Mazda 323 BG (1989-94) Sel Hasarı Sonrası Geriye Kalan

maykutucar

Sessiz
Araç Markası
91 Mazda 323 BG
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Öncelikle Tüm MazdaGaraj ailesine saygı ve selamlarımı sunarım. Merhabalar....

Bir süredir uzak kaldım forumdan ama içten içe can atıyordum. Bazı sorunlardan dolayı ayrı kaldım. Hepsinden ötesi geçtiğimiz günlerde Mersin'de etkili olan yağış ve sel felaketinden nasibimize düşeni aldık. Ben değil de Küçük Guzum daha çok etkilendi.
eyeemfiltered1483125053321.jpg

Neyse ki ucuz atlattık. Suya kapıldığımız anda aracın içi su dolmaya başladı ve klima düğmesinin biraz altına kadar su seviyesi yükseldi. Araçtan çıkıp (farlar açık, motor çalışır durumda idi ve stop etti) kaputu açtım akü kutup başlarını o anın vermiş olduğu güçle vidayı elimle söküp çıkardım. Sular çekildikten sonra aracı kontrol edip (çekicilerin de yolda mahsur kaldığını öğrenince ) marşa bastım. O da ne. Çalıştı. Eve kadar geldim ve aracı şöyle üstün körü kontrol ettim. Bütün kıyafetlerini çıkardığım GUZUm, tüm çıplaklığı ile bana bakıyordu. Gözümden o halini görünce iki damla yaş süzüldü.
DSC_0j021.jpg DSC_0023.jpg DSC_0022.jpg
Akabinde hemen İsmet Ustayı ziyaret ettik ve ustadan da geçer not alan arabayla elektrikçi arkadaşı ziyarete gittik. Göğsü de sökülen GUZU bir ara dile gelip NE OLUYOR USTA der gibi oldu ama çabuk toparladık. Değişmesi gereken bütün elektrik parçalarını değiştirdik. Sigorta tablası, lambalar kablo müşür sıkıntılı olan ne varsa ve sıkıntı çıkarabilecekleri de yol yakınken değiştirdik. GUZU ya jest olsun diye bir de Azıcık gösterge panelinin ışığını güçlendirip arka reflektöre de biraz takviye attık....
DSC_0030.jpg
Şimdi Abiler bu kısa hikayeden sonra size birşey danışmak istiyorum. resimlerde de görünen aracın iç aksamına ve kapı kartonları içine yalıtım amaçlı ne yapabiliriz. Keçe var elimde koltuk altlarına uygun. Bunun dışında acaba zift, pütür olur mu . yorumlarınızı bekler herbir kişiye saygı ve sevgiler.

maykutucar

Sessiz
Araç Markası
91 Mazda 323 BG
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hepinize teşekkür ederim. Yorumlarınızı dikkatle takip edip önerilerinizi değerlendireceğim

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

mtnkl

Katılımcı
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Geçmiş olsun

SM-G710 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Geçmiş olsun görüp göreceğiniz bu olsun Allah beterinden saklasın.

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
@maykutucar kardeşim büyük geçmiş olsun. Nelerle uğraşıyoruz ama burnumuzun ucundan haberimiz yok. Yeni haberim oldu kusurumuza bakma. Yapabileceğimiz bir şey var mı? Sizlere sıkıntı olmadıysa gerisi bir şekilde olur...

Her krizi fırsata çevirebilmek lazım. Hazır ki böyle çıplak oldu delikanlı, ses yalıtımı çok güzel olur. Yukarıda bahsedilen başlıklarda harika bilgiler var. Nette de bolca çeşit bilgi var. Zaman bulabilsem ben de yardımcı olabilsem çok mutlu olurdum :) Yine de herhangi bir konuda elimden gelen bir şey olursa çekinme lütfen, söylememe gerek yok. Kolay gelsin...

Üst Alt