Mazda 323 BA (1994-98) Lantis Otomatik Vites Sorunu

farukdumlu

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
aynen öle abi fidan soracak kadar bekleyemedim...
150 tl expert ücreti bayıldım ustad,içime oturdu zaten...:)

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
öle iş mi olur. ben servise gidecem arıza tespiti için para teklif edecekler döner giderim. daha da uğramam. eskiden öle bişey yoktu yeni mi cıkmış. 6 saat benım arabayla uğraşıp para vermeden cıktığım oldu benım. servisin avantajı o zaten yaptırınca pahalı ama hiçbir zaman yapamadığı seyde para almaz. elinde hersey vardır dener de dener sorunu bulamazsa ceker gıdersın.

farukdumlu

Katılımcı
ustadım çok haklısınız ama maleasef mekanik arıza tespit 150 komple expert 300 :)
şayet kendilerine yaptırsa idim 150 tl alınmayacak mış...

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bin tl leri verince liralarida almasinlar bi zahmet ;-)

farukdumlu

Katılımcı
mrb
geçen hafta boyunca saydırdı vitesleri maşallahı vardı şimdi tekrar başladı.boğaz kelebeğine gelen gaz halatının takıldığı 2 yer var acaba hangisine takılmalı biri küçük kafa diğeri buyuk kafa.bu arada rolantiden dolayı aracım sabah çalışmaz olmuştu sebebi rolanti valfi içten çatlamış ve hava alıyormuş şimdi daha maşallah daha erken alıyor amadevir saatim çok dengesiz çalışıyor.özellikle ani duruş,direksiyon tam bükme ve ışıklarda başı dönüyor sonra tmm oluyor gibi.birde yağ kirlenmiş olabilir mi filtre tıkanması vs.tşk ederim .mazda 626 da olan şu su ısı sensörü acaba lantiste mevcut mu
saygılarımla

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
mrb
geçen hafta boyunca saydırdı vitesleri maşallahı vardı şimdi tekrar başladı.boğaz kelebeğine gelen gaz halatının takıldığı 2 yer var acaba hangisine takılmalı biri küçük kafa diğeri buyuk kafa.bu arada rolantiden dolayı aracım sabah çalışmaz olmuştu sebebi rolanti valfi içten çatlamış ve hava alıyormuş şimdi daha maşallah daha erken alıyor amadevir saatim çok dengesiz çalışıyor.özellikle ani duruş,direksiyon tam bükme ve ışıklarda başı dönüyor sonra tmm oluyor gibi.birde yağ kirlenmiş olabilir mi filtre tıkanması vs.tşk ederim .mazda 626 da olan şu su ısı sensörü acaba lantiste mevcut mu
saygılarımla
Evet bu sensör Lantis'de (BP Engine) mevcut ;)

farukdumlu

Katılımcı
herkese çok tşk ederim.daha önce beni uyarmıştınız .ustam ve kendi tecrübemle olayı çözdüm.araç 2 de kalkıp 60 km ye geldiğinde 2000-2500 arası 3.vitese atıp 80 km hıza geldiğinde 3000 hatta 4-5000 e devre kadar sündükten sonra 4 e atıp 2000 devre düşüyor.yani ben araç bağırıyor diye ayağımı çekince o da geri düşüp aracın hızının yükselmesini bekliyip 4 e atmıyor...saygılarımla...bu arada işi oğuzelinde bulununan ustam şanzımanında birşey yok elletme diye ikna çabası sonucu şanzımanı kurcalatmaya ramak kaldı.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
herkese çok tşk ederim.daha önce beni uyarmıştınız .ustam ve kendi tecrübemle olayı çözdüm.araç 2 de kalkıp 60 km ye geldiğinde 2000-2500 arası 3.vitese atıp 80 km hıza geldiğinde 3000 hatta 4-5000 e devre kadar sündükten sonra 4 e atıp 2000 devre düşüyor.yani ben araç bağırıyor diye ayağımı çekince o da geri düşüp aracın hızının yükselmesini bekliyip 4 e atmıyor...saygılarımla...bu arada işi oğuzelinde bulununan ustam şanzımanında birşey yok elletme diye ikna çabası sonucu şanzımanı kurcalatmaya ramak kaldı.
Demekki sorun yok geçmiş olsun :)

Üst Alt