Mazda 626 GE (1991-97) Yağ Değişimi ve Antifiriz İçin Bilgilendirme

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Ben geçtiğimiz mayıs ayında Lukoil 5-30 koymuştum. 2000 km ye kadar rengini pek kaybetmedi, 3000 km'den sonra pembeleşmeye başladı. 4500 km sonunda değiştim yağ rengi pembe ile siyah arası bişeydi.

Bana 10-40 da daha sesiz çalışıyor gibi geldi ama emin değilim. Daha öncede 10-40 koyduğum için kıyas yaptım. Şimdiki 10-40 ile 30 km yol yaptım, biraz kullanıp gözlemleyeğim

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Lukoil ne yaw :) geçen 10-40 lukoil almıstım junyır için orjinalden garip koyu rengi vardı

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Ben mobil 1 esp kullanıyorum lakin partiküllü olduğundan bi artısı olacağını sanmam ben bunla başladım bunla gidecem uzun soluklu test ediyorum. Siz partikülsüz modeli süper3000 kullanın tüm araçlarımızı teste sokmayak :)

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
ben hem 3000 hemde mobil 1 olanını kullandım. mobil 1 kesinlikle daha sessiz ve daha uzun ömürlü. Koruma sınıflarıda farklı zaten sl - sn farkı var. 5w40 edge denemeyi düşünüyorum diğer değişimde.

böcek

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Antifiriz koydurdum alttan bi yerden üç gün sonra patlak verdi sol tarafan alttan biyerden geliyo eğilio baktim anlayamadim bu arada rolantide surekli 2 bin devirde calisiyo neden olabilir

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Antifiriz koydurdum alttan bi yerden üç gün sonra patlak verdi sol tarafan alttan biyerden geliyo eğilio baktim anlayamadim bu arada rolantide surekli 2 bin devirde calisiyo neden olabilir

Büyük ihtimalle devirdaimden geliyor, sistem hava aldığı için rölanti dengesizliği oluşuyor... Kesinlikle tıkayıcı bir şeyler kullanayım diye düşünme bile...

böcek

Katılımcı
Devirdaim ne tarafta oluyo sagmi solmu cunku su gelen taraf sofor tarafi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Devirdaim ne tarafta oluyo sagmi solmu cunku su gelen taraf sofor tarafi
Devirdaim diğer tarafta o zaman sorun başka yerde... LPG varsa kelepçeleri kontrol ettir...

İyi de; sağ tarafta kaçak yapacak ne var ki??

Motorun tam arkasında tapalar var belki onlardan kaçırıyor olabilir, eğer öyleyse; önemli bir durum motora elveda diyebilirsin dikkat et...

böcek

Katılımcı
Abi sende yangına körükle gidiyosun allah korusun mazda motorunun altından kalkamam allah göstermesin radyatörün altından biyerden geliyo ama lifte kaldırıp bakmak gerek anlaşılmıyor böyle en yakın oto tamircisi 3 kilometre acaba oraya kadar gidse sorun olurmu

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Soför Tarafında Radyatör Tahliye Tapası, Radyatör Üst Hortum Var

Tapatalk

böcek

Katılımcı
Onlardan birisi olabilir ozaman hem karanlık oldu hemde arabanın altına giremiyorum burda tam olarak bakamıyorum inş masraflı bir şey cıkmaz karşıma

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi sende yangına körükle gidiyosun allah korusun mazda motorunun altından kalkamam allah göstermesin radyatörün altından biyerden geliyo ama lifte kaldırıp bakmak gerek anlaşılmıyor böyle en yakın oto tamircisi 3 kilometre acaba oraya kadar gidse sorun olurmu

Ben en kötü ihtimali göze alırım, iyi olursa da sevinirim...

Bahsettiğin yerde radyatör hortumu var ve muhtemelen kelepçelerden kaçırıyordur iyice bakmak gerekir... 3 kilometre az değil, ne kadar su attığına bağlı...

Körüğü bırakıp öyle yorum yapayım o zaman; "çekici ile götür" :p :D

böcek

Katılımcı
Çekici ile götürmeyi bende düşündüm aslında ama bu araçların motorları bukadar nazlımıdır 3 kilometrede yanarmı hemen

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Çekici ile götürmeyi bende düşündüm aslında ama bu araçların motorları bukadar nazlımıdır 3 kilometrede yanarmı hemen

Soğutma sistemi su olan motorlar, su olmadığı zaman genelde motorda yatak sarma işlemini yapabilirler... :D

Şimdi ben sana; "bir şey olmaz; Mazda bu taş gibi motoru var" desem de, sen yolda motoru eline alsan ne olur bi düşün??

Benim sana veya bu durumdaki bir kişiye durumu canlı görmeden tavsiyede bulunmam ne kadar doğru olur??

Bu işlerden anlayanlar ne kadar su attığını veya ne zaman sıkıntı olacağını kendisi değerlendirerek çekici veya çalıştırarak aracını götürüp götürmeyeceğine karar verebilir; anlamayanlar da, ya çekici ile ya da motoru çalıştırmadan çekerek en yakın ustaya götürebilir.

:)

Belki de; iki vida sıkmayla bütün sorun bitecek...

böcek

Katılımcı
Arabayı çalıştırınca baya baya akıyo kontagı kapatınca damla damla akıyo

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arabayı çalıştırınca baya baya akıyo kontagı kapatınca damla damla akıyo
Dimyata pirince giderken, evdeki bulgurdan olma bence... Ya çekme halatı ile çektir götür, ya da çekiciye bindir guzuyu gezdirerek götür... :)

Ama önce bi bak gündüz gözüyle, kelepçeden kaçırıyor olabilir, hortum yarılmış olabilir...

böcek

Katılımcı
Yarın öbürgün çalışıcam cuma cumartesi bakıcam şimdi garaja çektim guzuyu üzüldüm onun o haline evladım olmuş benim gerçekten

Üst Alt