Mazda 3 BM Skyactiv Fiyatlara Zam Gelmiş

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bence de sakin olalım, araç kıyasını herkes kendine göre parametrelerle yapabilir buna da herkes saygı duyar, bunu yaparken kalp kırıcı ya da hakarete varan kelimeler kullanılmaz.

Mutlu sanırım diyorsun ki ben 130 küsür verip atmosferik Mazda 3 alacağıma, 120 verip turbolu Civic alırım, benim için motor performansı önemlidir

Ben de diyorum ki motor performansı önemli bir kriter olmasına rağmen diğer artıları bana göre daha çok olduğu için tercihim Mazda 3 olur.

Ne ben Mazda 3 aldığım için kazıklanmış olurum ne de Mazda Türk insanını kazıklamaya çalışıyor, aynı şekilde sen de Civic alsan bunlar geçerli olur, hatta bir başkası Subaru alsa onun için de öyle.

O bakımdan bu kişisel tercihlere dayandığı için dipsiz kuyu bir konu.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bence de sakin olalım, araç kıyasını herkes kendine göre parametrelerle yapabilir buna da herkes saygı duyar, bunu yaparken kalp kırıcı ya da hakarete varan kelimeler kullanılmaz.

Mutlu sanırım diyorsun ki ben 130 küsür verip atmosferik Mazda 3 alacağıma, 120 verip turbolu Civic alırım, benim için motor performansı önemlidir

Ben de diyorum ki motor performansı önemli bir kriter olmasına rağmen diğer artıları bana göre daha çok olduğu için tercihim Mazda 3 olur.

Ne ben Mazda 3 aldığım için kazıklanmış olurum ne de Mazda Türk insanını kazıklamaya çalışıyor, aynı şekilde sen de Civic alsan bunlar geçerli olur, hatta bir başkası Subaru alsa onun için de öyle.

O bakımdan bu kişisel tercihlere dayandığı için dipsiz kuyu bir konu.

Ben birşey demiyorum artık abi, diyeceğimi demişim. Mazda'nın önde sanıldığını her türlü parametre konusunda da araştırmaları, verileri göstermişim. Yol tutuşsa yol tutuş, iç mekan kalitesi ise iç mekan kalitesi, motor tüketimi ise motor tüketimi, donanımsa donanım, söylemişim söyleyeceğimi. O söylenen diğer sanılan artılar için kendi görüşlerimi, kendimce artı olmadığını sundum. Geyik testi, Tüv sorunsuzluk raporu, iç mekan kalitesi, yakıt tüketimi karşılaştırmaları vs... Gerisi insanlara kalır.
Mazda bu kasayı tasarımıyla satıyor, görünüşe tav oldum da aldım demek zor olmamalı. Çünkü hepimiz araba alırken aşk evliliği yaptığımız için görünüşe aşık oluyoruz. Azıcık bu aşk sarhoşluğundan kurtulup da sakin, düzgün kafayla mantık çerçevesinde bazı olumsuzlukları da kabullenebilmeli.
Benim hiçbir markaya karşı fazla önyargım yok, hepsinin iyi kötü yanları var. Ve bunları karşılaştırmak da fan olmayan benim için normal birşey.

Son düzenleme:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ben birşey demiyorum artık abi, diyeceğimi demişim. Mazda'nın önde sanıldığını her türlü parametre konusunda da araştırmaları, verileri göstermişim. Yol tutuşsa yol tutuş, iç mekan kalitesi ise iç mekan kalitesi, motor tüketimi ise motor tüketimi, donanımsa donanım, söylemişim söyleyeceğimi. Gerisi insanlara kalır.
Mazda bu kasayı tasarımıyla satıyor, görünüşe tav oldum da aldım demek zor olmamalı. Çünkü hepimiz araba alırken aşk evliliği yaptığımız için görünüşe aşık oluyoruz. Azıcık bu aşk sarhoşluğundan kurtulup da sakin, düzgün kafayla mantık çerçevesinde bazı olumsuzlukları da kabullenebilmeli.

Tasarım harika cidden.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ben birşey demiyorum artık abi, diyeceğimi demişim. Mazda'nın önde sanıldığını her türlü parametre konusunda da araştırmaları, verileri göstermişim. Yol tutuşsa yol tutuş, iç mekan kalitesi ise iç mekan kalitesi, motor tüketimi ise motor tüketimi, donanımsa donanım, söylemişim söyleyeceğimi. Gerisi insanlara kalır.
Benim hiçbir markaya karşı fazla önyargım yok, hepsinin iyi kötü yanları var. Ve bunları karşılaştırmak da fan olmayan benim için normal birşey.
Aynı şeyleri hepimiz için geçerli zaten. Mazda yı sadece tasarım için aldım diyenler olabilir ama ben alsam sadece tasarım için almış olmayacağım kesin.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ben birşey demiyorum artık abi, diyeceğimi demişim. Mazda'nın önde sanıldığını her türlü parametre konusunda da araştırmaları, verileri göstermişim. Yol tutuşsa yol tutuş, iç mekan kalitesi ise iç mekan kalitesi, motor tüketimi ise motor tüketimi, donanımsa donanım, söylemişim söyleyeceğimi. O söylenen diğer sanılan artılar için kendi görüşlerimi, kendimce artı olmadığını sundum. Geyik testi, Tüv sorunsuzluk raporu, iç mekan kalitesi, yakıt tüketimi karşılaştırmaları vs... Gerisi insanlara kalır.
O zaman şöyle mi diyelim VW ikinci eli iyi olduğu için, Opel ucuz olduğu için, Honda Turbolu olduğu için alınıyor. Ben arabayı alırken sadece tasarıma baksaydım gider Subaru Levorg alırdım ama kriterlerim arasında yakıt, performans, donanım, servis hizmeti, güvenlik, sorunsuzluk ve fiyat hepsi birlikteydi. Şimdi sorsan yine ne alırsın diye aynı bütçem olursa yine Mazda 3 Dizel alırım. Çünkü elimdeki paranın ve saydığım kriterlerin eş değeri yine Mazda oluyor. Konuyu da uzatmak istemiyorum ama hep inceden dokunduruyorsun mesajlarında, bize söz hakkı bırakıyorsun :harika:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
O zaman şöyle mi diyelim VW ikinci eli iyi olduğu için, Opel ucuz olduğu için, Honda Turbolu olduğu için alınıyor. Ben arabayı alırken sadece tasarıma baksaydım gider Subaru Levorg alırdım ama kriterlerim arasında yakıt, performans, donanım, servis hizmeti, güvenlik, sorunsuzluk ve fiyat hepsi birlikteydi. Şimdi sorsan yine ne alırsın diye aynı bütçem olursa yine Mazda 3 Dizel alırım. Çünkü elimdeki paranın ve saydığım kriterlerin eş değeri yine Mazda oluyor. Konuyu da uzatmak istemiyorum ama hep inceden dokunduruyorsun, bize söz hakkı bırakıyorsun :harika:

Dizeli sen aldığın zaman 120 civarıydı diye hatırlıyorum. Farkedersen dizele birşey demedim, sonuçta motor hakkını veriyor. Rakipleri ile de yakın fiyattaydı. Benim kazık olayımın çıkışı soul paketeydi, Mazda'nın fiyatlarınaydı ama nasıl olduysa evrildi çevrildi anlaşılmak istenildiği gibi "kazıklanılmış" olarak anlaşılmak istendi. 3 sayfadaki söylediklerimin de arkasındayım. Düzgünce okuyan demek istediğimi anlar.

Mazda'nın bu fiyat politikasına karşı düşüncelerini belirten tek kişi olmamayı umardım. Bir özgür35 e teşekkür ediyorum.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Dizeli sen aldığın zaman 120 civarıydı diye hatırlıyorum. Farkedersen dizele birşey demedim, sonuçta motor hakkını veriyor. Rakipleri ile de yakın fiyattaydı. Benim kazık olayımın çıkışı soul paketeydi, Mazda'nın fiyatlarınaydı ama nasıl olduysa evrildi çevrildi anlaşılmak istenildiği gibi "kazıklanılmış" olarak anlaşılmak istendi. 3 sayfadaki söylediklerimin de arkasındayım. Düzgünce okuyan demek istediğimi anlar.

Mazda'nın bu fiyat politikasına karşı düşüncelerini belirten tek kişi olmamayı umardım. Bir özgür35 e teşekkür ediyorum.
Ben mayis 26 sinda aracin disk balatasini servis kampanya kapsaminda degistirdim hatta fiyat listesini de almistim. Konuyu gordum ve fiyatlarin 2 ayda bu kadar arttigini gorunce sarsirdim artik yuro artti diye mi artti ne oldu ne bitti bilmioyorum ama yuksek gercekten

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bu rakamlar nereye koşuyor hayret valla.

İlk mesajda direk fiyat eleştirisi yapmışken bunu yok sayman, hatta forumun yüzde doksanından fazlası bu düşüncedeyken onları da yok sayman hoş olmamış Mutlu, sen bizi Mazda eleştirilmez paydasında birleştiriyorsun ama senden başka birisi bunu demiyor diyemez de, çünkü gerektiğinde her detayı eleştirdik keza fiyat konusunda da öyle, ama şuanki fiyatlar baz alındığında sadece Mazda pahalı olsa sana da hak vereceğim de emasalleri çok mu ucuz.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
İlk mesajda direk fiyat eleştirisi yapmışken bunu yok sayman, hatta forumun yüzde doksanından fazlası bu düşüncedeyken onları da yok sayman hoş olmamış Mutlu, sen bizi Mazda eleştirilmez paydasında birleştiriyorsun ama senden başka birisi bunu demiyor diyemez de, çünkü gerektiğinde her detayı eleştirdik keza fiyat konusunda da öyle, ama şuanki fiyatlar baz alındığında sadece Mazda pahalı olsa sana da hak vereceğim de emasalleri çok mu ucuz.

Bunun da gerekçelerini yazdıklarımın içinde verdim Bülent abi. Ben rakipleri ile kıyasladığımda benzinli için özellikle alt donanımlar için bir artı göremiyorum. Neyse abi, bu konu çok uzar.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bunun da gerekçelerini yazdıklarımın içinde verdim Bülent abi. Ben rakipleri ile kıyasladığımda benzinli için özellikle alt donanımlar için bir artı göremiyorum. Neyse abi, bu konu çok uzar.
Bu düşüncene saygı duymayan yoktur zaten, evet bence de daha ucuz olabilirdi giriş benzinli paket, ama konu amacından çıktı biraz, neyse bakalım o kadar param olup ta böyle bir araba alacağım zaman bu konuyu daha detaylı düşüneceğim :p

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bu düşüncene saygı duymayan yoktur zaten, evet bence de daha ucuz olabilirdi giriş benzinli paket, ama konu amacından çıktı biraz, neyse bakalım o kadar param olup ta böyle bir araba alacağım zaman bu konuyu daha detaylı düşüneceğim :p
Neyi düşüneçeksin abi o kadar paran oldukdan sonra M3 alacasın tabi ki ;)

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Nürburgring'de en hızlı önden çekişli araç civic RS değil civic typeR'dır yanlışlık olmasın :p

RS kullandım, eğer sportif bir araç isteniyorsa ya manueli gelmeli ya sorunsuz tork konvertörlü ya da çift kavrama, o şanzımanla hiç 182 gibi hissettirmiyor, hayal kırıklığına uğrattı beni :(

2014'te yeni civic gelmiş olsaydı muhtemelen onu alırdım ancak artık alınmaz. 2019'da yeni 3 çıktığında bunun yüzü çoktan eskimiş olacak (şirket aracı gibi her köşede olduğu için) ve yine yeniden aşık olacağımız bir tasarımla gelecek yeni 3 :asik:

Muhtemelen yeni 3'ün makyajlısı çıkana kadar elimdekini kullanır, bu piyasada başka heyecan arayışına girmem.

Son düzenleme:

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
2019 yeni kasa gelirse ben anca 2019 da bm kasa alirim kirmizi hb bi tane sonra bi pasta cila bi detailing off ver yansin :D

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Arkadaşlar isteyen istediğini alır herkesin zevki farklı. Konuyu hakaret boyutuna taşımayınız buranın seviyesi Mazda'nın fiyat politikasından daha önemli bizim için.
Mazda 3 pahalı mı? Evet pahalı ama rakiplerine bakıyorsun çok farklı değiller bunu çok fazla tartışmaya gerek yok. Kimse Mazda 3 aldı diye kazıklanmış olmaz veya tam tersi başka bir marka aldı diye kazıklanmış olmaz. Mazda kazık fiyat politikası sürüyor demek şu piyasa şartlarında çok mümkün değil Mazda 3 ten kalite olarak düşük araçlar bile deli paralara satılıyor. Acı ama gerçek fiyatlar bütün markalarda fırladı.
Keyifli forumlar.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kasım zammı da gelmiş markalara. Mazda tüm modellerinde 1100-1900 TL arası zam eklemiş.

Örnek; 1.5 Dizel Mazda 3 Power Kül Grisi + Deri Koltuk fiyatı : 146.000 Tl olmuş.

Üst Alt