Mazda 3 BM Skyactiv Sorusu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Evet şartlara bakmak lazım ama ülkemizde boyalı araçta temizlik, yüksek kilometrede ise hep uzun yol yapıldığından bi türlü bakmak nasip olmuyor işte... :) :)

Bunun belli bir limiti olduguna inanmiyorum, 3 binde araba vardir hergun taş yolda gitmistir, 20 binde araba vardir yağ gibi asfaltta uzun yolda gitmistir. Veyahut; 1 yilda 30 bin yapilan araba vardir, 3 yilda 15 bin yapilan araba vardir. Nerede, ne sartlarda, ne kadar ilgili bir surucu tarafindan kullanildigina bakmak lazim. Dogru araci bulunca anlarsiniz onun dogru mazda oldugunu :)

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
skyactive motor neredeyse kusursuz bir motordur. atmosferik bir motorun triger zincir değişim km'si 500-600bin km ise sadece buradan bile ne kadar sağlam bir motor olduğunu anlayabiliriz. 2 yıldır kullanıyorum her türlü koşulda kullandım, ara sıra mecbur kalınca o kadar zorlayıp limit üstü kullanmama rağmen özellikle motor frenini çok kullanırım uzun yolda ara ara kalabalık trafikte 140-150 ile giderken motor freni ile yavaşlatıp tekrar dip gaz ile defalarca kökledim ne motor ne şanzuman saat gibi çalışıyor bana mısın demedi. üzerinde MADE IN JAPAN yazan hiç bir şey kötü yapılmamıştır kolay kolay'da bozulmaz.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Biraz geç oldu ama ben de 3 yıldan fazladır kullanıyorum bu motoru, sıfır sorun.

Motor teknolojisi 2011 yılında ilk olarak ABD pazarında piyasaya verildi. Full Skyactiv konsept ise ilk olarak 2012 yılı başında CX-5 ile piyasaya sürüldü. Full demekten kastım; motor, şanzıman, şasi... her şey Skyactiv dizaynı olarak.

Daha önce denildiği gibi en az 5 yıldır piyasada olan bir motorun sıkıntısı olsa şimdiye kadar ortaya çıkardı. ABD gibi çok yol yapılan bir pazarda 5 yılda ciddi kilometrelere ulaşmış birçok örnek vardır.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Biraz geç oldu ama ben de 3 yıldan fazladır kullanıyorum bu motoru, sıfır sorun.

Motor teknolojisi 2011 yılında ilk olarak ABD pazarında piyasaya verildi. Full Skyactiv konsept ise ilk olarak 2012 yılı başında CX-5 ile piyasaya sürüldü. Full demekten kastım; motor, şanzıman, şasi... her şey Skyactiv dizaynı olarak.

Daha önce denildiği gibi en az 5 yıldır piyasada olan bir motorun sıkıntısı olsa şimdiye kadar ortaya çıkardı. ABD gibi çok yol yapılan bir pazarda 5 yılda ciddi kilometrelere ulaşmış birçok örnek vardır.
Şükür kavuşturana o zaman :)

Kensai-X

Sessiz
Araç Markası
2014 Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Şimdi alırsan yeni makyaj gelecek kafadan 5k gidecek yeni öakyaj ne zaman gelir acaba
Makyaj 2017 modellerde gelecek, onlarında bize gelmesi 2017 ortasını bulabilir. Versiyona göre değişmekle birlikte elektronik park freni, xenon yerine full led farlar, arka çapraz trafik uyarısı, eve geliş evden ayrılma(bu 2016 modellerde de var) farları bunların yanında bazı ufak tefek tasarım ve yalıtım geliştirmeleri olacak diye bekleniyor. Belki bir de i-eloop eklerler.

Saygılar.

avaremo

Sessiz
Araç Markası
2016 Reflex Sky M3
Herkese merhaba,
Uzun araştırmalar sonrasında sıfır model otomatik vites Mazda 3 almaya karar verdim.Yilda ortalama 10.000 km yada altında yol yapacağım için benzin almak bana daha mantıklı geliyor. yaşım 26 bekarım ve ailemle yaşıyorum. Çok fazla agresif kullanan bir sürücü değilim.rutin kendi halinde kullanan birisiyim. Dostlar bulunduğum yerdeki Mazda bayiinde 2017 model Mazda 3 reflex yoktu. Benim bütçem uygun kasa reflex paket.fakat bayiide 2016 model 0 bir reflex kalmış bu aracı bana 95.000 son fiyat olarak verebileceklieini ilettiler. Bu işin üstadları sizce 2016 model 0 bir reflex otomatik benzinli araca 95.000 idealmi?

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Herkese merhaba,
Uzun araştırmalar sonrasında sıfır model otomatik vites Mazda 3 almaya karar verdim.Yilda ortalama 10.000 km yada altında yol yapacağım için benzin almak bana daha mantıklı geliyor. yaşım 26 bekarım ve ailemle yaşıyorum. Çok fazla agresif kullanan bir sürücü değilim.rutin kendi halinde kullanan birisiyim. Dostlar bulunduğum yerdeki Mazda bayiinde 2017 model Mazda 3 reflex yoktu. Benim bütçem uygun kasa reflex paket.fakat bayiide 2016 model 0 bir reflex kalmış bu aracı bana 95.000 son fiyat olarak verebileceklieini ilettiler. Bu işin üstadları sizce 2016 model 0 bir reflex otomatik benzinli araca 95.000 idealmi?

Yerinde olsaydım, sıfır reflex yerine, aynı fiyatlara ikinci el temiz Power veya Sense kovalardım. ;)

Satılık - 2015 Mazda 3 Power İlk Sahibinden

Gibi... :)

avaremo

Sessiz
Araç Markası
2016 Reflex Sky M3
Hocam ÖTV indirimli alacağım için araç 0 olmalı. Ve bütçem reflexe yetiyor. Power reflex arasındaki farklar yağmur,far,sensörü, koltuk ısıtma gibi uç donanımlar.tabiki bu donanımlar güzel fakat arada ki fiyat farkı edermi emin değilim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hocam ÖTV indirimli alacağım için araç 0 olmalı. Ve bütçem reflexe yetiyor. Power reflex arasındaki farklar yağmur,far,sensörü, koltuk ısıtma gibi uç donanımlar.tabiki bu donanımlar güzel fakat arada ki fiyat farkı edermi emin değilim

Sıfır olma şartı varsa tamamen haklısın... Reflex donanım itibariyle bir çok markanın opsiyonel olarak sunduğu donanımları standart sunuyor... Sıfır piyasasına özellikle bindirilen vergilerden sonra yabancıyım...

Donanım paketlerimiz de aşağıda :)

Mazda 3 BM Skyactiv Donanım Paketleri Nelerdir?

avaremo

Sessiz
Araç Markası
2016 Reflex Sky M3
Peki sizce 2016 model bayiide kalmış bir otomatik benzinli bir reflex 95.000 TL hakediyir mu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Peki sizce 2016 model bayiide kalmış bir otomatik benzinli bir reflex 95.000 TL hakediyir mu

Sıfır fiyatlarını takip edemediğim için istenilen fiyat hakkında bir şey diyemem. Sadece, yatmasından dolayı soru işaretleri olabilir... Lastikler gibi, motorun çalışmaması gibi... Fiyat avantajı varsa tercih edilebilir bence.

avaremo

Sessiz
Araç Markası
2016 Reflex Sky M3
Araba konusunda biraz amatörum. Bayiide beklemiş bir aracın motor ve lastiklerinde ne gibi sorunlar olabilir .

ahmetdag

Katılımcı
Herkese merhaba,

Makyajlı kasa ise deger bence focus trent x bile 76 bin olmuş

G8141 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Araba konusunda biraz amatörum. Bayiide beklemiş bir aracın motor ve lastiklerinde ne gibi sorunlar olabilir .

Lastikler aynı zeminde beklemekten balansı bozulmuş olabilir, motordaki yağ su vs. devirdaimi olmadığı için olumsuz şeyler olabilir ama bunlar sadece küçük ihtimaller, ya da şöyle diyelim, yatmamış araba ile arasındaki negatif yönleri diyelim. Ama; hayati derecede sorun olacağını tahmin etmiyorum. Arada fiyat farkı çoksa, tercih edilebilir.

avaremo

Sessiz
Araç Markası
2016 Reflex Sky M3
Reflex paket 2017-2016 arasında 5-6 bin TL.fark var

avaremo

Sessiz
Araç Markası
2016 Reflex Sky M3
Beyler yanlış anlıyorsunuz. Zaten 2016 ve 2017 aynı kasa ikiside aynı.makyaj .araçlarda adan zye herşey aynı.sadece birisi 2016 dan kalma diğeri 2017.

Üst Alt