Türkiye Kupası Haberleri

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Maç tatil edildiğinde Beşiktaş atıyorum 2-0 önde olsaydı da, bu kararı alırlar mıydı? Herkes biliyor ki alamazlar. O yüzden bazı şeyleri konuşmanın anlamı da kalmıyor... ;)
BJK şuan ergenliğe yeni girmiş atarlı bir genç gibi hareket ediyor, henüz kendi kararlarını kendisi alacak kadar reşit duruma gelmemiş olmasına rağmen öyle davranıyor, evin Reis'inin dediği olur oysa :D

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
BJK şuan ergenliğe yeni girmiş atarlı bir genç gibi hareket ediyor, henüz kendi kararlarını kendisi alacak kadar reşit duruma gelmemiş olmasına rağmen öyle davranıyor, evin Reis'inin dediği olur oysa :D
Bu günleri; evin reisinden tomarla borç alırken, Saray'ın yollarını aşındırırken, kaçak göçek savcılara daire verirken, düşünmeleri gerekirdi desem çok ütopik olacak... :D :D

Mazda 3 2006

Katılımcı
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
bence yapılacak çok yorum yok. eski sohbetlerimden bilen bilir beni. fotbol magazin vs vs şeyler toplumların afyonudur. ülkenin geleceğinin topyekün değişeceği şu günlerde 2 kendini bilemezin koca ülkeyi tartışma içine sürüklemesini çok doğru bulmuyorum. sonuç olarak federasyonların sahiplerine bakıldığında neyi ne için yaptıklarını anlamak çokda zor değil.
not: burada yaptığım yorum kendi düşüncem olup siz değerli insanların zevk ve renklerini tartışmak değil, sizin zevklerini kendi çıkarlarına olumsuz yönde alet eden insanlar. prim vermeyin arkadaşlar ne zaman yaptıkları olumsuz eylemlerden hiç söz dahi etmez hale gelirsiniz o zaman gerçekten spordan vs vs her neden zek alıyorsanız ondan keyif duymaya başlarsınız. ben beşiktaş taraftarının yerine olayım bir süre ne bir maçına gider ne izlerim ki tüm kulupler bu tur bir durumda başlarına ne geleceğini bilsinler. insanlar değer vermiş macı izlemeye gelmiş bilet almış kimseye bu terbiyesizliği yapamazsın...

Araç Markası
2010-Mazda 3 Impres AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Maç tatil edildiğinde Beşiktaş atıyorum 2-0 önde olsaydı da, bu kararı alırlar mıydı? Herkes biliyor ki alamazlar. O yüzden bazı şeyleri konuşmanın anlamı da kalmıyor... ;)
Eğer 2-0 öndeyken dahi bu kararı almayacak bir takım olsaydı maça çıkmamanın 1 yıl men cezası gerektirdiğini bildiği halde maça katılmamazlık yapmazdı.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bence yapılacak çok yorum yok. eski sohbetlerimden bilen bilir beni. fotbol magazin vs vs şeyler toplumların afyonudur. ülkenin geleceğinin topyekün değişeceği şu günlerde 2 kendini bilemezin koca ülkeyi tartışma içine sürüklemesini çok doğru bulmuyorum. sonuç olarak federasyonların sahiplerine bakıldığında neyi ne için yaptıklarını anlamak çokda zor değil.
not: burada yaptığım yorum kendi düşüncem olup siz değerli insanların zevk ve renklerini tartışmak değil, sizin zevklerini kendi çıkarlarına olumsuz yönde alet eden insanlar. prim vermeyin arkadaşlar ne zaman yaptıkları olumsuz eylemlerden hiç söz dahi etmez hale gelirsiniz o zaman gerçekten spordan vs vs her neden zek alıyorsanız ondan keyif duymaya başlarsınız. ben beşiktaş taraftarının yerine olayım bir süre ne bir maçına gider ne izlerim ki tüm kulupler bu tur bir durumda başlarına ne geleceğini bilsinler. insanlar değer vermiş macı izlemeye gelmiş bilet almış kimseye bu terbiyesizliği yapamazsın...
Beşiktaş taraftarı niye maça gitmesin maç Şükrü saraçoğlunda oynandı

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Eğer 2-0 öndeyken dahi bu kararı almayacak bir takım olsaydı maça çıkmamanın 1 yıl men cezası gerektirdiğini bildiği halde maça katılmamazlık yapmazdı.
Bu kararı alanların yarını düşündüklerini sanmıyorum, karar bizi memnun etmedi küstük biz modundalar. Tıpkı otto bariç hadisesinde olduğu gibi. Aradaki tek fark sahayı terk eden takımın hükmen yenik sayılmaması olmuştur. ;)

Şeref yoksunu cahillerin olaylara sebep olmasından sonra misafir takım her şeyin kendi lehlerine olduğu hissiyle bu tabloya imza attılar ama mutlu son olmadı... Bunun tek sebebi de, yolunu aşındırıp durdukları reisin olaya iki satır ile müdahil olmasıdır. Yoksa ev sahibi takımı pas pas edip atmışlardı.

Araç Markası
2010-Mazda 3 Impres AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Bu kararı alanların yarını düşündüklerini sanmıyorum, karar bizi memnun etmedi küstük biz modundalar. Tıpkı otto bariç hadisesinde olduğu gibi. Aradaki tek fark sahayı terk eden takımın hükmen yenik sayılmaması olmuştur. ;)

Şeref yoksunu cahillerin olaylara sebep olmasından sonra misafir takım her şeyin kendi lehlerine olduğu hissiyle bu tabloya imza attılar ama mutlu son olmadı... Bunun tek sebebi de, yolunu aşındırıp durdukları reisin olaya iki satır ile müdahil olmasıdır. Yoksa ev sahibi takımı pas pas edip atmışlardı.
Sahayı terk eden takım maçın hakemi tarafından tekrar sahaya davet edilir eğer oyuncular sahaya gelmiyorlarsa dediğin gibi hükmen deplasman takımı maçı kaybeder lakin sahayı terk eden takımla beraber hakem de gidiyorsa ve hatta gitmekle kalmayıp hakem maçı tatil ediyorsa bu dediğin imkansız.

Eğer hakem oynanacak pozisyon yok maça devam edilmiyor maçı tatil ediyoruz demesine rağmen deplasman takımı maçı hükmen kazanmıyorsa TFF kaldığı yerden devam etsin diyorsa bu yöneten hakemin yanlış yaptığını düşündüğü içindir yani verilen kararın yanlış olduğunu düşünüyor demektir TFF ama bunun yanında Ev sahibi takıma saha kapatma cezası vermesi de ayrı bi anlam karmaşası ve çelişkiden ibarettir.

Reis müdahale ettiği için bu karar verildiğini düşünüyorum bende senin gibi. Pepe'nin 1 maçlık cezasının da yanlış olduğunu düşünüyorum tıpkı onun gibi.

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Koyu bir Beşiktaş taraftariyim.acik seçik söylüyorum umrunda bilen ne olduğu ne olacağı.sari öküz gitmiş biz halen şöyle mi böyle mi olmalıydı diye konuşuyoruz.milyon dolarlık borcu olan klupler dernek kanuna göre yönetiliyor ise,siyaset sırf milletin gazı alınsın rahat etsin oy devsirsin diye spora müdahil oluyorsa devletin parası ile stad yapıp sonra bunu biz yaptik ne bu terbiyesizlik diyebiliyorsa....Bu memlekette her şey çok pahalı diyorlar ya ucuz şey var efendi inşan insan hemde çok ucuz...

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Olayın pisliği çok derin boyutta ve bu durumu idare edecek kararı verdiler. Nereden baksan tutarsızlık, ne yapsan ahmakça.

Araç Markası
2010-Mazda 3 Impres AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Bana değil gözlerine inan, yok zaten ben inanmak istediğime inanırım dersen o ayrı

Videoyu açamadım bi problem var sanırım ama dediğin gibiyse maçı tatil etmek yerine hükmen kazanması gerekirdi ev sahibi takım. Çağırdığı halde giden bir takım varsa maçı 3-0 hükmen bitirmeliydi. Siz benim düşündüğüm gibi düşünmüyor olsanızda ben şenol güneş o körüğe girdiğinde zaten 3-0 yenilgiyi kabul ederek girmiştir diyorum. Gelinen son noktada yine 3-0 hükmen maçı Ev sahibi takım kazanmıştır yani adalet yerini bulmuştur. Tebrikler Fenerbahçe.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Videoyu açamadım bi problem var sanırım ama dediğin gibiyse maçı tatil etmek yerine hükmen kazanması gerekirdi ev sahibi takım. Çağırdığı halde giden bir takım varsa maçı 3-0 hükmen bitirmeliydi. Siz benim düşündüğüm gibi düşünmüyor olsanızda ben şenol güneş o körüğe girdiğinde zaten 3-0 yenilgiyi kabul ederek girmiştir diyorum. Gelinen son noktada yine 3-0 hükmen maçı Ev sahibi takım kazanmıştır yani adalet yerini bulmuştur. Tebrikler Fenerbahçe.
Şenol Güneş o körüğe girdiğinde "ben bu maçı on kişi ile alamam nasılsa, şimdi ayılıp bayılıp kafaya zımbayı çaktık mı, maç 3-0 bizimdir" diye düşünerek bu tiyatronun içinde olmadıysa veya yardakçıları olayı bu yöne götürmediyse elini öperim... Burada oynanan oyunu net olarak bilmiyoruz ama gelişmelerden ne amaç güdüldüğü az çok tahmin edebiliyoruz.

Sahaya yabancı madde atanlar kimler, hangi takımın taraftarı, misafir takım neye göre soyunma odasının yolunu tutuyor, hakem neden soyunma odasındaki takımı sahaya çıkaramıyor, Şenol Güneş'in kafası gerçekten zımbalanacak kadar açıldı mı? Açılan yaraya hangi tıp literatüründe buz kompresi yapılır, gösterilen sargı bezindeki renk kan rengi midir? Hastane raporu neden ayyuka çıktı?

Önce 50 bin kişinin önünde başlayan rezillik, sonra ülkenin başındaki adamın diline kadar gitti ve olayı kapatabilmek ancak bu şekilde mümkün gözüktü gibi duruyor. Oysa, her olayın değerlendirmesi yapılarak gerekli cezalar verilse yani adil bir karar verilseydi durum daha farklı olurdu. Ama tarihten ders almadığımız için arada bir böyle tekerrür eden olaylar oluyor ve döneminde kim güçlü ise kimin borusu ötüyorsa onun sözü geçiyor, kanunun veya kitabın değil...

Bu olayda da; tam Fenerbahçe aleyhine bir durum oluştu, yandı gitti derken, reisin bir iki kelam etmesi her şeyi tersine döndürdü Beşiktaş'ın aleyhine bir durum oluştu. Eğer kumpas vs. olayları varsa ve tiyatro buna göre şekillendiyse bu aleyhteki durumdan ucuz bile yırttı derim.

Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Şenol Güneş, Fikret Ormana “Beni bu saatten sonra öldürseniz oraya gitmem” demiş. Bunun üstüne yönetim kurulunda hoca yoksa çıkmayalım sahaya demişler, oy çokluğuyla kabul edilmiş. Beşiktaş sahaya çıkmayarak aklı sıra kendini haklı çıkarmaya çalışıyor, bak ben kabul etmiyorum, ben haklıyım diyor ama bu videolar, raporlar ortaya çıktıkça sanki Beşiktaştan Fenerbahçeye atılan boomerang dönüp dolaşıp Beşiktaşı vuracak gibi görünüyor. Ayrıca sahaya çıkmıyorlarsa, pepeyide oynatmasınlr Galatasaray maçında madem :) Hak hukuk ve adalet var ya hani :)

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
kupayı iade ettik deyip, o kupanın getirisi olan avrupa ligine katılmış adamlardan bahsediyoruz. şov yapıyorlar sadece...
Orası ayrı bir garabet...

-Şike yapmadık ama aldığımız kupayı iade ediyoruz.

+Neden iade ediyorsunuz??

-Şike yapmadık...

:koptum::koptum:

Üst Alt