Uçurtma

Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Araç halamın oğlunun arabası kendisi forum muhabbetleri pek bilmediği için konuyu ben açıyorum...

Araçın adı neden uçurtma , oğlu ve kızı uçurtma olsun demişler adıda uçurtma olmuş...

Halamın oğlu aslında BK dizel almıştı arkadaşından parasını vermişti ama satışı sonra alacaktı ama arkadaşla para işi olmaz kısmı burda başlıyor...

Aralarında tartışma çıkıyor oruçlu kafa ile aracı geri veriyor ama oruçu açtıkdan sonra çok pişman oluyor ama işte hayatda 2 şeyi geri çeviremezsin 1- namludan çıkan mermiyi , 2- agızından çıkan kelimeyi diyerek pişmanlığını dile getiremiyor ve bk dizel sevdasından vazgeçiyor...
(Arac cidden çok iyiydi.)
Neyse bu guzuyu buluyor...
Yanii uçurtmayı
2006 model
Gri renk
Manuel
HB
Benzin + BRC'li

Neyse...

Hala oğlu ilkkez Mazda kullanıyor ve çok memnun araçdan...

Araç alılalı 700 kmde iken tekleme başladı ve arıza ışığı yandı...

Arıza kaydına baktım belirtiler vs derken eyvahh subap dedik...

Arac sahıbi aracı alırken subap yeni değişti 2-3 ay oldu demiş.
Lpg sistemi elden geçti demiş...

Peki bu tekleme nedir...

Tabi doğal olarak aracı sahibi yalan soyluyor diye düşündük...

Adem ustayı aradım durumu anlattım , subap olmayada bilir , bobinde olabilir , elektrik tesisatıda...

Neyse bu sabah erkenden aracı alıp adem ustaya gittim...

Kontrollere başladık...
Bobin kontrol : bobinler sağlam
Subap kontrolu : subaba değerleri çok çok iyi adem usta çok begendi subap değişmiş ve yapan usta ustalıgı göstermiş...
Aracı sahıbını özellikle arayıp soracam kimde yaptırmış...

Sırada elektrik tesisatı kaldı...

Bobin ve enjektör tesisatı açmaya başladık veeee....
Lpg için mudahale edilen kısımda kablo eki sonrası bantlama iyi yapılmamış yada zamanla bant kendini bırakmış ve başka bi kablo ile kısa devre olmuş...

Aslında lpg tesisatınds ekleme yapılan yerlerde hep lehimleme yapılmış işine özen göstermiş usta ama neden o kısımda bi sıkıntı olmuş...

Neyse bütün kabloları kontrol Edip güzelce herşeyi toparladık...

Giderken yanımda orjınal BK bujiside götürdüm onuda değişmiş olduk...

Hazır araç liftde iken check up yaptık listemizi hazırladık...
Marş yaptık vee mutlu son...

Hala oğlunu aradım durumu anlattım kendiside çok sevindi...

İşimiz bitmedi...

Lpg için devir bilgisi bobinden alınmıştı adem usta bunun krankdan alınması gerekiyor dedi ve BRC bayisine yönlendirdi..

BRC ye gittim bobındeki kablomuz kranka alındı ve hazır gelmişken genel kontrol ve bakımımızıda yaptırdık.(bu bobindeki devir bilgisi kısmını kendi araçımdada kontrol edicem bobinde ise bende onu kranka aldıracam)

Halamın oğluna hayırlı uğurlu olsun...

İlkkez mazda alan biri ve gözü kapalı aldıgı için cesaretinden dolayıda kendisini tebrik ediyorum...

Yardımlarından dolayı @Adem Usta ya çok teşekkür ederim...
IMG-20180609-WA0006.jpg

Son düzenleme:

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Hiç bir şekilde, "tellere takılmayan uçurtma" lardan olsun...:cool: Kazasız belasız sürüşler.

Araç Markası
2006 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
sanki ben bu anlatılanları konuştum gibi seninle:kyfmyrn::kyfmyrn:dostum harbi den can sıkıcı bir olaydı.ne olduğu belli değildi.işin bu şekilde halledilmesine çok sevindim.:harika::harika:

Araç Markası
1992 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kuğu Beyazı - Sedan
Hayırlı olsun, kazasız belasız keyifle biner inşallah. Ne şanslıymış senin gibi işten anlayan ve iş bitiren bir kuzeni var. :)

Üst Alt