Mazda 323 BA (1994-1998) Lantis Avansın Sonda Kavrama Durumu

Fehmican_78

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323f Lantis
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
merhaba arkadaşlar bugün arabanın avansına baktırdım avans tabancasıyla lantislerde 10 derece açıyla bakılıyor 10derece açıyla baktırdığımda avans en sonda kavrıyor. sıfır dereceyle baktığında olması gereken yerde acaba sente atlakmı takıldı sentesi kaçık arabanın çalışmasında yürümesinde bayağı kendini belli edecek anormallikler olacağını düşünüyorum. avans en sonda iken rolantide dinlediğimde motoru öyle vuruntu vs bi ses gelmiyor sıfır derece ile avansa getirildiğinde yine aynı çalışma ama yüksek devirlere çıktığımda avans sonda iken araba daha yırtıcı bir sesle yükseliyor. sıfır derecede denediğimde çekiş biraz daha yavaş ve gaza yükseldiğimde çekişte bi duraksama oluyor belli bi devirden sonra.sorum şu bu arabanın bu durumda sadece sentesi atlak olduğu sonucu dışında başka bir sorun olabilirmi sebep olabilirmi. trigeri anlayan bir ustaya değiştirtmiştim hatta oda değiştirdiğinde sentenin bir diş atlak old. söylemişti kafam bayağı karıştı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Avans işine kafam çalışmıyor benim, fakat trigeri anlayan usta değişimi yapıyor ve sente atlamış diyorsa anladığı nerede kalıyor onu anlamadım... :)

Fehmican_78

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323f Lantis
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
işte bende onu anlamaya çalışıyorum başka bir sebebi olabilirmi bunun servisi aradım sente atlaktır yada disbr mili dönmüş olabilir diyo 2. dediği şeyi anlamadım açıkcası :)

Fehmican_78

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323f Lantis
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
bugün yine gittim aynı ustaya dün elemanı vardı bugün kendisi baktı tabancayla kusura bakma dedi eleman yanlış bakmış dedi avansı düzelttii testini yaptı trigerde felan atlama yok dedi kesinlikle şimdi olması gereken yerde sorun yok yani:)

Üst Alt