Alınık Otomatik Mazda 626 GF (98-2000)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
bu aracı gördünüzmü km kriteriniz nedir bilmiyorum ama kmsine rağmen fena durmuyor :)
pek elle tutulur ilan yok aslında size uygun gördüğümden değil ama ilan kriterlerine bir iki maddesi tutuyor diye paylaşıyorum 136 lık ve otomatik
aynısının düşük km lisinin sahibi olmak isterdim valla :naslyany:
deri direksiyonu ve deri topuzu varmış ama pekde yıllara meydan okuayamamış anlaşılan ki kılıfla sarmışlar
Mazda 626 2.0 2000 Model 26.000 TL Galeriden satılık ikinci el Bej renk - 523161157

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
bu aracı gördünüzmü km kriteriniz nedir bilmiyorum ama kmsine rağmen fena durmuyor :)
pek elle tutulur ilan yok aslında size uygun gördüğümden değil ama ilan kriterlerine bir iki maddesi tutuyor diye paylaşıyorum 136 lık ve otomatik
deri direksiyonu ve deri topuzu varmış ama pekde yıllara meydan okuayamamış anlaşılan ki kılıfla sarmışlar
Mazda 626 2.0 2000 Model 26.000 TL Galeriden satılık ikinci el Bej renk - 523161157
Gördüm ama km den dolayı vazgeçtim, diri duruyor durmasına ama km ye takıldım işte

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Km 160 bin dese inanırım,çok güzel..

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
çorludaki aracın önceki sahibi ile görüştüm, sag olsun bayagı bilgilendirdi
aracı 50 bin km deyken almış 185 binde bu plazaya vermiş
aracı eşi kullandıgında çöp konteynerına çarpmış, tampon,çamurluk ve far degismiş, radyatörünü degistirmis, ön kaputta ufak düzeltme işlemi olmuş
bir de yine geri geri çıkarken direge çarpmış
kesinlikle şasede oynama yok dedi, olan kazası budur dedi

bakımlarını düzenli şekilde yaptırmış, amortisörler kyb ile degismiş,trigerini 5000 km önce degismis
terletmeden dolayı üst kapak contasını falan yenilemiş
eksi olarak ön camda çatlak var dedi, bir de direksiyon burçlarında tıkırtı var dedi, onu da aracı buraya vermeden önce talip olan biri expertize sokmuş oradan söyledi

kendisi aracı lpg şirketinden almış, üzerinde romano kit takılı

adamın anlattıkları gayet tatmin ediciydi, kazası kafama takılıyordu onu da netleştirmiş olduk

yarın araca eniştem baktıracak, ekstra bir masrafı yoksa çorluya gidecegiz inşallah
pazarlıga 20 den başlayıp masraflarına göre pazarlıgımızı yapacagız nasipse:)

edit söz konusu araç
Mazda 626 2.0 2000 Model 24.000 TL Galeriden satılık ikinci el Gri renk - 504550302

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
aracı eşi kullandıgında çöp konteynerına çarpmış, tampon,çamurluk ve far degismiş, radyatörünü degistirmis, ön kaputta ufak düzeltme işlemi olmuş

bakımlarını düzenli şekilde yaptırmış, amortisörler kyb ile degismiş,trigerini 5000 km önce degismis
eksi olarak ön camda çatlak var dedi, bir de direksiyon burçlarında tıkırtı var dedi, onu da aracı buraya vermeden önce talip olan biri expertize sokmuş oradan söyledi

adamın anlattıkları gayet tatmin ediciydi, kazası kafama takılıyordu onu da netleştirmiş olduk

yarın araca eniştem baktıracak, ekstra bir masrafı yoksa çorluya gidecegiz inşallah

edit söz konusu araç
Mazda 626 2.0 2000 Model 24.000 TL Galeriden satılık ikinci el Gri renk - 504550302

Hadi hayırlısı olsun bakalım :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Bana göre olumsuz tek yanı, tutmayan boyaları... Komple boya ile harika görünür bu guzu, ama fiyatı biraz yüksek, kilometreye takılmak bi yandan doğru olsa da, bu yaştaki D segment düşük kilometreli olanlar çok inandırıcı değil gibi.

Rengi çok güzel ama neden kapalı ortamda fotoğraf çekerler anlamam.

edit söz konusu araç

Guzunun genel hatları düzgün ama depo kapağının durumu gözüme takıldı, yakın zamandaki en mantıklı 626 gibi duruyor... Hayırlısı.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Aracı ekspertize sokan biri neden vazgeçer ki, bu benim için ilginç bir olay. çok mühim bir olumsuzluk olmadıktan sonra ekspertize soktuğum aracı alırım, araca ısınamadıysam zaten ekspere sokmam...

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Aracı ekspertize sokan biri neden vazgeçer ki, bu benim için ilginç bir olay. çok mühim bir olumsuzluk olmadıktan sonra ekspertize soktuğum aracı alırım, araca ısınamadıysam zaten ekspere sokmam...
aracın önceki sahibi aracı vermiş gitmiş, birşeyler gizleme durumu yok dolayısıyla
anlattıgına göre adam istanbuldan gelmiş, expertizde aracın performansı %75 çıktı en azından %85 çıkmalıydı demiş
bir de bahsettigim yag terlemesini bahane etmis sanırım, netice olarak 22 teklif etmis
araç sahibi de aracı almaya gelen kişinin gereksiz ukelalıklarına sinirlenip sana 22 ye verecegime 18a 19a veririm demiş
anladıgıma göre 19-20 civarına takasa vermiş, otomatik elentra almış, eger maddi imkanım daha iyi olsaydı bunu ikinci araç olarak tutacaktım , satmayacaktım dedi

motor performansının expertizdeki durumu tek gösterge degil, benim gümüş ok da expertizde %80 cıkmıstı, ama yag yakma vardı ,306binde arac
bu guzunun hyundai bayi tarafından yapılan expertiz raporu da mevcut, o da incelenecek,
belki de aracın kliması açık ve lpg de expertiz yapıldı, bilmiyorum

zaten yarın arabanın motor durumuna vs bakılacak olumsuz durum varsa, vazgecerim
ancak araç sahibinin anlattıkları gayet tatmin ediciydi, arabası ile yakından ilgilenen biriydi, kendisi makine mühendisi imiş, teknik olarak da bilgi sahibi, kafamdaki soru işaretlerinin çogu gitti

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Şimdi bu guzuyu nasip olur da alırsak hgs olayını nasıl yapalım? Kaçak geçip bwe

aracın önceki sahibi aracı vermiş gitmiş, birşeyler gizleme durumu yok dolayısıyla
anlattıgına göre adam istanbuldan gelmiş, expertizde aracın performansı %75 çıktı en azından %85 çıkmalıydı demiş
bir de bahsettigim yag terlemesini bahane etmis sanırım, netice olarak 22 teklif etmis
araç sahibi de aracı almaya gelen kişinin gereksiz ukelalıklarına sinirlenip sana 22 ye verecegime 18a 19a veririm demiş
anladıgıma göre 19-20 civarına takasa vermiş, otomatik elentra almış, eger maddi imkanım daha iyi olsaydı bunu ikinci araç olarak tutacaktım , satmayacaktım dedi

motor performansının expertizdeki durumu tek gösterge degil, benim gümüş ok da expertizde %80 cıkmıstı, ama yag yakma vardı ,306binde arac
bu guzunun hyundai bayi tarafından yapılan expertiz raporu da mevcut, o da incelenecek,
belki de aracın kliması açık ve lpg de expertiz yapıldı, bilmiyorum

zaten yarın arabanın motor durumuna vs bakılacak olumsuz durum varsa, vazgecerim
ancak araç sahibinin anlattıkları gayet tatmin ediciydi, arabası ile yakından ilgilenen biriydi, kendisi makine mühendisi imiş, teknik olarak da bilgi sahibi, kafamdaki soru işaretlerinin çogu gitti

Akıllıya verip dürttüreceğime, deliye verir yırttırırım demiş yani... :p :D Çağrışım yaptı birden... Eğer motora bir şeyler katmadılarsa, sabah soğuk çalıştırmada iyi kötü bir fikir verir... Bakımları zamanında ve titiz yapıldıysa zaten otomatik aracın motoru iyi oluyor...

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Akıllıya verip dürttüreceğime, deliye verir yırttırırım demiş yani... :p :D Çağrışım yaptı birden... Eğer motora bir şeyler katmadılarsa, sabah soğuk çalıştırmada iyi kötü bir fikir verir... Bakımları zamanında ve titiz yapıldıysa zaten otomatik aracın motoru iyi oluyor...
aynen öyle olmuş abi:D
aracın ikinci sahibi, uzun süre kullanmış, kyb amaortisörlere kadar biliyor:D
motor da km ile paralellik gösterirse sıkıntı yok

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Araç henüz expertertize götürülmedi
@domestos veli abi romano kit varmış, enjeksiyonlu sıralı sistemdir değil mi, çünkü 2009da takılmış
IMG-20180130-WA0009.jpg IMG-20180130-WA0008.jpg IMG-20180130-WA0007.jpg IMG-20180130-WA0006.jpg IMG-20180130-WA0006.jpg IMG-20180130-WA0000.jpg

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Elemanlar son fiyat 23 diyormuş, masraf olarak görünürde ön cam yaklaşık 400 TL
Şanzuman yağı hiç değişmemiş, araç sahibi öyle demişti
Normal yağ bakımları gibi görünüyor
Yani toplamda 1000 TL yi bulabilir

İlk sürüşte herhangi bir olumsuzluk görülmemiş
Orada araştırmalarıma göre mazda servisi var, en mantıklı onlara göstermek

Araçtan vazgeçtim
23 bin masraflarıyla düşünüldüğünde bu araç için çok geldi bana, bir de git gel yol ve yakıt masrafı var
Ayrıca aracı takviyeyle çalıştırmışlar, akü mü bitik, başka bir sıkıntı mı var bilmiyorum
Bir de eniştem oradaki mazda servisine gitmiş expertiz yapıp yapmayacaklarını sormak için, yapmayacaklarını söylemişler
Rota değiştiriyoruz :cool:
Bilecikteki guzu ile mersindeki guzunun durumlarını öğreneceğim

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Hayırlısı olsun.
Aracın başka bir sıkıntısı yok ise sadece yağ masrafları normal. Galeri olduğu için aküye el koymuşlar demek ki.
Bilecikteki araçta 25.5 idi. Oda 23 den aşağı düşmez galiba.
Ben hala az daha koyup 6 almanın daha mantıklı olduğunu savunuyorum :)

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Hayırlısı olsun.
Aracın başka bir sıkıntısı yok ise sadece yağ masrafları normal. Galeri olduğu için aküye el koymuşlar demek ki.
Bilecikteki araçta 25.5 idi. Oda 23 den aşağı düşmez galiba.
Ben hala az daha koyup 6 almanın daha mantıklı olduğunu savunuyorum :)
Tabi belli masrafları illa olur ama sonradan içime sinmedi açıkçası
Az dediğin en azından 8-9 koymak gerekir hocam :D
O da düzgün bulursan, zaten o kadar koyma imkanı da yok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt