Mazda 323 BG (1989-94) Mazda 323 Hb Far Ayarı Nasıl Yapılır?

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Farlari saga sola dondurmek icin yanlarda vida var. Yukari asagi nasil yonlendirecegiz? Bilgisi olan var mi?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Far çerçevesini söktüğünde üstte kalan vida ile aşağı yukarı ayarı yapılabiliyor. Oğuzhan sağolsun restorasyon projesindeki 323'te göstermişti. :)

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Anladım araç hb ise (farları açıp kapanan model) farın altında ve üstünde civata var oradan ayarlanıyor tabi ayar civatası bozulmadı ise.
Evet HB.
Domestos'un önerisiyle onu hallettik. Teşekkürler.
Ek olarak, yeri değil ama direksiyon simidi de lazım. Spor direksiyon simidi varmış. Ama muayene de sıkıntı oluyormuş.
Bu araçtan birini topladığınızı okumuştum. Belki bilginiz vardır.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Evet HB.
Domestos'un önerisiyle onu hallettik. Teşekkürler.
Ek olarak, yeri değil ama direksiyon simidi de lazım. Spor direksiyon simidi varmış. Ama muayene de sıkıntı oluyormuş.
Bu araçtan birini topladığınızı okumuştum. Belki bilginiz vardır.
Evet hocam yurtdışından almıştık biz ebay tarzı siteleri kovalamak lazım her zaman satan olmuyor. Sabit alınan bir yer yok yani.

SpectrumWolf

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 -1993
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Merhabalar, yeni konu açıp konu kirliliği yapmak istemedim. Ben de far ayarını yapacağım fakat ayar yapmadan önce far bacak dirseklerine de plastik ekleme yapmam gerekiyor. İnternette araştırdım fakat sağlıklı bir bilgi bulamadım. Bu farı sökme ile ilgili ne yapabiliriz? Teşekkür ederim. :)

Araç Markası
92 Mazda 323 SOCH 1.6
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hatchback
Konum buraya taşınmış diye tekrar yazıyorum, Farları açılıp kapanan yani 323 hb modelinde şöyle bir sorunum var, Farlar olması gerekenden biraz daha alçak duruyor dolayısıyla far yere doğru bakıyor ve önümü çok çok az gösteriyor. Far plastiklerinden aldım ustada değiştirttim fakat düzelmiş gibiyken aç kapa yapınca 4 5 defa tekrar bozuldu. Sizce ne yapmalıyım?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Konum buraya taşınmış diye tekrar yazıyorum, Farları açılıp kapanan yani 323 hb modelinde şöyle bir sorunum var, Farlar olması gerekenden biraz daha alçak duruyor dolayısıyla far yere doğru bakıyor ve önümü çok çok az gösteriyor. Far plastiklerinden aldım ustada değiştirttim fakat düzelmiş gibiyken aç kapa yapınca 4 5 defa tekrar bozuldu. Sizce ne yapmalıyım?
Ayar vidaları ile düzelmiyor mu? :rolleyes:

Üst Alt