1.8 hibrit Toyota Corolla

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
Babamın ortopedik engelli raporuna istinaden 2 haftadır araç arıyorduk çip krizi nedeniyle araç bulamadık en son Trabzon'da bı bayiden 1.8 motorlu araç bulduk aslında babamda sağlamlık yönünden Toyota marka olsun istiyor. Son LPG zamlarindan sonra bana da mantıklı geliyor.. Yarın bayiye kapora göndereceğiz ama bu hibrit aracın ileriye dönük bize artıları eksileri ne olabilir hakkında fikir beyan edebilir misiniz?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçen yıl sevdiğim bir abim Skyactiv Mazda 6 bakarken bu modeli aldı ve genel olarak memnun.

Şimdiden Hayırlı olsun inşallah

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Kuzen raporla hybrid Corolla aldı, dayım da dizel pejo 2008.
İkisini de kullandım, Corolla yakıt olarak 4.1 de sabit kalıyor. Pejoda değişken tabi ortalama 6 civarı. Yakıt olarak Corolla avantajlı ama biri SUV biri sedan, hangisi sizin için daha kullanışlı , fiyat farkı nedir onlar göreceli tabi.
Corolla yaklaşık iki senedir bir problem çıkarmadı. İlerisi herkes için muamma.

Yusuf Babacan

Sukutusu
Araç Markası
2009 Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Babamın ortopedik engelli raporuna istinaden 2 haftadır araç arıyorduk çip krizi nedeniyle araç bulamadık en son Trabzon'da bı bayiden 1.8 motorlu araç bulduk aslında babamda sağlamlık yönünden Toyota marka olsun istiyor. Son LPG zamlarindan sonra bana da mantıklı geliyor.. Yarın bayiye kapora göndereceğiz ama bu hibrit aracın ileriye dönük bize artıları eksileri ne olabilir hakkında fikir beyan edebilir misiniz?
Benim de arkadaş engelli raporu ile bu aracı aldı 5 aydır kullanıyor çok memnunmuş ben de şahsen ilk kez hibrit bir araca bindim biraz inceledik işte arabada ses sıfır neredeyse bi garip oluyor insan :)

İleriye dönük sorun yaşar mıyım sorusuna gelince de kaputun altında tabiri caiz ise 2 motor var biri normal diğeri hibrit şöyle değişik bir bakış açısı var hani derler ya ne kadar çok özellik o kadar çok arıza ihtimali , diğer türlü düşüneceksek de bu bir Japon bu bir kalite aşağısı sakal yukarısı bıyık misali

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hayırlı olsun şimdiden, Toyota hibrit yeni yapmıyor sonuçta, çıkabilecek problemler bertaraf edilmiştir diye düşünüyorum. Tasarım donanım vs memnun ettiyse tamamdır. Plug-in hibrit değil sanırım, hangi hıza kadar, ne kadar menzil sunuyor bunlara bakmak lazım.

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hayırlı olsun şimdiden, Toyota hibrit yeni yapmıyor sonuçta, çıkabilecek problemler bertaraf edilmiştir diye düşünüyorum. Tasarım donanım vs memnun ettiyse tamamdır. Plug-in hibrit değil sanırım, hangi hıza kadar, ne kadar menzil sunuyor bunlara bakmak lazım.
Eyvallah sağolun..menzil olarak 50km'ye kadar izin veriyor tasarım ve donanım olarak sıkıntı yok memnunuz..

Son düzenleme:

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
Benim de arkadaş engelli raporu ile bu aracı aldı 5 aydır kullanıyor çok memnunmuş ben de şahsen ilk kez hibrit bir araca bindim biraz inceledik işte arabada ses sıfır neredeyse bi garip oluyor insan :)

İleriye dönük sorun yaşar mıyım sorusuna gelince de kaputun altında tabiri caiz ise 2 motor var biri normal diğeri hibrit şöyle değişik bir bakış açısı var hani derler ya ne kadar çok özellik o kadar çok arıza ihtimali , diğer türlü düşüneceksek de bu bir Japon bu bir kalite aşağısı sakal yukarısı bıyık misali
aynen fazla özellik ve 2 motor olması korkutuyor ama 7 yıl arabaya garanti 10 yıl da hibritin bataryalarına garanti veriyorlar..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kuzen raporla hybrid Corolla aldı, dayım da dizel pejo 2008.
İkisini de kullandım, Corolla yakıt olarak 4.1 de sabit kalıyor. Pejoda değişken tabi ortalama 6 civarı. Yakıt olarak Corolla avantajlı ama biri SUV biri sedan, hangisi sizin için daha kullanışlı , fiyat farkı nedir onlar göreceli tabi.
Corolla yaklaşık iki senedir bir problem çıkarmadı. İlerisi herkes için muamma.
inşallah bizim de çıkarmaz sonuçta 5 yıl sonra Allah sağlık sıhhat verirse satıp yenisini alacağız... babam zaten aracı fazla kullanan biri değil 5 yılda topu topu 50.000km yol ancak yaparız...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Geçen yıl sevdiğim bir abim Skyactiv Mazda 6 bakarken bu modeli aldı ve genel olarak memnun.

Şimdiden Hayırlı olsun inşallah
Eyvallah sağolasın abim...

ramorotti

Sessiz
Araç Markası
Citroen C5 - 2011
Araç Renk ve Tip
Sedan - Beyaz
hayırlı olsun bugün hibrit araç alacak bütçem olsa hiç düşünmeden alırım ve ilk tercihim toyota olur. bence hibrit araç uzmanı kesinlikle toyotadır. bizim ülkemizde olmasa özellikle amerikada prius modeli ile bunu kanıtladığını düşünüyorum.

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
hayırlı olsun bugün hibrit araç alacak bütçem olsa hiç düşünmeden alırım ve ilk tercihim toyota olur. bence hibrit araç uzmanı kesinlikle toyotadır. bizim ülkemizde olmasa özellikle amerikada prius modeli ile bunu kanıtladığını düşünüyorum.
eyvallah sağolun..cesaretlendirme ve görüşleriniz için teşekkür ederim.. biraz önce kaporayı gönderdik önümüzdeki ayın 15'ine sipariş aldılar inşallah...

Üst Alt