Mazda 3 BM Skyactiv Sorusu

badilcan

Katılımcı
Bende 2015 modeli 2016 yılında almıştım .
Mazdada araçlar genelde bayilerde bekleyebiliyor .
Bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum .

Koreu

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - HB
Ben de aynı fikirdeyim, HB mi Sedan mı düşünüyorsunuz?

avaremo

Sessiz
Araç Markası
2016 Reflex Sky M3
Güle güle kullanın ve tecrübelerinizi paylaşmayı unutmayın :)
Tşk ederim henüz 1 hafta oldu. İlk izlenimim araba gerçekten çok kullanışlı.fakat henüz motor tam kendine gelmediği için yakıt biraz fazla tüketti. 150 TL yakıt ile net 199 km yol yaptım ve ışık yandı. Umarım 3 4.000 km sonra yakıt arkadaşların da söylediği gibi 8-9 lt civarına düşer

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
hayırlı olsun güzel günlerde kazasız belasız kullanın inşallah.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Tşk ederim henüz 1 hafta oldu. İlk izlenimim araba gerçekten çok kullanışlı.fakat henüz motor tam kendine gelmediği için yakıt biraz fazla tüketti. 150 TL yakıt ile net 199 km yol yaptım ve ışık yandı. Umarım 3 4.000 km sonra yakıt arkadaşların da söylediği gibi 8-9 lt civarına düşer

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın, uygun başlık altında aracınızı bize tanıtırsınız. Yakıt, ışık yanma durumuyla ölçülürse sizi çok fazla yanıltır, fulleyip km yapıp tekrar fullemek net sonuç verir.

murad

Katılımcı
2010 yılından beri Mazda hep deneyimlemek istediğim bir araç oldu ancak Alfa romeo tutkum daha ağır bastı ve sırasıyla Alfa 147 1.6 ts, Alfa Gtv 2.0 v6 tb, Giulietta 1.4 tct 170 hp olarak toplamda 3 adet Alfa romeo sahibi oldum.
Kısmet olursa Mazda'yı deneyimlemek üzereyim. 2014 model Mazda 3 sedan powersense alma arifesindeyim. Cumartesi noter işlemlerini yapmayı planlıyorum.
Sizlere birkaç sorum olacak ve yardımınızı rica edeceğim.
Öncelikle aracı şehir dışından alıp uzun bir yol ile İstanbul'a geleceğim. Aracı alacağım firma Mazda 3'ü tanıdığından aldığını son bakımının 50bin Km de yapıldığını ve servis göstergesinde bakıma 6000 km gösterdiğini söyledi. Araç şuan 54 bin Km de. Kişi her ne kadar bakımlarının yapılı olduğunu söylese de biraz hassas bir kullanıcıyım ve aracın en azından yağ, filtre vs kontrollerini yapmadan yola çıkmak istemiyorum. Araç Mersin / Tarsus'da. Mazda Damla yetkili servis ile görüştüm, aracın garantisi bitene kadar tüm bakımlar orada yapılmış ama cumartesi saat 13:00'e kadar çalıştıklarını ilettiler. Ayrıca fiyat olarak da 950 TL dediler. Bu durumda Mersin Tarsus da güvenilir bir özel servis önerisi olan var mı? Yada benim gözle kontrol edebileceğim bir durum söz konusu mu? İstanbul'a döndükten sonra sizlerin tavsiye edeceği özel serviste bakımlarımı yaptırmak istiyorum. Mersin'de bunu nasıl yapabilirim. Aracı aldıktan sonra Adana'ya geçip bir arkadaşımı göreceğim ve pazar sabah Adana'dan İstanbul'a döneceğim. O sebeple cumartesi öğleden sonra Adana'da da özel servise gidebilirim. Bu konu haricinde araçta kronik bir sorun var mı? Alırken şunu mutlaka kontrol et diyebileceğiniz bir nokta var mı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
2010 yılından beri Mazda hep deneyimlemek istediğim bir araç oldu ancak Alfa romeo tutkum daha ağır bastı ve sırasıyla Alfa 147 1.6 ts, Alfa Gtv 2.0 v6 tb, Giulietta 1.4 tct 170 hp olarak toplamda 3 adet Alfa romeo sahibi oldum.
Kısmet olursa Mazda'yı deneyimlemek üzereyim. 2014 model Mazda 3 sedan powersense alma arifesindeyim. Cumartesi noter işlemlerini yapmayı planlıyorum.
Sizlere birkaç sorum olacak ve yardımınızı rica edeceğim.
Öncelikle aracı şehir dışından alıp uzun bir yol ile İstanbul'a geleceğim. Aracı alacağım firma Mazda 3'ü tanıdığından aldığını son bakımının 50bin Km de yapıldığını ve servis göstergesinde bakıma 6000 km gösterdiğini söyledi. Araç şuan 54 bin Km de. Kişi her ne kadar bakımlarının yapılı olduğunu söylese de biraz hassas bir kullanıcıyım ve aracın en azından yağ, filtre vs kontrollerini yapmadan yola çıkmak istemiyorum. Araç Mersin / Tarsus'da. Mazda Damla yetkili servis ile görüştüm, aracın garantisi bitene kadar tüm bakımlar orada yapılmış ama cumartesi saat 13:00'e kadar çalıştıklarını ilettiler. Ayrıca fiyat olarak da 950 TL dediler. Bu durumda Mersin Tarsus da güvenilir bir özel servis önerisi olan var mı? Yada benim gözle kontrol edebileceğim bir durum söz konusu mu? İstanbul'a döndükten sonra sizlerin tavsiye edeceği özel serviste bakımlarımı yaptırmak istiyorum. Mersin'de bunu nasıl yapabilirim. Aracı aldıktan sonra Adana'ya geçip bir arkadaşımı göreceğim ve pazar sabah Adana'dan İstanbul'a döneceğim. O sebeple cumartesi öğleden sonra Adana'da da özel servise gidebilirim. Bu konu haricinde araçta kronik bir sorun var mı? Alırken şunu mutlaka kontrol et diyebileceğiniz bir nokta var mı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Hayırlı olsun Allah ım kazasız belasız nazarsız günlerde kullanmak nasip etsin inşallah.

Usta tavsiyeleri konusunda bulunan Mersin ve Adana daki özel servisler ile görüşebilirsin.

Son düzenleme:

rea

Sessiz
Arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim arabalarla ilgili bir bilgim yok.
İlk kez Mazda bir araç almayı düşünüyorum.
Öncelikle şunu sorayım:
Mazda 3 2017 185000 e buldum 2.el 50 bin km dizel otomatik alınır mı?
2.sorum ise ben bu aracı alsam android auto kullanabilir miyim?

badilcan

Katılımcı
Tecrübe ile sabittir, genelde Mazda3 modelinde benzinli tercih edilir. Bahsettiğiniz kasanın Dizel manüel modelini kullandım . Bir miktar tork istiyor sanki araç, ama yinede ara hızlanmaları benzinliye göre daha iyidir. Bir çok kişi dpf den dolayı fazla yaktığını söylemiş ama manuel vites gerçekten çok az yakıyordu.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim arabalarla ilgili bir bilgim yok.
İlk kez Mazda bir araç almayı düşünüyorum.
Öncelikle şunu sorayım:
Mazda 3 2017 185000 e buldum 2.el 50 bin km dizel otomatik alınır mı?
2.sorum ise ben bu aracı alsam android auto kullanabilir miyim?
Android konusunda bilgi ve tecrübe sahibi değilim, ama araç temiz ve bakımlı ise alınır... Çıktığı yılda, dünyanın en sessiz dizeliydi, tahminen de hâlâ öyledir.

Forumda, değişik konularda bolca kullanıcı tecrübesi var, Skyactiv Mazda 3 bölümünü incelemekte fayda var.

Üst Alt