Mazda 323 BA (1994-1998) Yakıt Tüketimi

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Aracı aldıktan sonra 50 liralık lpg aldım (ben hep 50 liralık almam ama), sonrasında ayar filan yapıldı depoyu doldurmak istedim 23 TL'ye doldu. bu olay yaklaşık 10 gün önce oldu, toplamda 250 km. yol gittim ama hala bitmedi... Bittiği zaman doldurup lpg sarfiyatını tam olarak hesaplamayı düşünüyorum.

farukdumlu

Katılımcı
61 kusura dolar ortalama 200 km gider insallah. Uzun yolda biraz duser insallah. Ama nazar degdi 250 gidiyordu (sicak havada)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
1.88e nerde varmis ki evdeki tupleri bile goturup doldurmak lazim

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Yeni rekor geldi...

30lt. gaz ile tam tamına 345 km.:)

Giderken boluda almıştım tünelden sonra. Giderken baya bastım gaza, bir sürede ankara şehiriçi, sonrası dönüş yolu.

Şu an bolu tüneligirişindeyim depoyu tekrar doldurdum, bu depo beni eve atar üstüne gazda kalır. Ama litresini 2.28 tl den almak çok zoruma gidiyor:( bizim orada mis gibi 1.88 tl :D

S.Taykara

Sessiz
Lantis 2.0 V6 yakıt tüketimini söyleyeyim bende o zaman, şehir dışı 124 TL'lik LPG ile ~650 KM yol yaptım, bu da KM'de ~19 Kuruşa denk geliyor, ortalama hızım 110-120 arasında değişkendi, yokuş tırmanma şeklinde toplamda 50 KM kadar eğimli olan kısımda vardı yolda. Şehir içi ilk denememde hırçın kullanım yoğun olacak şekilde (sadece ben kullanmadım motoru merak eden bir binip gazladı :) ) 50 TL/lik LPG ile 175 KM yol gittim. Sonra bir 50 TL'lik daha aldım 30 km kadarı çevre yolunda arabanın sınırlarını görmek için zorlayarak gittim, şu an 165 KM oldu ve hala bitmedi. Sakin kullanımda 50 TL'lik (litresi 1.88 TL/lt bu arada) LPG ile 200 KM giderim diye düşünüyorum ama 3.000 deviri 1 devir geçince tahrik eden bir motor sesi geliyor önden kendimi ne kadar tutabilirim bilmiyorum :)

*Edit: Araçta 17" çelik jant ve 205-40-17 performans lastiği mevcut. Orjinale dönsem aynı miktarda lpg ile alacağım mesafe daha da uzar çünkü çok fazla dur kalk yapıyorum çukur, tümsek vs sebeplerle.

Üst Alt