Alınık Volvo XC90 D5 AWD (2011-12) mi Subaru Forester 2.0 XT (2014-16) mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
bir kaç gündür biraz detaylı araştırdım ama ibre hep mazdayı gösteriyor. volvo ve subaru ikiside çok iyi ama mazda kullanmaktan mıdır nedir hep bi olumsuz tarafları var. bu durumda volvo ve subaru yu çok uygun fiyata bulamazsam eğer, imkanları biraz daha zorlayıp 2015 sonrası makyajlı cx-5 2.2 dizel almaya karar verdim. skyactive dizeli biraz inceledim mükemmel bir motor benzinli kadar sessiz ve rafine yorumları var hep ve çok ama çokta tasarrufluymuş. gerçi bu aracı satanda yok oda ayrı bi mesele:) 1 tane araç var ilanda veli abimin çölde kutup ayısı hikayesi misali:). araç 175 hp 420 tork sadece tuning ilme 210 hp 480 tork oluyor ki motor çıldırıyor. 240 hp lik subaru dan bile güçlü oluyor. kıçımız değdi bi kere mazda nın koltuğuna kaldır kaldırabilirsen:D
Virus kana karıstı mı cıkmıyor malesef. Bagımlılık yapıyor. :D

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ller-orijinal-sky-d-4x4-175hp-442259964/detay

E kasa da yakısır abı sana
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...80-editione-camtavan-faturali-487393982/detay

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
ne virüsmüş arkadaş sadece kanımıza değil k.çımıza bile girmiş.:D
merco yu 50 den sonra düşünürüz özgür.:) bide sallasan mecedes bmw eski ayrıcalıkları hiç yok . mazda çok daha ayrıcalıklı.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçen haftaki Muğla toplantısında bahsi geçmişti... Okan, "Cx-5 olacaksa dizel 2,2 olsun tadından yenmez" diye özet geçmişti. Tavsiyeyi o yüzden yaptım ben. :)

Mazda yı bi kenara bırakırsak ve bütün kriterler ile araştırma yaparsak mantıklı ve doğru seçenek yine Mazda oluyor.

Eskiden reklamı vardı, iki tabakta margarin sürülmüş ekmek dilimini test eden insanlar lezzetli olduğunu belirttiği tabağın altını açınca "aaaa Yayla" diyorlardı. :D

(benzetmeye bak)

Markaları gizleyerek kağıt üstündeki verilerden karşımıza Mazda çıkacaktır. E birde üstüne üstlük virüs faktörü var. Yapıştır gelsin gari.

:)

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
2015 den sonra cx-5 de çok ciddi yalıtım iyleştirmeleri yapılmış. öncesi çok kötü değildi zaten ama ses yalıtımını %10 daha aşşağı çekmişler, led farlar teknolojisi sınıfının en iyisi deniyor, koltuk hafızası eklemişler, sport mod, koltuklar iyileştirilmiş, bi önceki kasada olan ayna kaput titremesi giderilmiş, kasa sağlamlığı arttırılmış, süspansiyon daha yumuşak konforlu olmuş. tek endişem benzinli cx-5 hızlanırken çok istikrarlı değildi yani 80-90 la giderken gaza hafif bastığınızda hemen vites düşürüp motoru bağırtıyordu ama x3 dizel öyle değildi vites düşürmeden çok güzel hızlanıyordu umarım dizel mazda’da böyledir. dizeli veli abinin dediği gibi başka arabaya koysan en iyi motor seçilir.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
2015 den sonra cx-5 de çok ciddi yalıtım iyleştirmeleri yapılmış. öncesi çok kötü değildi zaten ama ses yalıtımını %10 daha aşşağı çekmişler, led farlar teknolojisi sınıfının en iyisi deniyor, koltuk hafızası eklemişler, sport mod, koltuklar iyileştirilmiş, bi önceki kasada olan ayna kaput titremesi giderilmiş, kasa sağlamlığı arttırılmış, süspansiyon daha yumuşak konforlu olmuş. tek endişem benzinli cx-5 hızlanırken çok istikrarlı değildi yani 80-90 la giderken gaza hafif bastığınızda hemen vites düşürüp motoru bağırtıyordu ama x3 dizel öyle değildi vites düşürmeden çok güzel hızlanıyordu umarım dizel mazda’da böyledir. dizeli veli abinin dediği gibi başka arabaya koysan en iyi motor seçilir.

Test edersin abi ama bence oyle degildir tork fazla oldygu icin

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
CX-3 test ettim fakat CX-5 dizel test etme şansım olmadı. Bu yüzden ikisini karşılaştırma şansım yok maalesef.

Fakat, rakiplerine göre bir adım önde olacağını düşünüyorum.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
CX-3 test ettim fakat CX-5 dizel test etme şansım olmadı. Bu yüzden ikisini karşılaştırma şansım yok maalesef.

Fakat, rakiplerine göre bir adım önde olacağını düşünüyorum.
Muğla bayisi ne guzel hepsini koymus bizimkiler bi tane kapiya mazda3 koymus gelen giden onu test ediyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Muğla bayisi ne guzel hepsini koymus bizimkiler bi tane kapiya mazda3 koymus gelen giden onu test ediyor.

Türkiye'nin en çok sevilen ve tavsiye edilen bayisi öyle olunuyor işte.

Mazda Gören Ödül.JPG

Mx-5
CX-3
CX-5
Mazda 3 Skyactiv D
Mazda 6 Skyactiv G
Mazda 3 Skyactiv G

Test araçları mevcut. :)

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
uzun bekleyişten sonra benim opel i satmaya karar verdim. ilana dün koymuştum ama bugün bi arkadaşım haftaya kadar bekle ben alıcam dedi ilandan kaldırdım. aşağıdaki subaru için izmir karşıyakadan arkadaşım bugün araç sahibi ile telefonda görüştü, p. tesi arabayı görüp yüz yüze fiyat konuşmaya gidecek. hayırlısı bakalım.

Loading site please wait...

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
uzun bekleyişten sonra benim opel i satmaya karar verdim. ilana dün koymuştum ama bugün bi arkadaşım haftaya kadar bekle ben alıcam dedi ilandan kaldırdım. aşağıdaki subaru için izmir karşıyakadan arkadaşım bugün araç sahibi ile telefonda görüştü, p. tesi arabayı görüp yüz yüze fiyat konuşmaya gidecek. hayırlısı bakalım.

Bebek gıbı arac hayırlısı abı

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

Hayırlısı olsun hakkında abi, güzel tercih.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt