için tam cevap veremiyorum. Dediğim gibi 1 tane çalışıyor ama hoparlör ızgaraları mevcut. Yani yeri var. Ön orta en arka toplam 6 tane.

Gerekirse 2 tanesini iptal ederim. Arka kapı mesela. Sorun şu ki hoparlör boyutlarını bilmeden satın alma yapamıyorum. Biraz daha uygun olsun diye internetten alacağım. Teyp de alacağım. Dediğiniz dikkat ederim.

Hoparlör boyutları hakkında bilgi alabileceğim bir kaynak var mıdır?

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri

Ön kapılar 5x7
Arka kapılar 6.5 "
Pandizot 6x9
Dört kanallı bir teypte 6 hoparlör fazla geliyor. Ses açmak istediğinde teyp kendini korumaya alıp kapatıyor. Bu da can sıkıcı olur.

RockNRogue

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 BJ

Ön kapılar 5x7
Arka kapılar 6.5 "
Pandizot 6x9
Dört kanallı bir teypte 6 hoparlör fazla geliyor. Ses açmak istediğinde teyp kendini korumaya alıp kapatıyor. Bu da can sıkıcı olur.
Videoyu izlemiştim. Peki tecrübenize dayanarak ne önerirsiniz? 6 hoparlörü çalıştıracak bir teyp mi alayım yoksa 2 sini iptal mi edeyim? Hangilerini iptal edeyim? Orta bence mantıklı.
Teyp şu Kamosonic KS-MX105BT Bluetooth Oto Teyp 4x50W -EN İYİ FİYAT- 230,00 TL yerine 109,99 TL
Kamosonic Ks-mx105bt Bluetooth Oto Teyp 4x50w -en İyi Fiyat- - n11.com

Verdİğiniz ölçülerde 4 adet alayım ben o zaman. 2 tane en arka 2 tane ön. Ama subwoofer koyma niyetim vardı. Ona nasıl bir yol izlersiniz siz olsanız?

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
323 Sedanda orjinalinde arka kapılarda hoparlör yok. Altyapısı var mı hatırlamıyorum.
@HAKAN24 'ün söylediği gibi hoparlör ölçüleri
Ön kapılar 5x7
Pandizot 6x9

Sizden çıkacak arka hoparlöre talip olabilirim. Benimde biri çalışıyor.

RockNRogue

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 BJ
323 Sedanda orjinalinde arka kapılarda hoparlör yok. Altyapısı var mı hatırlamıyorum.
@HAKAN24 'ün söylediği gibi hoparlör ölçüleri
Ön kapılar 5x7
Pandizot 6x9

Sizden çıkacak arka hoparlöre talip olabilirim. Benimde biri çalışıyor.
Dediğim gibi ses gelmiyor ama koruma ızgarası var. Önden hiç ses gelmiyor en arkada da 1 tane çalışıyor. O nedenle bende arka kapılarında bozuk olabileceğini düşündüm açıkçası.

RockNRogue

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 BJ
Arkadaşlar, konuyu açtık madem yarım kalmasın. Bilgi istedik tecrübe ettik, şimdi paylaşalım.
Kamosonic KS-MX105BT Bluetooth Oto Teyp 4x50W -EN İYİ FİYAT- 230,00 TL yerine 109,99 TL
Kamosonic Ks-mx105bt Bluetooth Oto Teyp 4x50w -en İyi Fiyat- - n11.com bu teybi aldım. Sesini beğendim ama ses kontrol çok hassas. Bi pioneer değil. İdareli isteyenler alabilir. Takılmasına 20 tl ödedim.

900 WATT OVAL OTO HOPARLÖR JAMESON JS-60 149,90 TL yerine 109,90 TL
900 Watt Oval Oto Hoparlör Jameson Js-60 - n11.com bu hoparlörü pnadizota aldım. Sesi gayet yüksek ama çok şey biliyormuş gibi gittim 3 kanallı aldımçmeğer benim aradığım 2 kanallıymış. Hatta hiç twitter olmasa daha iyiymiş. Sesi çok iyi. Şarkı sözleri en iyi ve net şekilde duyuluyor.

n11.com'dan JAMESON 16 CM OTO HOPARLÖR 240 WATT seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
Jameson 16 Cm Oto Hoparlör 240 Watt - n11.com
Bunları en öne aldım. Ama ön kapı boyutları bu değil. Çünkü yuvarlak değil oval. 4x6 ön kapı hoparlörü boyutu. Oldu mu? Oldu. Yanlardan boş kaldı. Ses kalitesi biraz düştü. Bu hoparlörü orta kapılara almak lazımmış. Baştan söktük bende değiştir demedim. Sesi güzel. Sıkıntı yok.

RockNRogue

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 BJ
Arkadaşlar, konuyu açtık madem yarım kalmasın. Bilgi istedik tecrübe ettik, şimdi paylaşalım.
Kamosonic KS-MX105BT Bluetooth Oto Teyp 4x50W -EN İYİ FİYAT- 230,00 TL yerine 109,99 TL
Kamosonic Ks-mx105bt Bluetooth Oto Teyp 4x50w -en İyi Fiyat- - n11.com bu teybi aldım. Sesini beğendim ama ses kontrol çok hassas. Bi pioneer değil. İdareli isteyenler alabilir. Takılmasına 20 tl ödedim.

900 WATT OVAL OTO HOPARLÖR JAMESON JS-60 149,90 TL yerine 109,90 TL
900 Watt Oval Oto Hoparlör Jameson Js-60 - n11.com bu hoparlörü pnadizota aldım. Sesi gayet yüksek ama çok şey biliyormuş gibi gittim 3 kanallı aldımçmeğer benim aradığım 2 kanallıymış. Hatta hiç twitter olmasa daha iyiymiş. Sesi çok iyi. Şarkı sözleri en iyi ve net şekilde duyuluyor.

n11.com'dan JAMESON 16 CM OTO HOPARLÖR 240 WATT seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
Jameson 16 Cm Oto Hoparlör 240 Watt - n11.com
Bunları en öne aldım. Ama ön kapı boyutları bu değil. Çünkü yuvarlak değil oval. 4x6 ön kapı hoparlörü boyutu. Oldu mu? Oldu. Yanlardan boş kaldı. Ses kalitesi biraz düştü. Bu hoparlörü orta kapılara almak lazımmış. Baştan söktük bende değiştir demedim. Sesi güzel. Sıkıntı yok.

Ayrıca Hoparlörler için 30 tl ödedim 4 hoparlör takmaya. Normal bir elektrikçiye başlattım. İşyeri sanayide yanda elektrikçi var komşu işi 30 yoksa 50 olurdu falan filan muhabbeti yaptık.
Kapı sökmek biraz ustalık işi. Ben dökerdim sıkıntı yokmuş. Lakin dökecek olan varsa dübellerini kaybetmesin. İç taraftaki görünmeyen dübeller önemli.

RockNRogue

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 BJ
Pioneer 6995S tavsiye ederim.Set ile kullanmıştım çok güzel ses veriyor.Doğubankta uygundu fiyatı o zamanlar.
Hoparlör işi bitti benim için sadece şimdi arka kısma yuvarlak 6inç hoparlör alacağım. Bass için. Ovali yok sanırım. Varsa lütfen link atın. Oval 4x6 woofer. Olmazsa öndekiler için boşlukları doldurup arkaya yuvarlak Bass hoparlörü alacağım. Bu iş bitecek.

Murat26

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Merhaba
Bende Mazda 323 BJ 1.6i 2003 aracımın Arka kapılarına hoparlör takmak istedim. Mazda garajdaki tüm yazıları okudum,videoları izledim.
http://floptical.net/mazda/service_web/ service manuel pdf dende faydalandım.

Hoparlör yuvasını
16cm zannediyordum;
fakat 13cm hoparlöre göre.
Hoparlör için bırakılmış kablo yada soket yok.
Kapı körüğüne,Kablo girişi soketli, elimde bu sokete uygun uçluk olmadığı için hoparlör takamadım. ( Orjinalliğinide bozmak istemedim )
EA9F7367-3D58-4EB2-87A7-0C4AFE247362.jpeg84B4BCAF-D744-4B77-9E9F-FAFADC90E374.jpeg

Son düzenleme:

ferhat

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan Glx
Merhaba
Bende Mazda 323 BJ 1.6i 2003 aracımın Arka kapılarına hoparlör takmak istedim. Mazda garajdaki tüm yazıları okudum,videoları izledim.
http://floptical.net/mazda/service_web/ service manuel pdf dende faydalandım.

Hoparlör yuvasını
16cm zannediyordum;
fakat 13cm hoparlöre göre.
Hoparlör için bırakılmış kablo yada soket yok.
Kapı körüğüne,Kablo girişi soketli, elimde bu sokete uygun uçluk olmadığı için hoparlör takamadım. ( Orjinalliğinide bozmak istemedim )
Ekli dosyayı görüntüle 38931Ekli dosyayı görüntüle 38932
Slm ön kapının ölcüleride aynımı 13 cm ezbere almayayım

Moderatörün son düzenlenenleri:

Üst Alt