Mazda 323 BA (1994-98) Lantis Otomatik>Manuel Dönüşümü

aslanz61

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323f
Arkadaslar herkese merhaba.96 model otomatik lantis kullanicisiyim.sanzimanim ariza verdi sadece L de ilerliyo.manuele cevirmeyi dusunuyorum.2500lira komple set dediler.sormak istedigim bu set araca direkt uyuyormu?ek bi parca tadilat gerekir mi ve daha once bu sekilde donusum yapan varmi?cevaplariniz icin simdiden tesekkurler

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bildiğim kadarıyla akslarda değişim oluyor. Radyatör, gösterge vs de değişiyor. Oto Veysel diye bir yer tavsiye ediyorlar. Otomatik şanzıman tamiri vs yapıyorlarmış. Memnun olan çok kişi gördüm. Bir danışın isterseniz. Daha uygun maliyet ile sorununuz çözülebilir.

aslanz61

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323f
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ben trabzondayim.malzemeleri alip burda degismeyi dusunuyorum.radyator neden degisiyor acaba anlayamadim?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Otomatik vites araçların radyatörleri farklı, radyatör değişimi olmadan da işlem yapılabiliyor diye hatırlıyorum. Dönüşümü yapacak usta tecrübeli ise, senin kafana takılacak bir şey olmamalı. Kolay gelsin. :)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Otomatik şanzıman yağını soğutmak için radyatör tarafında bir bölüm var. Net olarak değişir diyemem tabi. Sadece duyum ve gördüklerim diyelim. :)

Ek: Ha şimdi hatırladım. Orası iptal edilerek yapılabiliyordu. :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Dönüşüm olur ama meşakkatli bir iş
Akslar, radyatör, km saati, beyinde değişiyor. Pedallar, vites topuzu vs gibi ufak tefek şeylerde değişecek. Çıkma parçası bol olan bi şehirde yapmanız işinizi kolaylaştırır.
Bu işi İstanbulda daha önce tecrübesi olan ustalarda yaptırsanız daha iyi olur
Adem Usta (Ekinciler Mazda) ve Engin Usta (Veysel Oto) tavsiye ederiz

aslanz61

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323f
Parcalari istanbul yada ankaradan gelecek komple set olarak.beynin degisecegini bilmiyodum.peki bunlarda otomatik sanzimam beyni ayri mi.yoksa ana beyin mi degisiyo

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Parcalari istanbul yada ankaradan gelecek komple set olarak.beynin degisecegini bilmiyodum.peki bunlarda otomatik sanzimam beyni ayri mi.yoksa ana beyin mi degisiyo
Ayrı olması lazım. Değişecek beyin motor beyni.
Otomatik araç kullanmadım, şanzıman beyni otomatik şanzımana ait bir parçadır diye tahmin ediyorum

aslanz61

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323f
Tavsiyeniz uzerine engin usta ile gorustum telefonda.gercekgen cok yardimci oldu sagolsun her konuda parca temini ve uzaktan yardim edebilecegini soyledi.insallah onun da yardimiyla halledicez bu isi.radyatorun sogutma kisminin iptal olacagini ve beyine giden kablolarda bi kac tadilat olacagini soyledi kendisi.yarin parcada bakacak elinde varmi diye.tekrar yardimlariniz icin tesekkir ederim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kabaca fotoğraf çalışması yapabilirsen bilgi sahibi olabiliriz... Yardımlaşma temel amaçlarımızın en başında geliyor. :)

aslanz61

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323f
arkadaşlar fotograf ve vidyo çekemedim ancak dönüşümü yaptık.gayet kolaydı hiç anlatıldıgı gibi zor bir yanı yok.sadece zahmetliydi biraz.gerekli parçalar şanzıman takozlar debriyaj fren pedalı,alt üst debriyaj merkezi ve borusu,vites cubukları kolu körüğü ve tablası volant debriyaj ve sağ aks.elektronik olarak bişey yok sadece marş alması için geri vites müşüründen bi bağlantı yapılıyor(tam anlamdım orayı yoktum o ara)ve aracın gidişi bayağı değişti.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
arkadaşlar fotograf ve vidyo çekemedim ancak dönüşümü yaptık.gayet kolaydı hiç anlatıldıgı gibi zor bir yanı yok.sadece zahmetliydi biraz.gerekli parçalar şanzıman takozlar debriyaj fren pedalı,alt üst debriyaj merkezi ve borusu,vites cubukları kolu körüğü ve tablası volant debriyaj ve sağ aks.elektronik olarak bişey yok sadece marş alması için geri vites müşüründen bi bağlantı yapılıyor(tam anlamdım orayı yoktum o ara)ve aracın gidişi bayağı değişti.
Güle güle kullanın. Fotoğraf olsa iyiydi sağlık olsun.

Üst Alt