Türkiye Kupası Haberleri

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Türkiye'de futbol mu kaldı? Tartışacak hiçbir şey yok. Futbolun içi dışı siyaset oldu. Futbol da bitti nihayet.

Üzerinde konuşmaya bile değmez...

Objektif olmak gerek. Saha atılan bir cisim sonrası bir takımın teknik direktörünün başı yarılıyorsa, orada futbol bitmiş demektir.

Futbolcular atılan cisimler nedeniyle rahat rahat köşe vuruşu kullanımıyor. Ne futbolu? Hangi takım olup olmadığına bakmaksızın en ağır cezayı vereceksin ki, tekrarı yaşanmasın...

Halen ve halen 3. dünya ülkesiyiz vesselam. Biz akıllı uslu insanlar bile farkında olmadan, bazen dümen suyuna giriyoruz.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Türkiye'de futbol mu kaldı? Tartışacak hiçbir şey yok. Futbolun içi dışı siyaset oldu. Futbol da bitti nihayet.

Objektif olmak gerek. Saha atılan bir cisim sonrası bir takımın teknik direktörünün başı yarılıyorsa, orada futbol bitmiş demektir.

Futbolcular atılan cisimler nedeniyle rahat rahat köşe vuruşu kullanımıyor. Ne futbolu? Hangi takım olup olmadığına bakmaksızın en ağır cezayı vereceksin ki, tekrarı yaşanmasın...

Halen ve halen 3. dünya ülkesiyiz vesselam. Biz akıllı uslu insanlar bile farkında olmadan, bazen dümen suyuna giriyoruz.
Başın yarılması gerçekse ve bu stada özgüyse sahayı mühürlesinler, atılan cisimlerden korner ilk kez kullanılamıyorsa da kulübü kapatsınlar... :)

Araç Markası
1992 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kuğu Beyazı - Sedan

Bizim toplumdan kaynaklı, toplum nedeniyle olaylar hep tolere ediliyor. Futbolcu dediğin tribünlerdeki taraftarla tartışmayacak. Otur oturduğun yerde, şans verilirse çıkar futbolunu oynarsın. Çok kavga etmek istiyorsan git dövüş sporlarına yazıl. Orada kanıtla kendini. Teknik direktör dediğin maçı terk etmeyecek. Eğer stadı terk ediyorsan seyirci olarak terk edebilirsin, senin BJK klübünde imzan var, yetkin var, temsil ettiğin bir kulüp var. Öyle bağımsız kafana göre çekip gidemezsin. Hakem dediğin sahaya madde mi atıldı, çağırırsın yan hakemleri, tribünlere mesajını verirsin, söylersin 4. Hakeme, anons yaptırırsın. Çok olmadı, maçı tatil edersin. Bu eşikler hep tolere edilerek aşıldı. Taraftar da farklı değil, bak ben Beşiktaşlıyım ama şöyle genel bir değerlendirme yapınca Taraftarla tartışan futbolcuyu, kafasına göre stadı terk eden teknik direktörü eleştiriyorum. Keşke Fenerbahçe taraftarı da aynı şekilde objektif olabilse. Adamların derdi kafası yarıldı mı yarılmadı mı? Sahaya madde atıldı mı? O madde birinin kafasına geldi mi? Bitti olay. O zaman ben de birinin kafasına madde atayım, kafası yarılmazsa ben haklıyım. Bu mudur olay. Yazık gerçekten bu anlayışa.

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Can, yazdıklarını üzerime alınmasam da yazılanlara istinaden Fenerbahçe'li olarak cevap hakkım doğdu. Söylediğin gibi işi sadece holiganlık olan taraftarlarla, olaylara objektif bakan taraftarları aynı kefeye koyamayız, sen bütün Fenerbahçe taraftarını aynı şekilde eleştirmişsin. Ben de ve bütün aklı selim Fenerbahçe taraftarı da sahaya madde atanı kınadı, eleştirdi ve hatta anlam veremedi zaten. Her şeyi eleştirip Şenol Güneş'in sahtekarlığını konuşmayalım mı yani, maçtan sonra buradaki ilk yorumların şu yazdığın gibi objektif olsa konu tartışma aşamasına gelmezdi zaten, senin de bahsettiğin gibi herkes kapısının önünü süpürürse anca temizleniriz.

Araç Markası
1992 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kuğu Beyazı - Sedan
Can, yazdıklarını üzerime alınmasam da yazılanlara istinaden Fenerbahçe'li olarak cevap hakkım doğdu. Söylediğin gibi işi sadece holiganlık olan taraftarlarla, olaylara objektif bakan taraftarları aynı kefeye koyamayız, sen bütün Fenerbahçe taraftarını aynı şekilde eleştirmişsin. Ben de ve bütün aklı selim Fenerbahçe taraftarı da sahaya madde atanı kınadı, eleştirdi ve hatta anlam veremedi zaten. Her şeyi eleştirip Şenol Güneş'in sahtekarlığını konuşmayalım mı yani, maçtan sonra buradaki ilk yorumların şu yazdığın gibi objektif olsa konu tartışma aşamasına gelmezdi zaten, senin de bahsettiğin gibi herkes kapısının önünü süpürürse anca temizleniriz.
Abi uzun uzun yazdım geri sildim. Daha önce de tartışması olmuştu bu durumun. Özellikle yöneticilerden ricam, tartışma yanlı olmasın, taraflaştırma yapılmasın. Bu kadar.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Abi uzun uzun yazdım geri sildim. Daha önce de tartışması olmuştu bu durumun. Özellikle yöneticilerden ricam, tartışma yanlı olmasın, taraflaştırma yapılmasın. Bu kadar.
Her türlü tartışmada öncelikle saygı sonrasında ise tartışılan kişilerin bir birini hedef almaması olayı kişiselleştirmemesi temel gaye olursa, kimse kimseyi kıramaz... Herkes fikrini, zikrini genel/forum ahlak adab kuralları çerçevesinde yazabilir çizebilir. Dışına çıkıldığında zaten tartışmanın ne tadı ne de tuzu kalıyor. Yönetici ve Fenerbahçeli olarak ne kadar öz eleştiri yaptığım ve olması gerekenin dışında hoş görülü davrandığım forum ortamındaki tartışma konularında kayıtlıdır. Bu ve benzeri başka başka ortamlarda bu kadar esnek ve hoşgörülü tartışmalar yapabilen forum sayısı azdır.

Hal böyleyken; beğenilmeyen veya istenilen noktalar varsa yapıcı eleştirelere açığız ve cevap hakkımız vardır. Burada birilerinin değirmenine su taşıyıcı konumunda değiliz, olayları, gündemi, hayata dair her şeyi forum çatısı altında tartışıyoruz... Forumu bu amaçla kurduk, bu güne kadar da afaki durumlarla karşılaşmadan yayın hayatımızı sürdürdük... Mazda forumunda gerektiği gibi; din, siyaset, futbol tartışılıyor olması bizim için mozaiktir, ama bu konuların özelinde kırılmaya, küsmeye, darılmaya lüksümüz yoktur diye düşünüyorum...

Herkesin yanı yönü, görüşü, duruşu vardır ve forumda yukarıda belirttiğim gibi belirli sınırlar çerçevesinde ortaya koyabilir, önemli olan tartışma ortamında kişilerin bu duruşu, görüşü, şahsı, hedef alınmamasıdır...

Örnek verecek olursam; senin Fenerbahçeli profilini genel olarak ortaya koyman ve bu profil dahilinde birilerini hedef alarak "böylesin" dememendir, bu profil tanımlamasına da benim vermiş olduğum "Tinerci" genelinde kimsenin forumda bu profilde olmadığı düşüncelerimi yazmış olmamdır... Tam tersi olsaydı buna müsaade edilmezdi mesela. :)

Saygılar, sevgiler...

Dip Not; Buradaki güzel ortam bozulacaksa veya güzel insanlar kırılacaksa, Fenerbahçe küme düşsün daha iyidir benim için. :D :D

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Çevir kazı yanmasın :p

Beşiktaşlı yönetici Şafak Mahmutyazıcıoğlu:

"Maça çıkmama kararı camiamızın doğruluğuna inanarak aldığı bir karardır ancak yıllar sonra 'Niçin tahkime gidilmedi' diye sorulmasını ve bu yüzden hesaba çekilmeyi istemiyoruz."

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Çevir kazı yanmasın :p

Beşiktaşlı yönetici Şafak Mahmutyazıcıoğlu:

"Maça çıkmama kararı camiamızın doğruluğuna inanarak aldığı bir karardır ancak yıllar sonra 'Niçin tahkime gidilmedi' diye sorulmasını ve bu yüzden hesaba çekilmeyi istemiyoruz."
Tahkime gidilse de değişecek bir durumun olduğunu düşünmüyorum. Ortadaki verilerle ve siyasi baskı ile ancak bu kadar kotarabildiler olayı... Bilmediğimiz ve görünenlerden yola çıkarak tahminde bulunduğumuz çok şey var, bu çok şeyin hangileri gerçek ve bu gerçeklere göre en iyi karar federasyona göre maçı kaldığı yerden oynatmaktı. Hükmen Beşiktaş galibiyeti Reis'lerinin söylemine uymazdı, Hükmen Fenerbahçe galibiyeti zaten bu ülkenin içinde bulunduğu hukuk sistemine ters gelirdi.

O kadar çok yanlış şeyler yaşandı ki; çıkacak kararın doğru olması asıl gariplik olurdu. Bu karar yanlıştır ama bu kararı protesto etmek kendilerince doğrudur, çünkü biz ortadoğu kültürünün hukuksuzluğunu, akdeniz ikliminin tezcanlılığı ile yoğurmuş bir ülkeyiz. O gün yaşananlar tek tek hukuki ve idari anlamda ele alınırsa ve takımların rengine bakmadan karar verilirse bambaşka şeyler konuşulurdu.

Her şeye rağmen yönetimin yerinde olsam, bu maça çıkardım. Daha önce eksik ve kalecisiz yendiği takıma karşı yine benzer bir zafer elde etmek için oynardım... Maç 0-0 başlayacak ve bir kişi eksiksin... Kazanma ihtimalin var mı? Var... Neden bu ihtimali zafere dönüştürmeyesin??

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
9 Mayıs tarihinde Diyarbakır da oynanacak olan Türkiye Kupası finalini Akhisarspor ile Fenerbahçe'nin oynayacağı kesinleşti.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Daha önceden 9 Mayıs olarak belirlenen final maçı tarihi, 10 Mayıs perşembe günü saat 20:30 olarak değiştirilmiştir.

Araç Markası
2005 - Mercedes C 180
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
BJK - GS maçında benzer olaylar olmuştu ve hükmen yenilip 5 maç da seyircisiz oynama almıştık ve bir Allah'ın kulu da çıkıp kumpas mumpas demedi.
Çat çat çat verdiler cezayı. Ki o olayın kumpas olma ihtimali daha fazla, birden 1453 Kartalları diye bi grup çıktı ve bu olay patlattı. Şuan da da öyle bir grup yok.

Hakem defalarca taraftarı uyarıyor, kaptanı uyarıyor ama hala korner vuruşlarında sahaya yağmadık madde kalmıyor, olayların devamında td'ün kafası yarılıyor, yarılmadı diyorlar. Foto paylaşılıyor 5 dikiş var, kan yok diyorlar utanmadan.
Sonra pişkince maçı hükmen biz alıcaz diyor rakip takımdan ağzı bozuk bir yönetici. Ve hemen reis olaya müdahil oluyor bu maç oynancak diyor ve dünyanın her yerinde FB'nin hükmen mağlubiyet alıp en az da 5 maç ceza alacağı yerde FB 3 maç ceza alıyor ama hükmen yok :D

Beşiktaş taraftarı da bu tiyatroya seyirci olmayacağım diyor ve başkan da tüm siyasi baskılara rağmen taraftara kulak veriyor ve maça çıkartmıyor takımı.

Olay bu.

Ama basın sağolsun ilk dakikadan itibaren maç devam etmeli dedi diye, fbli yöneticiler hiç durmadan bizim hükmen kazanmamız gerekiyor diye algı oluşturduğu ve Beşiktaş da sessizce beklediği için haklı olan FB algısı oluşmuş oluyor. Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış ne diyeyim.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
PFDK Fenerbahçe maçına çıkmayan Beşiktaş hakkında kararını verdi. Beşiktaş 3-0 mağlup sayılırken, önümüzdeki sezon da Türkiye Kupası'ndan men edildi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu yarım kalan Fenerbahçe - Beşiktaş maçının devamında sahaya çıkmayan Beşiktaş için kararını verdi.
Ziraat Türkiye Kupası yarı final 2. maçında sahaya çıkmayan Beşiktaş 3-0 hükmen mağlup sayıldı.
PFDK ayrıca Beşiktaş'ı gelecek yıl düzenlenecek Türkiye Kupası'ndan da men etti. Beşiktaş bu sezon Türkiye Kupası'ndan elde ettiği gelirlerden de mahrum bırakıldı.

Kaynak; NTV

Üst Alt