Mazda 3 BM Skyactiv İle 3. Ay (İnceleme)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Işıklandırma konusu can sıkıcı bir durum, kimi araçlarda direksiyon tuşlarında ışık yoktur mesela, Mazda da ise direksiyon tuşları ışıklı ki iyi ki öyle, ama kapılarda yok.

limpony

Katılımcı
Emeğine sağlık kardeşim.. Dün bende eksiklerinden bahsettimiştim kısaca.. Alana, alacak olana hayırlı olsun verdiğinizin karşılığını fazlasıyla alabileceğiniz bir araç...

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
İstenildiğinde o tuşlara ışıklandırma yapılamaz mi

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu arada tüketim ekranındaki "ortalama bu viteste" ibaresini uzun süre çözmeye çalışmıştım. Sonra tahmin ettiğim gibi dili ingilizceye getirdiğimde "average this drive" 'ın hatalı bir çevirisinden ibaret olduğunu görünce rahatladım:) Bu viteste ortalama ne demek yahu:)

farukdumlu

Katılımcı
Elinize yureginize saglik. Kumandalarin aydinlatma 4 cam tam otomatik olmama ve sunroof eksikligi haric tok bir goruntu var.hayirli olsun

alperen a.

Sessiz
İnceleme için teşekkürler. Benim Beyaz Power Sedan da 5400km oldu. Bagaj döşemesinin kalitesizliği çok belirgin. Bagajın kendini yukarı atması iyi bir özellik. Özellikle çamurlu olduğunda iyi oluyor. Ses sistemi zaten anlatılmaz yaşanır. Ford connecte binince Bose'ye bir kez daha hayran kalıyorum ;D Keşke power donanımda kamera da olsaydı. Sonradan taktırmak istemiyorum. Cam tavan veya sunroof da olsa iyi olurdu.Aklıma geleni yazdım biraz karışık olabilir, genel olarak çok memnunum.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bagaj kapağının yukarı atması yeterli değil aslında, hatırlattığın için bahsetmek istedim keşke açıldığında kendiliğinden sonuna kadar açılsaydı, Focus bu konuda çok işime yarıyordu.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Benim gözlemlediğim en büyük eksiği de kaymak gibi olmayan yollarda gelen lastik sesi. Motor sesini neredeyse hiç duymuyoruz bu konuda iyi yalıtım olmuş ancak, çamurluk davlumbazlarına kaputu açıp bakarsanız incecik bir plastik çoğu yeri. Bunun çözümü için de sanırım davlumbazları şu su yalıtım membranları gibi bir malzeme ile kaplamak gerek. Diğer iki eksiği de herkes söylemiş zaten; tuş ışıklandırma ve sunroof meselesi...

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bagaj kapağının yukarı atması yeterli değil aslında, hatırlattığın için bahsetmek istedim keşke açıldığında kendiliğinden sonuna kadar açılsaydı, Focus bu konuda çok işime yarıyordu.

Sedan'da açılıyor. Hatta bir ara yanlışlıkla evin içinde bastım aşağı baktım bagaj sonuna kadar açık! Apar topar inmek zorunda kaldım:)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sedan'da açılıyor. Hatta bir ara yanlışlıkla evin içinde bastım aşağı baktım bagaj sonuna kadar açık! Apar topar inmek zorunda kaldım:)

Bu sakıncalı bir durum esasında... Bagaj açma tuşu veya diğer tuşlar belirli bir mesafeden sonra çalışmayacak şekilde yapılabilir...

Anahtar cebinde, oturup kalkarken düğmelere dokunduğunda seyreyle bagajın halini artık... :D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bu sakıncalı bir durum esasında... Bagaj açma tuşu veya diğer tuşlar belirli bir mesafeden sonra çalışmayacak şekilde yapılabilir...

Anahtar cebinde, oturup kalkarken düğmelere dokunduğunda seyreyle bagajın halini artık... :D
Abi açılsın da önlem alınır, çok güzel bir özellik valla, hele o yağmur çamur halde var ya tadından yenmiyor.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Kitapçıkta yazan 8 metre uzaklıktı sanırım. Sonrasında uzaklaştıkça zaten çalışmıyor. Sadece kilitleme konusunu biliyorum ama açılması konusunda o kadar uzaktan açıldığını sanmıyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi açılsın da önlem alınır, çok güzel bir özellik valla, hele o yağmur çamur halde var ya tadından yenmiyor.

Yanlışlıkla açıldığında ciddi olarak sorun oluşturur...

Benim 1993 model 626 Sedan aracımda bile bagaj açılıyordu, şimdiki tırt bu konuda beni üzüyor, illa o yuvaya elimi sokacam... :p

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Bagaj düğme ile açılıyor Bülent ama o kadar uzak mesafeden açılmasına şaşırdım. Denemedim hiç.
Skyactive lerin sedan olanları bu şekilde açılıyor mu, [member=97]ktaskan[/member] sende de öyle mi bunu bilmiyordum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kitapçıkta yazan 8 metre uzaklıktı sanırım. Sonrasından uzaklaştıkça zaten çalışmıyor. Sadece kilitleme konusunu biliyorum ama açılması konusunda o kadar uzaktan açıldığını sanmıyorum.

Bu güzel haber işte... Yani çekik gözlü gardaşlarımız bunu düşünmüşler... :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bagaj düğme ile açılıyor Bülent ama o kadar uzak mesafeden açılmasına şaşırdım. Denemedim hiç.
Düğme ile açılıyor demekten kasıt bagaj kapağı sonuna kadar açılıyor mu, sadece tık diye atıp kalıyor mu, benim kastettiğim bagaj kapağının kendiliğinden sonuna kadar açılması, düğmeden açma bende de var ama bir işe yaradığı yok.

obi_van

Sessiz
Düğme ile açılıyor demekten kasıt bagaj kapağı sonuna kadar açılıyor mu, sadece tık diye atıp kalıyor mu, benim kastettiğim bagaj kapağının kendiliğinden sonuna kadar açılması, düğmeden açma bende de var ama bir işe yaradığı yok.

Sedan skyactivlerdeki kumandadan bagaj açmaya açıklık getireyim. Anahtarın üzerindeki bagaj açma butonuna basarsanız bagajı açmıyor, en az 5 sn kadar butona basılı tutmanız gerekiyor bagajın açılabilmesi için. Ve butona basılı tutup bagaj kapağı açıldığında kapak tamamen yukarı açılıyor, elle müdahale etmenize gerek yok. Ayrıca bagajı uzaktan açmak için mesafe sınırı yok, anahtarın sinyal sınırı neyse o.

Üst Alt