Mazda 3 BK (2003-09) Silecekler Yukarıda Duruyor

tsgundogan

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Arkadaşlar aracımı geçen gün yağmurlu havada kullanmıştım, silecekler normal çalışıyordu. Ama dün çalıştırdığımda silecek kolları yukarıda kalmaya başladı. Normal çalışıyor ama durunca yukarıda kalıyor, aracı stop edince elle düzeltiyorum ama kontağı açınca yine yukarı kalkıyor. Sorun nedir acaba fikri olan vat mı?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Elle düzeltme yapmadan her seferinde olması gereken yere inmeden yukarıda duruyorsa, silecek kollarını vidalarından gevşetip olması gereken yere alın ve vidaları sıkın.

Yukarıda kaldığında, silecekleri ilk çalıştırmada önce eski yerine gelip sonra normal çalışıyorsa üstteki mantık işe yaramaz boş verin.

:hhhhhh:

tsgundogan

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Elle düzeltme yapmadan her seferinde olması gereken yere inmeden yukarıda duruyorsa, silecek kollarını vidalarından gevşetip olması gereken yere alın ve vidaları sıkın.

Yukarıda kaldığında, silecekleri ilk çalıştırmada önce eski yerine gelip sonra normal çalışıyorsa üstteki mantık işe yaramaz boş verin.

:hhhhhh:
Tam emin değilim şu an, yarın kontrol ederim. Acaba silecek motoruna su mu kaçtı

tsgundogan

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Arkadaşlar akü kutup başını söktüm maalesef her hangi bir düzelme olmadı, vidaları söküp düzelttim fakat öylede olmadı. Sonunda motoru söktüm görünürde bir şey var mı diye hafiften kapağı açtım ondan sonra çalışmaz oldu. Motor bocsh marka çıkma baktım 2000 civarı diyorlar. İnternetten biraz araştırdım Opel Astra ile aynı mı motor galiba oda bocsh marka. Fiyat ta 1500 civarı bilgisi olan var mı uyar mı acaba

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar akü kutup başını söktüm maalesef her hangi bir düzelme olmadı, vidaları söküp düzelttim fakat öylede olmadı. Sonunda motoru söktüm görünürde bir şey var mı diye hafiften kapağı açtım ondan sonra çalışmaz oldu. Motor bocsh marka çıkma baktım 2000 civarı diyorlar. İnternetten biraz araştırdım Opel Astra ile aynı mı motor galiba oda bocsh marka. Fiyat ta 1500 civarı bilgisi olan var mı uyar mı acaba
Silecek motoru üniversal olması lazım, uyar muhtemelen. Çıkma almayın sürpriz yumurta olur.

tsgundogan

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan

Üst Alt