Mazda 323 BG (1989-94) GLX Sedan Arka Emniyet Kemeri

Araç Markası
2000 - Renault Megane
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. Forumlarda biraz araştırma yaptım bir kaç yerde benzer konulara rastladım ama ne şekilde çözüm bulduğunu yazan olmamış gördüğüm kadarıyla. Memleketten yeni aldığım (henüz aracı teslim almadım) 93 model 323 sedan aracıma (bildiğim kadarıyla bu araçlarda arkada emniyet kemeri olmuyor) arka koltuklarına emniyet kemeri taktırmayı düşünüyorum. Malum çocuk koltuğu vs ;)
Bu araçlara piyasada satılan standart emniyet kemerleri uyuyor mu? Yoksa özel bir model olarak aramamız mı gerekli ya da farklı/orjinal bir çözüm bulan var mı? Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Araç Markası
2000 - Renault Megane
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Bayram izninde iken memlekette hallettim arkadaşlar emniyet kemeri sorununu. 80TL'ye Tofaş arka emniyet kemer seti satın aldım, 30TL de montaja verdim toplam 110TL'ye halletmiş oldum. Elinde matkap, anahtar, vs. malzemesi olan kendisi de takabilir. Vida yerleri mevcut herhangi bir sıkıntı olmadan halledilebilir.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Bayram izninde iken memlekette hallettim arkadaşlar emniyet kemeri sorununu. 80TL'ye Tofaş arka emniyet kemer seti satın aldım, 30TL de montaja verdim toplam 110TL'ye halletmiş oldum. Elinde matkap, anahtar, vs. malzemesi olan kendisi de takabilir. Vida yerleri mevcut herhangi bir sıkıntı olmadan halledilebilir.
Çalışıyormu diye hızlıca çekip bir kontrol etseydiniz işin içine tofaş girince emin olamadım :)

UmitSerbest

Katılımcı
Araç Markası
97 Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Abiler bir sorum olcaktı Sol şöför kısmının emniyet kemeri makarasında boşluk var gibi böyle lıkır lıkır ses geliyor. Az önce söktüm baktım ama karanlık ve ışık yanılttığı için bir şey göremedim. Emniyet kemerini çekip bıraktığım da ve çukurlarda yapıyor bunu. Toplamasın da filan sorun yok. Makaranın tamiri oluyor mu? Veya dağıtılıyor mu makara kısmı

Üst Alt