Mazda CX-5 Eski Kasa (Makyajlı) ile Yeni Kasa Farkları Nelerdir? (Fotoğraflı)

Squall

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Çelik Gri
Belki dört sene sonra yapacağım değişimin temelleri atıldı. Elinize sağlık :)

REMZIA

Sessiz
Araç Markası
2017 Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUV
Herkese merhaba, bende 2015 Mazda cx5 siyah aracımı değiştirdim. 2017 Mazda cx5 beyaz bir araç aldım. Yeni aracın artıları olarak iç mekan daha sessiz olmuş, ön konsol ve iç döşeme kalite hissi artmış. Motor aynı galiba ama gidişi daha akıcı ve canlı olmuş, belki bazı iyileştirmeler yapılmıştır diye düşünüyorum. Elektronik güvenlik sistemleri, özellikle head up display güzel, adaptif cruise kontrol çok başarılı çalışıyor. Autohold'un katkısını anlayamadım. Bagaj kapağının elektrikli olması güzel ama otomatik kapı kilidi devredeyken avm girişlerindeki kontrolde vitesi P'ye almadan ve el frenini çekmeden arka bagaj kapağı açılmıyor. Güvenlik açısından hırsızlık önlemi olarak güzel ama kullanımı biraz zor gibi. Bende otomatik kilidi kapattım öyle kullanıyorum. Değiştirip değiştirmemek için çok düşündüm para vermeye değer mi değmez mi diye ama şimdi memnunum. Umarım isteyen herkesin gönlüne göre olur. Selamlar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Herkese merhaba, bende 2015 Mazda cx5 siyah aracımı değiştirdim. 2017 Mazda cx5 beyaz bir araç aldım. Yeni aracın artıları olarak iç mekan daha sessiz olmuş, ön konsol ve iç döşeme kalite hissi artmış. Motor aynı galiba ama gidişi daha akıcı ve canlı olmuş, belki bazı iyileştirmeler yapılmıştır diye düşünüyorum. Elektronik güvenlik sistemleri, özellikle head up display güzel, adaptif cruise kontrol çok başarılı çalışıyor. Autohold'un katkısını anlayamadım. Bagaj kapağının elektrikli olması güzel ama otomatik kapı kilidi devredeyken avm girişlerindeki kontrolde vitesi P'ye almadan ve el frenini çekmeden arka bagaj kapağı açılmıyor. Güvenlik açısından hırsızlık önlemi olarak güzel ama kullanımı biraz zor gibi. Bende otomatik kilidi kapattım öyle kullanıyorum. Değiştirip değiştirmemek için çok düşündüm para vermeye değer mi değmez mi diye ama şimdi memnunum. Umarım isteyen herkesin gönlüne göre olur. Selamlar.
Bilgiler için teşekkürler hocam, yeni kasa hayırlı olsun. :) Her iki kasayı da sahibi olarak tecrübe etmek CX-5 sahibi olmaktan daha zor gibi :)

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
aracınız hayırlı olsun güzel günlerde kullanın inşallah.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Remzi Hocam hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. Doğru zamanda doğru hareket, kurlar böyle giderse fiyatlar ne olur bilemem. Kazasız belasız kullanmak nasip olsun inşallah...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada Veli bu konuyu kaçırmışım, tek kelime ile harika bir karşılaştırma olmuş. Detay bilgiler de karşılaştırmalı resimler de muhteşem!

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Remzi Hocam hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. Doğru zamanda doğru hareket, kurlar böyle giderse fiyatlar ne olur bilemem. Kazasız belasız kullanmak nasip olsun inşallah...

Bu arada Veli bu konuyu kaçırmışım, tek kelime ile harika bir karşılaştırma olmuş. Detay bilgiler de karşılaştırmalı resimler de muhteşem!

Bizimkisi, Mazda tarihine küçük bir nokta dahi olsa, not düşebilmek abi. Yıllar sonra bu araçlar belki tedavülde çok az olacak ama teknik bilgilerine ve makyaj farklılıklarına ulaşabilecekleri bir kaynak her zaman var olacak. :)

REMZIA

Sessiz
Araç Markası
2017 Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUV

Mustafa bey iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi kura bağlı artışlar arasında aracı değiştirmiş olduk. Selamlar sevgiler

Koreu

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - HB
Güle güle kullanın, Mazda Adnan' da satılık siyah bir CX-5 var, sizin olmasın? Çok güzelmiş o da!

REMZIA

Sessiz
Araç Markası
2017 Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUV
Çok teşekkür ederim. Haklısınız o benim araç :)

corsaedt

Sessiz
Arkadaşlar şasi hakkında bir bilgi var mı acaba? Yani 2012 kasa ile aynı şaseye mi sahip yoksa farklı bir şase mi uygulanmış 2017-2018 serisinde? Eğer aynı ise çoğu parçalar uyar kanaatindeyim:) Benim gibi sonradan donanım yükleyenler için süper bir şey olurdu:)

Üst Alt