Mazda 3 BM Skyactiv Sorusu

Sokullu

Sessiz
Aklima takılan 2 olay var 1:) mazda 3 motor daha önce bende auris 1.6 vardi ve araba gitmiyordu hiç kağıt üzerinde tork ve hp olarak auris 1.6 daha iyi duruyor mazda sadece sıkıştırma oranı iyi 120hp ye 132 hp 150 torka 165 tork gibi korkum auristeki gibi arabanın rampalarda ölmesi ben zaten basmam hızı sevmem 2:) ankaradaki sk grup servis ce yedek parca olayları cok okudum parça servislerde ya yok yada 1-2 ay bekleniypr bu konud düşünceleriniz nedir tesekkurler

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
En güzeli aracı rampada test etmeniz size yetersiz gelir bir başkasına yeterli gelir bu performans olayı biraz göreceli. Turbo dizelden 1.5 atmosferik mazda3 geçen hayal kırıklığı yaşayabilir. Aynı şekilde 1.6 eski nesil bir atmosfeikten 1.5 skyactive geçende memnun kalabilir. Ne istediğiniz önemli burda. Benim aracım 99 model parça sorunu yaşamıyorum istediğim şey 1 hafta sonra geliyor.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Test etmek en güzeli bence de, rampada 1.5 atmosferikten turbolu performansı beklememek lazım tabi, diğer türlü üzmez seni bence

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bendim merak ettıgım auris motoru ile Mazda motor arasında performans farkı varmıdır.
Bunu net olarak söylemek için karşılıklı test etmek lazım, performansı etkileyen bir çok etmen var, sadece kağıt üzeri verileri bizi yanıltabilir, aracın bakımlı olması, teknolojisi, aktarma organları, fabrikasyon veriler (kg dahil) her şey etkili, çare test ;)

Sokullu

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bunu net olarak söylemek için karşılıklı test etmek lazım, performansı etkileyen bir çok etmen var, sadece kağıt üzeri verileri bizi yanıltabilir, aracın bakımlı olması, teknolojisi, aktarma organları, fabrikasyon veriler (kg dahil) her şey etkili, çare test ;)
Birde 2014-2016 power paketlerinde fark varmi çünkü mazda sitesinde power donanimda geri görüş kamera var diyor ama ilanlarda geri görüş için 900 lira takıldı yazmış

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Basmazsanız yokuşlarda çıkmaz tabi. 1.3 yaris bile bana yokuşlarda yetiyorken, 1.6 aurisin size göre yetmemesi motorunun tork eğrisini ve nasıl kullanıldığını bilmemenizden kaynaklanır. 1.6 105 hp tork konvertörlü aracım bile bana yokuşlarda yetiyor ve %10 eğimde vites düşürerek gayet rahat hızlanabiliyorum. Ayrıca tek kıstas güç değil ağırlık da önemlidir.

Sokullu

Sessiz
Basmazsanız yokuşlarda çıkmaz tabi. 1.3 yaris bile bana yokuşlarda yetiyorken, 1.6 aurisin size göre yetmemesi motorunun tork eğrisini ve nasıl kullanıldığını bilmemenizden kaynaklanır. 1.6 105 hp tork konvertörlü aracım bile bana yokuşlarda yetiyor ve %10 eğimde vites düşürerek gayet rahat hızlanabiliyorum. Ayrıca tek kıstas güç değil ağırlık da önemlidir.

Olabilir araci ben 3000 üzerine cıkarmadan deniyordum

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Atmosferik mazda yı kırbaçlayacaksın yoksa tat vermez tabi... Özellikle rampada basacaksın ki kafana kurt düşmeyecek. :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Fark yok diye biliyorum, geri görüş kamerası sonradan montajlanıyor. Bazı bayiler hediye olarak veriyor ama.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
O zaman kırptıkları kamera sistemini donanıma dahil etmişler demektir... Dışarıda 20-30 dolar olan kamera için montaj dahil 900 TL talep edilmesine en baştan tepki koymuştuk, aklın yolunu bulmalarına sevindim... :)

Ama sitede yazmişlar powerda standart diye

Sokullu

Sessiz
O zaman kırptıkları kamera sistemini donanıma dahil etmişler demektir... Dışarıda 20-30 dolar olan kamera için montaj dahil 900 TL talep edilmesine en baştan tepki koymuştuk, aklın yolunu bulmalarına sevindim... :)
Sıfır power 80 verirlermi acaba birde yeni makyaj gelecek diye fiyatlar düşermi

Sokullu

Sessiz
Tahminimce 80-81 e almanız mümkün olabilir, konuşmak lazım
Peki 80 alindiğii taktirde en az 5 yil binmek lazım daha allah korusun bişi olursa satmak istersek çok kayıp olurmu 80 alinan araba 70 mi satiliyor hemen 10 lira kayıpmı oluyor mantıklı olan axaba 2.el almakmi olur? Servisler nasil her 6 ayda bir neden servis oluyor patça sorunu varmıdır

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Düşük kilometreli daha mantıklı ama piyasa böyle giderse uzun vadede zarar ettirmez.

İlk power sense sıfır satış fiyatı 2 yıl önce 82 bin liraydı.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Peki 80 alindiğii taktirde en az 5 yil binmek lazım daha allah korusun bişi olursa satmak istersek çok kayıp olurmu 80 alinan araba 70 mi satiliyor hemen 10 lira kayıpmı oluyor mantıklı olan axaba 2.el almakmi olur? Servisler nasil her 6 ayda bir neden servis oluyor patça sorunu varmıdır
Son zamanlarda bu piyasa çok değişti özellikle de Mazda nın ki, bu görünüşe göre zarar etme durumu olmaz gibi görünüyor, ama ikinci el sıfır gibi araçlar var ekstraları da cabası daha mantıklı olabilir

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
1.4 atmosferik 105 hp honda civic hb'ten sonra skyactive bana acayip performansli geldi mesela kiyas yapacak olursak. Rampalarda 1.2 tsi'lari her turlu geciyorum :D ama tabi 1.4 tsi'lar cok daha ustun skyactiv'e gore. Dizelleri zaten benzinli atmosferik bir motorla karsilastirmak uygun olmaz bence.
1.6 Auris ile de hemen hemen ayni perfirmansi gosterecegini dusunuyorm, mazda3 ile auris arasinda epey gidip gelmistim aracimi almadan once genel olarak mazda3 daha ağır basmisti bende.

Üst Alt