Sevgili Günlük !!

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
Sevgili günlük,

Yaklaşık 1,5 aydır buralarda yoktum. İnşallah herkes iyidir. Neden olmadığıma gelince; aniden gelişen annemin hastalığı, ameliyat süreci ve sonrasında tedavi başlangıcı derken, çok zor günlerin ardından birazcık nefes alabiliyorum :( Allah tüm annelerimizi korusun. Hayatta olanlara sağlık ve uzun ömür, vefat etmiş olanlara cennet nasip eylesin. Yaşadığım bu zor zamanları inanın ki kelimelerle ifade edemiyorum :( Bu zor zamanlarda bana destek olan @ozgur35 ve @kadir ayrıca teşekkür etmek istiyorum.
Ayrıca foruma ne olmuş böyle. Tasarım tamamen değişmiş. Alışmak benim için biraz zaman alacak...
Rabbim acil şifalar versin.

Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb İmpressive
Çok geçmiş olsun, Allah şifa versin.
Geçmiş olsun Allah şifalar versin.
Çok geçmiş olsun. Allah Şafi ismi hürmetine acil şifalar versin.

Moto G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Geçmiş olsun, Rabbim şifalar versin inş
Arkadaşlar hepinizden Allah razı olsun. Çok sağolun dualarınız için.

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
IMG_20180403_181937.jpg

Soldan sağa ; ben, babam, oğlum ve yine ben :)

Konu başlığı "Sevgili Yıllık" olsa daha uygun olur sanki... Yıllar o kadar çabuk geçiyor ki bir yıl, bir gün gibi geliyor insana... Bir kaç gün önce "postal" bağlayışımın 9. yılıydı. Ne ara 9 yıl olmuş dedim kendi kendime. Gece karanlığında 600 kişi içtima edişimizi dün gibi hatırlıyorum... Son tayin olduğum (Urfa) yerde 4.yılım ve görev sürem doluyor, eşimle tayin olunca tanışmıştım, evlenip çocuğum olmuş. Oysa ben hâlâ "Urfa'da 4 yıl nasıl geçer" sendromundan hâlâ çıkamadım, 4 yıl olduğuna inanamıyorum çünkü...
Herneyse, ah bu yıllar birer birer su gibi akıp gidiyor. Ne ara büyüdükde iş güç sahibi olup memleketten ayrılıp ekmek peşinde koştuk, ne ara 30'u devirdik 35'e merdiven dayayıp yolun yarısına geldik bee...
Yıllar yine aynı şekilde akıp gitmeye devam edecek. Allah herkese hayırlı ömür, hayırlı ölüm versin. Allah başımızdaki büyükleride başımızdan eksik etmesin, Allah sağlık sıhhat versin büyüklerimize.
Aramızdan ayrılan büyüklerimize de Allah rahmetiyle muamele etsin

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Ekli dosyayı görüntüle 31398

Konu başlığı "Sevgili Yıllık" olsa daha uygun olur sanki... Yıllar o kadar çabuk geçiyor ki bir yıl, bir gün gibi geliyor insana... Bir kaç gün önce "postal" bağlayışımın 9. yılıydı. Ne ara 9 yıl olmuş dedim kendi kendime. Gece karanlığında 600 kişi içtima edişimizi dün gibi hatırlıyorum... Son tayin olduğum (Urfa) yerde 4.yılım ve görev sürem doluyor, eşimle tayin olunca tanışmıştım, evlenip çocuğum olmuş. Oysa ben hâlâ "Urfa'da 4 yıl nasıl geçer" sendromundan hâlâ çıkamadım, 4 yıl olduğuna inanamıyorum çünkü...
Herneyse, ah bu yıllar birer birer su gibi akıp gidiyor. Ne ara büyüdükde iş güç sahibi olup memleketten ayrılıp ekmek peşinde koştuk, ne ara 30'u devirdik 35'e merdiven dayayıp yolun yarısına geldik bee...
Yıllar yine aynı şekilde akıp gitmeye devam edecek. Allah herkese hayırlı ömür, hayırlı ölüm versin. Allah başımızdaki büyükleride başımızdan eksik etmesin, Allah sağlık sıhhat versin büyüklerimize.
Allah her şeyin hayırlısını versin Hakan... Zaman su gibi. Görseller mükemmel olmuş. :) Sağlıcakla...

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe

Allah her şeyin hayırlısını versin Hakan... Zaman su gibi. Görseller mükemmel olmuş. :) Sağlıcakla...
Amin Veli abi amin. Bu aralar biraz sıkıntılıyım, dertliyim ama Allah hayreyler inşallah

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Amin Veli abi amin. Bu aralar biraz sıkıntılıyım, dertliyim ama Allah hayreyler inşallah
Sıkıntılı olmayanımız yok Hakan, şimdi yazsam Urfa'ya yol olur... :) Bir yanımız yaprak döküyor, bir yanımız bahar bahçe... Yüzümüz gülüyor hüzünlü hüzünlü ama içimiz kan ağlıyor... :( Bize düşen, sabır ve şükür... Veren de, Allah vermeyen de... Veriyor sınıyor, vermiyor sınıyor... Olaya ben bu açıdan bakıyorum ve her şartta halime şükrediyorum...

Yeryüzünde; Allah'ın merhametine ve mağfiretine ihtiyacı olan ne kadar insan varsa nasip olsun... (Amin)

Edith; yapabileceğimiz bir şey varsa haber vermen yeterli.

Son düzenleme:

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
@hakan_emre komutanım çok güzel bir kare olmuş. Allah dünya ve ahirette afiyet versin.

Ben dertlere şöyle bakıyorum. Dert ve sıkıntılar sürekli güncelleniyor. Bir yıl önce hatta 3 ay önce yana döne telaşında olduğum sıkıntılar yenileri sayesinde aklıma gelmiyor. Şu da bir gerçek, vicdanlı ve hassas insanlar için dünya hatta özelde ülkemiz yaşanması güç bir yer. Rabbim'e şöyle dua ediyorum: "Allah'ım sen kimseye çekmeyeceği derdi vermezsin. Lakin ben çok acizim. Hemen sızlanıyorum, sen bana yardım et"
Bu gün bu dert biter yarın başkası. Zaten aksi halde sınav olmaz. Allah sıkıntılarınızı bir an önce zafere dönüştürsün.

Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan

Maaşallah Bebişlere :) :)
Zaman kavramı bende de takıntı maalesef :( :(

Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Sevgili Günlük,
Sabah kalmışım Migrosa gitmek için kahvaltıda menemen yapcam gittim yumurta domat almaya dönüşte de simit alcaktım. Nese Migrostan çıktım simitçiye gidiyom benim şeritim komple kazılmış yavaşladım çukurdan geçtim derinlık 7 cm cıvari genıslık 40 cm. Nese çukurdan geçerken doğal olarak yavaşladım arkamdaki çoçuk 92 doğumlu kesin korna korna selektör Nese çukurdan çıktım hızlandım sonra solda simitçiye doğru sinyal verdım tam sola dönerken
Çoçuk kafasını çıkardı ve dedı ki ''SEnin kullandığın arabayı si....yim''
Gazı kökledım düştüm peşine yakalım önüne kırdım ve çarpraz yolunu kapttım çektim el frenını çarttt diye ındım asağı
''Hayırdır oğlim sen kimi sı.. on '' dedim açtım kapısını indırdım asağı, öZür dıle lan dedım
Çoçuk hemen:
'' Ben kufur etmedım sen yalnıs duydun'' ınkar edıyor ''Benım acelem var senı mı beklıcem'' dedı
Ona dedım kı
''Olm bak mıllet kufür ıcın adam vuruo adam ol Iyı dedım sen benım arabamı sı.. san Ben de senın arvarıdını sı...yım o zaman dedım Hoş mu dedım 34 plaka sırketın aracın var yavaşlamassın tabi bu benım sahsı aracım Eger ben çukuru geçtıkten sonra hızlanmasaydım sen haklıydın lakın yıne bana küfr etmeye hakkın yoktu. ADam ol lan dedım Taksıler geldı ayırdı bızı

Son düzenleme:

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Sevgili günlük
Sabah kalmışım Migrosa gitmek için kahvaltıda menemen yapcam gittim yumurta domat almaya dönüşte de simit alcaktım. Nese Migrostan çıktım simitçiye gidiyom benim şeritim komple kazılmış yavaşladım cukurdan geçtım derınlık 7 cm cıvari genıslık 40 cm. Nese çukurdan geçerken doğal olarak yavaşladım arkadamki çoçukk korna korna nese cukurdan çıktım hızlandım sonra solda simitçiye doğru sinyal verdım tam sola dönerken
Çoçuk kafasını çıkardı ve dedıki ''SEnin kullandığın arabayı si....yim''
Gazı kökledım düştüm peşine yakalım öününe kırdım çarpraz yolunu kapttım çektim el frenını ındım asagı
Hayırdır oglım sen kımı sı.. dedım actım kapısını ındırdım asagı ÖZür dıle lan dedım Çoçuk hemen: Ben kufur etmedım sen yalnıs duydun ınkar edıyor
Ona dedımkı
olm bak mıllet kufr ıcın adam vuruo adam ol Iyı dedım sen benım araba mı sı.. san ben de senın arvarıdını sı...yım o zaman dedım Hoş mu dedım Taksıler geldı ayırdı bızı
:( :(

Bu ve benzeri pislikler için uğraşmaya değmez Özgür... Şahsıma çok küfür edilmedi ama edildiğinde; aşağıdaki üç sözden birini söylüyorum, sanki tüm dünya sülalesinin üzerinden geçmiş gibi tesiri oluyor... Tecrübeyle sabit. ;)

1- "Şimdi sen bu ağızla anneni de öpmüşsündür"

2- "Ben bu tür laflardan anlamam, bilmem... Al bu lafları git evine ailenle paylaş"

3- "Millet, belinde zor taşıyor, maşallah sen ağzına almış gezdiriyorsun"

:cool:

Araç Markası
2006 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Sevgili Günlük,
Sabah kalmışım Migrosa gitmek için kahvaltıda menemen yapcam gittim yumurta domat almaya dönüşte de simit alcaktım. Nese Migrostan çıktım simitçiye gidiyom benim şeritim komple kazılmış yavaşladım çukurdan geçtim derinlık 7 cm cıvari genıslık 40 cm. Nese çukurdan geçerken doğal olarak yavaşladım arkamdaki çoçuk 92 doğumlu kesin korna korna selektör Nese çukurdan çıktım hızlandım sonra solda simitçiye doğru sinyal verdım tam sola dönerken
Çoçuk kafasını çıkardı ve dedı ki ''SEnin kullandığın arabayı si....yim''
Gazı kökledım düştüm peşine yakalım önüne kırdım ve çarpraz yolunu kapttım çektim el frenını çarttt diye ındım asağı
''Hayırdır oğlim sen kimi sı.. on '' dedim açtım kapısını indırdım asağı, öZür dıle lan dedım
Çoçuk hemen:
'' Ben kufur etmedım sen yalnıs duydun'' ınkar edıyor ''Benım acelem var senı mı beklıcem'' dedı
Ona dedım kı
''Olm bak mıllet kufür ıcın adam vuruo adam ol Iyı dedım sen benım arabamı sı.. san Ben de senın arvarıdını sı...yım o zaman dedım Hoş mu dedım 34 plaka sırketın aracın var yavaşlamassın tabi bu benım sahsı aracım Eger ben çukuru geçtıkten sonra hızlanmasaydım sen haklıydın lakın yıne bana küfr etmeye hakkın yoktu. ADam ol lan dedım Taksıler geldı ayırdı bızı
sen gibi adamı karşısn da görünce korkmuştr tabi çocuk.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

:(:(

Bu ve benzeri pislikler için uğraşmaya değmez Özgür... Şahsıma çok küfür edilmedi ama edildiğinde; aşağıdaki üç sözden birini söylüyorum, sanki tüm dünya sülalesinin üzerinden geçmiş gibi tesiri oluyor... Tecrübeyle sabit. ;)

2- "Ben bu tür laflardan anlamam, bilmem... Al bu lafları git evine ailenle paylaş"

sözler harika abi.anlayana tabi.
iyi kapak olur

Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
:(:(

Abi küfür etcekse etsın biz de ediyoz ama camımız kapalı karşı taraf duymuyor. Bu eleman yavaşlıyo camdan kafasını çıkarıyor suratıma baka baka senın .... bılmem ne dıyor gazı köklüyor kaçıyor
Şaka gibi ya sonra haberlerde seyredıyoruz Adana'da İstanbul'da ....trafıkte sılahlı çatışma. Normal :D

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Abi küfür etcekse etsın biz de ediyoz ama camımız kapalı karşı taraf duymuyor. Bu eleman yavaşlıyo camdan kafasını çıkarıyor suratıma baka baka senın .... bılmem ne dıyor gazı köklüyor kaçıyor
Şaka gibi ya sonra haberlerde seyredıyoruz Adana'da İstanbul'da ....trafıkte sılahlı çatışma. Normal :D
Hiç bir zaman başkalarının şahsını hedef alarak küfür etmedim, etmem... Çünkü, ben de aynı küfürü yemek istemem... Çok sinirlendiğimde genel olarak argo vs. konuşurum (dana, öküz, o sinyal kolu niye var olum, Allah seni bildiği gibi yapsın) ama küfür etmem. Zaten genelde yanımda çocuklar olduğu için küfür ortamı da mümkün olmuyor çok şükür. :)

Üst Alt