Mazda 3 BL (2009-13) USB Aparatı Hakkında

emrahunal0258

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Mirai - 2012
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Arkadaşlar daha önce bu kabloyu kullandınız mı? Merak ettiğim şey usb yi taktığınızda direkt okuyor mu yoksa usb içerisindeki şarkıları CD1, CD2, CD3 diye sıralamak gerekiyor mu? Ya da bu kablo hiç bir işe yaramıyor mu? :(
3d9a8d6a9fc2bfee5c2847b45115b78b.png

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yariyordur illaahaki milleti kaziklamak icin uretilmemistir ama bizim auxlarda(cogu aracda) oyle bi alt yapi yok olanida daha duymadim.
Benim resimdeki gibi bi projem var suanda malzemeleri topluyorum.
Screenshot_2017-05-01-01-11-27-807.jpeg

Son düzenleme:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Arkadaşlar daha önce bu kabloyu kullandınız mı? Merak ettiğim şey usb yi taktığınızda direkt okuyor mu yoksa usb içerisindeki şarkıları CD1, CD2, CD3 diye sıralamak gerekiyor mu? Ya da bu kablo hiç bir işe yaramıyor mu? :(
3d9a8d6a9fc2bfee5c2847b45115b78b.png

Bu çevirici kablo başka bir amaçla üretilmiştir diyeceğim ama resimde de aux yazıyor ilginç. Usb elektriği nereden alacak nasıl çalışacak ?

emrahunal0258

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Mirai - 2012
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Abilerim kardeşlerim... EBay da böyle bi şey gördüm. Bilgisi olan arkadaş var mı?
IMG_1204.JPG
IMG_1205.JPG

emrahunal0258

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Mirai - 2012
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Arkadaşlar Ebay de böyle bi şey buldum. Biliyorsunuz bizim BL kasaların yurtdışı modellerinde kolçağın içinde USB girişi hazır bi vaziyette. YouTube'dan bizim BL kasaların USB girişini gösteren bi video izledim. Adam telefonu USB ye bağlıyor ve ünite üzerinden AUX tuşuna basıyor. Ünite telefonu USB üzerinden algılayabiliyor.
Gelelim benim soruya...Bu parça videodaki orijinal USB girişiyle aynı. Bu cihazı aldığımızda bizim sadece AUX girişine gelen kablo buna uyar mı? Ya da kablo uydu diyelim cihaz USB den veri alabilir mi? Sizleri bu konuda
0c5b1eca13714b69a6fa6fe49549aa0e.jpg
f220588607136c77750680cc062d720e.jpg
çok rahatsız ettim hakkınızı helal edin...
2ecf2918e024cc9e2012555810555bfe.jpg

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Denemek lazim bisey diyemiyorum alt yapi hazir olabilir.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bl kasada sadece USB koyarak olmuyor arada dönüştürücü bir alet olması gerekiyor.

emrahunal0258

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Mirai - 2012
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bl kasada sadece USB koyarak olmuyor arada dönüştürücü bir alet olması gerekiyor.

Mutlu hiç denedin mi bu aparatı? Yani bu parçayı aldıktan sonra yapmam gereken işlemi anlatabilir misin?

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Mutlu hiç denedin mi bu aparatı? Yani bu parçayı aldıktan sonra yapmam gereken işlemi anlatabilir misin?

Malesef denemedim, ama sadece usb ile olmadığını araştırmalarımdan biliyorum. Bluetooth aux handsfree kit almadan önce çok araştırdım usb olayını. Kutu olmadan olmuyor. Kutu olan cinsinden aldıysanız arkadaki teype gelen büyük kablo demeti çıkarılıp oraya uyan Y kablo takılıyor. Y kablonun alttaki ucu da o kutuya takılıp kutudan çıkan usb konektörü uygun yere çekiliyor.

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bence bunlar yapılacağına dokunmatik ekranlı bi mp4 çalar daha pratik olur gibime geliyor.çünkü bu aparatlarda istediğin müziği seçmek falan işkence

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Merhaba.
BL kasa mazda almak üzereyim.
Arabayla ilgili en çok aklıma takılan şey nasıl müzik dinleyeceğim? CD ile uğraşmak zorunda mıyım?
Mevcut 99 model 323 aracımda düzgün bir sistemim var ve usb belleğe attığım şarkıları dinliyorum. Benim için arabada müzik çok önemli maalesef.

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Merhaba.
Arabayla ilgili en çok aklıma takılan şey nasıl müzik dinleyeceğim? CD ile uğraşmak zorunda mıyım?
Mevcut 99 model 323 aracımda düzgün bir sistemim var ve usb belleğe attığım şarkıları dinliyorum. Benim için arabada müzik çok önemli maalesef.

Mesajı yazdıktan sonra epey araştırdım.
Şimdilik en mantıklısı teyp çerçevesi almakmış.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Merhaba.

AUX kalosu (kaliteli) almanız yeterli bence, telefon şarj problemi vs. olur derseniz; ikinci el ucuz yollu ıpod touch fazlasıyla işinizi görecektir :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Merhaba.

Aux kablosu çıkışı olan müzik player larla dinleyebilirsiniz. Ben telefonumu kullanıyorum. Hatta bluetooth aux handsfree car kit aldım. Bluetooth u açtığım gibi hemen bağlanıyor ve müzik çalmaya başlıyor.

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Benim için telefon kullanışlı olmaz. Araca bin, teli tak,müziği aç vs. Benim için kullanışsız. Günde en az 10 kere kontak açıyorum.
Aux da kablo kalabalığı demek.
En güzeli teyp çerçevesi ve pioneer ın usb özellikli bir cihazı. Tabi benim için geçerli.

Üst Alt