Alınık Minivan

Cenk Behram Su

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3
İkinci araç olarak minivan arıyorum. (Connect, Doblo, Caddy vs.) Markası önemli değil. Aradığım özellikler aşağıda sıralanmıştır. Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Marka tercih sırası: Ford, Ww, Mercedes, Fiat, Peugeot, Renault..
Bütçe: Max. 550.000
Model: 2013-2018
Vites: Otomatik (önemli)
Yakıt: Benzin+lpg (önemli)
Araç tipi: Otomobil ruhsatlı tercih sebebi
Km: Önemli değil
Hasar kaydı: Önemli değil
Renk: Siyah ve kahve hariç tüm renkler
Motor gücü: Önemli değil

Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkür ediyorum

Son düzenleme:

Cenk Behram Su

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
İşin içinde otomatik olduğuna göre seçeneklerin sınırlı gibi, o dönemde Ford'un var mı otomatik. Ve kullandığı şanzıman tipi çok rağbet görmedi. Toyota'nın Proace City o fiyatlarda var mıdır
Toyota ilginç bir seçenek ve modeline göre fiyat çok iyi. 700.000 TL civarında. Ve 2023 model. Ancak benim bütçemi çok aşıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlk bu aklıma geldi fakat bütçe dahilinde otomatik şanzıman olarak arattığımda, sıfır sonuç çıktı.
Maalesef öyle..

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Toyota ilginç bir seçenek ve modeline göre fiyat çok iyi. 700.000 TL civarında. Ve 2023 model. Ancak benim bütçemi çok aşıyor.

Maalesef öyle..
Bütçeyi aşıyor olması üzdü, yoksa çok güzel seçenek. Şirketin var, zaman zaman kullanıyorum, çok beğeniyorum, donanımı da çok iyi

Cenk Behram Su

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3
Son 25 yılda 8 araç alımı yapmışımdır. Araba satın almakta çok titiz davranır, en başta şu markayı rengi modeli alacağım diye araştırmalara başlarım. Niyahetinde hiç alakasız bir arabayla eve dönerim. Bir keresinde seçtiğim aracı satın almaya galeriye gidip ( 1996 model Beyaz, 1.9 TDİ doblo), 2014 model 0,9 tce Renault Clio sport tour almıştım. Kırmızı :D
Kullandıklarım arasında en sevdiğim araç da o olmuştu.
Bütçeyi aşıyor olması üzdü, yoksa çok güzel seçenek. Şirketin var, zaman zaman kullanıyorum, çok beğeniyorum, donanımı da çok iyi

Yanlış bakmışım. 700 bin TL olan city cargo modeliymiş. City modelleri 1 milyon civarında

Son düzenleme:

Cenk Behram Su

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3
Hem otomatik, hem benzin+lpg olacak, hem de 500-600 bin TL arası minivan olacak. Türkiye’de yokmuş öyle araba :D:p
Son 25 yılda 8 araç alımı yapmışımdır. Araba satın almakta çok titiz davranır, en başta şu markayı rengi modeli alacağım diye araştırmalara başlarım. Niyahetinde hiç alakasız bir arabayla eve dönerim. Bir keresinde seçtiğim aracı satın almaya galeriye gidip ( 1996 model Beyaz, 1.9 TDİ doblo), 2014 model 0,9 tce Renault Clio sport tour almıştım. Kırmızı :D
Kullandıklarım arasında en sevdiğim araç da o olmuştu.

Yanlış bakmışım. 700 bin TL olan city cargo modeliymiş. City modelleri 1 milyon civarında

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
O bütçe için
Mercedes'i çok beğendim. Babam minivan araç ararken hayalimdeki araçlardan biriydi.
El frenin orda amma tuş var. İnsan hangisine basacağını bilemez ya bunda :) Mercedes klasiği olsa gerek. Eski S350 S600 lerde torpidoda her yer düğme/tuş.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
O bütçe için

Mercedes'i çok beğendim. Babam minivan araç ararken hayalimdeki araçlardan biriydi.
El frenin orda amma tuş var. İnsan hangisine basacağını bilemez ya bunda :) Mercedes klasiği olsa gerek. Eski S350 S600 lerde torpidoda her yer düğme/tuş.
Kokpit mübarek... :utan:

IMG_20231213_201932.jpg

Cenk Behram Su

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3
Vaneo gerçekten aradığım özellikteki araca en yakını ve bugün bile rakiplerinden çok üstün özelliklere sahip. Ancak modelinin düşük olması beni endişeye sürüklüyor. Motor+mekanik masrafları çok yüksek olan bir araç. Ancak uygun fiyata alıp, 50-70 bin arası bir masrafla sıfır km araç haline getirmek de iyi bir seçenek.

Gökan Turmuş

Katılımcı
Araç Markası
Citroen C5 DC
Araç Renk ve Tip
Gümüş
112 cdi Vito kullanıcısı olarak 50, 70 bin gibi bir bütçeyle çok beklentiniz olmasın tamir bakımlar için, genelde ticari kullanılan araçlar, siyah beyaz gri renkleri özellikle.

Cenk Behram Su

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3
112 cdi Vito kullanıcısı olarak 50, 70 bin gibi bir bütçeyle çok beklentiniz olmasın tamir bakımlar için, genelde ticari kullanılan araçlar, siyah beyaz gri renkleri özellikle.
550.000 TL’ye sorunsuz bir araç bulsam, 50-70 bin TL mekanik aksam tamiri yeterli olmaz mı? Veya 400-450 bin TL’ye bulduğum aracı 100-150 bin TL ile sıfır hale getiremez miyim sizce?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
550.000 TL’ye sorunsuz bir araç bulsam, 50-70 bin TL mekanik aksam tamiri yeterli olmaz mı? Veya 400-450 bin TL’ye bulduğum aracı 100-150 bin TL ile sıfır hale getiremez miyim sizce?
Motoru, hele ki dizel motoru sıfır hale gelir diye aklından bile geçirme hocam. Hem ustalık hem parça kalitesi bunun önüne geçiyor.

Üst Alt