Mazda 3 BM Skyactiv Sorusu

Sokullu

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
2015 yılı başında dolar 2,1 lira civarında idi, şimdi nerede??

Ana fark buradan geliyor. Arada donanım ve teknik fark yok bildiğim kadarıyla. Alt yapısı hazır kamera sistemi vardı ve 900 liraya talep olursa montaj yapıyorlardı, şimdi hediye ediyorlar.

Maliyeti 10-15 dolar olan kamera için 900 lira fatura yazmak her açıdan yanlıştı ve dile getirdik.

Yanlıştan dönmeleri güzel şey tabi.
Birde mesela 80.000 araba aldin 5 yil sonra satmak istedin yada 3 yil sonra 50-60 tl arasında satarsan 30k kaybetmiş oluyorsun 30k kaybetmek 3-5 yil arabaya bindim buna saymi dersiniz

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Birde mesela 80.000 araba aldin 5 yil sonra satmak istedin yada 3 yil sonra 50-60 tl arasında satarsan 30k kaybetmiş oluyorsun 30k kaybetmek 3-5 yil arabaya bindim buna saymi dersiniz
Bu kadar değer kaybetmez. @ktaskan abi 2014'ü Mazda 3 72 ye almıştı diye hatırlıyorum 1 yıl sonra 73.500 e sattı

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Şimdi alırsan yeni makyaj gelecek kafadan 5k gidecek yeni öakyaj ne zaman gelir acaba
Alamadan satmayı düşünüyorsanız Corolla veya Civic bakın bence, zarar ettirmeyeceği kesin :) yada Mazda 3 kadar donanıma sahip ve piyasası Mazda'dan bir nebze daha iyi olan Avensis veya Accord bakın

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Şimdi alırsan yeni makyaj gelecek kafadan 5k gidecek yeni öakyaj ne zaman gelir acaba

Alamadan satmayı düşünüyorsanız Corolla veya Civic bakın bence, zarar ettirmeyeceği kesin :) yada Mazda 3 kadar donanıma sahip ve piyasası Mazda'dan bir nebze daha iyi olan Avensis veya Accord bakın

Bence de o kadar deger kaybetmez, makyajli olsa da olmasa da...
Ayrica deger kaybetmesi konusunda bu kadar endiseliyseniz auris ya da corolla tercih edebilirsinz.

Holydao

Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Bir aracın makyajlanması bir önceki kasasının piyasası hangi marka olursa olsun etkiler diye düşünüyorum. Mazda sahibi olmak isteniyorsa satmayı düşünmekten çok keyfini sürmek lazım. Hakkınızda hayırlısı olsun

Muhakkak bir fark yaratir kasa degisimi ama an itibariyle hafif bir makyajdan bahsediyoruz ki onun bile ne zaman ve ne sekilde olacagi belli degil iken bunu kafaya takmaya gerek yok diye dusunuyorum @Sokullu.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Hocam wallaha rahatladım internetten araştırdım ma skyactiv ile ilgili sorun bulamadim.5 senedir nasil var bu moor 2013 cıkmadımı?
2011 sonunda yurtdışında kullanılmaya başlandı diye biliyorum. 2012 de olabilir. Almadan satmak için düşünüyorsanız sıfır almayın

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Kaç km olması lazım
Ben 50 bin km ye kadar alırım diyordum,kısmet bana 5 bin deki denk geldi. Bu araçlar şu an 100 bin kmde de olsa tertemizdir,2 yıllık araba sonuçta,ama düşük km li olması her bakımdan avantajdır.
Bi baktım da yine powerları powersense katagorisine yazmışlar

Holydao

Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Kaç km olması lazım

Bunun belli bir limiti olduguna inanmiyorum, 3 binde araba vardir hergun taş yolda gitmistir, 20 binde araba vardir yağ gibi asfaltta uzun yolda gitmistir. Veyahut; 1 yilda 30 bin yapilan araba vardir, 3 yilda 15 bin yapilan araba vardir. Nerede, ne sartlarda, ne kadar ilgili bir surucu tarafindan kullanildigina bakmak lazim. Dogru araci bulunca anlarsiniz onun dogru mazda oldugunu :)

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bunun belli bir limiti olduguna inanmiyorum, 3 binde araba vardir hergun taş yolda gitmistir, 20 binde araba vardir yağ gibi asfaltta uzun yolda gitmistir. Veyahut; 1 yilda 30 bin yapilan araba vardir, 3 yilda 15 bin yapilan araba vardir. Nerede, ne sartlarda, ne kadar ilgili bir surucu tarafindan kullanildigina bakmak lazim. Dogru araci bulunca anlarsiniz onun dogru mazda oldugunu :)

Doğru da yalnız 2 yaşındaki bir arabayı 100 bin km de ise almak mantıklı olmaz bence..

Üst Alt